5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 6 gegužės, 2021

Panevėžio apskrities viešoji biblioteka skelbia nominacijos „Ad astra“ laureatus

AutoriusJPFotoORGANIZATORIŲ

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka vėl skelbia nominacijos „Ad astra“ laureatus. Kasmet sulaukiama vis daugiau rekomendacijų įvertinti iniciatyvius ir bendruomenei nusipelniusius Panevėžio regiono bibliotekininkus. Nors šiais metais teko dirbti ypač sudėtingomis pandemijos sąlygomis, bibliotekininkai įgyvendino reikšmingus projektus, rado naujų veiklos formų.

„Ad astra“ kandidatų vertinimo komisija šįkart vertino dvylika paraiškų pelnyti šią nominaciją.

Savivaldybių viešųjų bibliotekų kategorijoje nominaciją pelnė Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusių vartotojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Laima Andrijauskienė. Pasitelkdama naujas žinias, kūrybinius darbo įgūdžius, ji buria skaitytojų bendruomenę, atsižvelgdama į lankytojų poreikius, inicijuoja įdomius renginius, edukacijas ir projektus.

2020 metais prasidėjus karantinui, bibliotekininkė sėkmingai pritaikė skaitmeninius įgūdžius ir visuomenei skirtus renginius pristatė virtualiai. Bendradarbiaujant su Aukštaitijos nacionaliniu ir Labanoro regioniniais parkais, vykdė 4 ciklų virtualią edukacinę programa „Kvietkeliais išrašysiu“. Įgyvendintas bibliotekininkės reikšmingas projektas „Bažnyčių istorija žadina vaizduotę“, kuris sudarė galimybę bibliotekos lankytojams dalyvauti dvylikoje pažintinių išvykų po Utenos regiono bažnyčias, susipažinti su tų vietovių geopolitine, istorine raida, sakraliniu menu, mėgautis literatūrinėmis kompozicijomis, išgirsti muzikines kompozicijas, dalyvauti istorikų, dvasininkų, profesionalių menininkų paskaitose, kurios skatina visuomenę domėtis Ignalinos krašto kultūros paveldu.

Projekto veiklas vainikavo filmas „Bažnyčių istorija žadina vaizduotę“, pristatantis Utenos regiono bažnyčias su jose esančiais kultūros paveldo paminklais.

Panevėžio regiono savivaldybių viešųjų bibliotekų filialų kategorijoje nominacija skirta Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyriausiajai bibliotekininkei Indrai Drevinskaitei. 2020 m. Biržų rajono savivaldybės sprendimu buvo įsteigtas Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centras, prie kurio įkūrimo prisidėjo kruopštus ir nuoseklus I. Drevinskaitės darbas: archyvinės medžiagos paieškos, bendradarbiavimas su Jono ir Adolfo Mekų artimaisiais, projektinis darbas.

Bibliotekininkės veikla įprasmina iš Biržų krašto kilusių žinomų žmonių atminimą ir garsina juos Lietuvoje bei užsienyje. 2020 m. japoniškame žurnale „Transit“ buvo publikuotas straipsnis apie minimo naujai įsteigto centro veiklą ir Biržų biblioteką.

Mokyklų bibliotekų kategorijoje nominuota Panevėžio „Vilties“ progimnazijos bibliotekos vedėja Jelena Kulšinskienė. Nominacija skirta už aktyvią ir inovatyvią veiklą, sutelkiant mokyklos bendruomenę įvairioms veikloms: skaitymo skatinimui, parodų, skaitymų organizavimui, prisidedant prie mokyklos strateginių tikslų įgyvendinimo, kurie orientuoti į XXI amžiui reikalingų kompetencijų ugdymą, atsižvelgiant į kiekvieno atsakingumą, aktyvumą, saugios ir inovatyvios bendruomenės ugdymą. Ekstremalios situacijos šalyje metu bibliotekininkė kartu su mokyklos bendruomene prisidėjo prie kokybiško nuotolinio mokymo.

Aktyviai talkino mokytojams vedant lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, istorijos ir kt. mokomųjų dalykų pamokas bei nuotoliniu būdu įgyvendino prasmingą moksleivių laisvalaikį, organizuodama edukacinius, pažintinius žaidimus ir viktorinas.

„Ad astra“ iškilmingos ceremonijos renginį planuojama organizuoti pasibaigus karantinui.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Fotografijose – darnos su savimi paieškos

confident-noyce

„Šaltinėlio“ bibliotekoje – vieno kūrinio paroda

confident-noyce

Karantino sušvelnėjimas: Panevėžio rajono bibliotekos plačiau atvėrė duris

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau