Panevėžio apskrities policija pasitiki 83 proc. gyventojų

Panevėžio apskrities policija pasitiki 83 proc. gyventojų

Rasa ČERNAUSKAITĖ / Policijos nuotr.

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate aptarti 2016 metų veiklos rezultatai.

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate aptarti 2016 metų veiklos rezultatai. 

Panevėžio apskrities policijos vadovas Egidijus Lapinskas pristatė apskrities policijos komisariato veiklą, rezultatus ir aptarė praėjusių metų pertvarkas. Sakė, kad 2016 metais Panevėžio apskrityje registruota 48 870 pranešimų apie įvykius (5,1 proc. mažiau nei 2015 m.). Pareigūnai sėkmingai reagavo į iškvietimus – į A tipo įvykius laiku spėta 84,4 proc., Į B tipo įvykius laiku spėta 95,1 proc., į C tipo įvykius laiku spėta 92,6 proc.

Akcentavo, kad viena svarbiausių ir visuomenei aktualių ir vertinamų sričių – sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai. Šiemet jų registruota 139, ištirta – 155 arba 115,5 proc. (kartu su kitais iš ankstesnių metų). Iš jų – 13 nužudymų, per metus ištirta 15. Nustatyti visi įtariamieji, 2016 metais padarę tokias nusikalstamas veikas. Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų ištyrimo procentas padidėjo 38 proc.

BIC

E. Lapinskas pabrėžė, kad nėra nužudymų, susijusių su organizuotų nusikalstamų grupuočių nusikaltimais, nėra nė vieno nužudymo dėl smurto artimoje aplinkoje. Tai rodo, kad 2011 metais priimtas Smurto artimoje aplinkoje įstatymas duoda teigiamų rezultatų.

Viršininkas aptarė Panevėžio regionui aktualias nusikalstamas veikas – užregistruoti 73 plėšimai, ištirti 53. Pastebėta, kad dažniausi užpulti buvo tamsiose ar prastai apšviestose vietose ėję pavieniai ir negalintys pasipriešinti asmenys, iš jų atimtos rankinės ir mobilieji telefonai. Rezultatai geresni nei 2015 metais, tačiau tokių nusikalstamų veikų mažėja nežymiai (2015 m. užregistruoti 78 plėšimai) . Dažniausios nusikalstamos veikos vagystės – 2016 metais užregistruotos 1 604 (15,4 proc. mažiau nei 2015 m.), ištirtos 906.

Pradėti 1 373 tyrimai dėl smurto artimoje aplinkoje. Daugiau smurtauta prieš vaikus – 2016 metais užfiksuotas 91 nukentėjęs vaikas, ankstesniais metais – 43. Prieš vyrus smurtauta 150 kartų, ankstesniais metais užfiksuota 113 atvejų. Dažniausiai smurtą namuose patiria moterys. 2016 m. 780 moterų patyrė smurtą iš artimųjų, ankstesniais metais – 836. Policijos pareigūnai stengiasi tokias bylas perduoti teismui pagreitinto proceso tvarka, kad tyrimas vyktų efektyviai ir operatyviai, tačiau dažnai nukentėjusieji jau kitą dieną grįžta į smurtaujančių asmenų namus, stengiasi kuo greičiau susitaikyti ir pamiršti. Dėl to smurto atvejai dažnai kartojasi.

E. Lapinskas aptarė tyrimus, susijusius su šešėline prekyba. Akcentavo, kad 2016 metais rasta ir paimta 19 822 litrai naftos produktų (42,7 proc. daugiau nei 2015 m.), 34 652 pakeliai tabako gaminių, 119 litrų stipriųjų alkoholinių gėrimų. Sakė, kad Panevėžio apskritis didelės šešėlinio alkoholio prekybos problemos neturi, tačiau kontrabandinės cigaretės toleruojamos gyventojų ir tai vis dar opi problema.

Informavo, kad, kaip ir kasmet, skaudžių įvykių keliuose išvengti nepavyko – žuvo 28 (2015 m. 32). Eismo įvykių priežastys iš esmės nekinta: vairuotojai nereaguoja į meteorologijos sąlygas, nesilaiko greičio reikalavimų, vairuoja neatsargiai, pėstieji nedėvi liemenių, nors jos nuolat  dalijamos nemokamai.

Viršininkas džiaugėsi, kad aktyvinama prevencinė veikla, prie kurios kasmet prisideda regiono savivalda  – 2016 metais gauta papildomos paramos iš visų savivaldybių. Kitų policijos pagalbininkų – policijos rėmėjų – darbo rezultatai per metus ženkliai pagerėjo, nors norinčiųjų prisidėti prie policijos veiklos mažėjo: iš 282 sumažėjo iki 157, jaunųjų policijos rėmėjų buvo 188, liko 102. Svarbi prevencinė veikla – saugios kaimynystės grupės. Šiuo metu Panevėžio apskrityje jos veikia 228. 2016 metais naujai įsikūrė 19 grupių.

E. Lapinskas akcentavo, kad policijos veiklos vertinimą atskleidžia visuomenės pasitikėjimo policija apklausos rezultatai. Dabar Panevėžio apskrities policija pasitiki 83 proc. gyventojų, 2015 m. pabaigoje atlikti tyrimai rodė 68 proc. pasitikėjimą. Galbūt tokie aukšti rodikliai yra šiek tiek avansas, bet teigiamas visuomenės vertinimas skatina pareigūnus dirbti tik geriau.

Šiais metais prioritetinėmis kryptimis įvardijo norą stiprinti darbuotojų motyvaciją, mažinti nusikalstamų veikų rizikos veiksnius, mažinti rizikas elektroninėje erdvėje, narkotinių medžiagų prieinamumą, ypač vaikams, nelegalią migraciją, didinti organizuoto nusikalstamumo kontrolę, naujo pastato statybą.

Reziumuodamas apskrities policijos viršininkas sakė, kad Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2016 metų veiklos trūkumų yra, tačiau, žinodamas žmogiškuosius ir materialinius išteklius, ją vertina gerai.

Policijos departamento atstovai 2016 metų apskrities policijos darbą įvertino gerai. Pristatė pokyčių policijoje gaires, skatino niekada nenustoti siekti užsibrėžtų tikslų.

Panevėžio apskrities teisėsaugos atstovai įvertino aktyvų bendradarbiavimą ir kasmėnesinius susirinkimus, skatino ir toliau aktyviai diskutuoti ir greitai spręsti kasdienius klausimus, akcentavo aukštą ištyrimo rodiklį.

Į aktyvią diskusiją apie kriminalinę padėtį ir galimus saugumo užtikrinimo būdus įsitraukė ir Biržų, Rokiškio, Pasvalio bei Kupiškio rajonų savivaldybių atstovai.

Metų veikos aptarimo renginys baigtas susitariant bendradarbiauti ir atvirai tarpusavyje dėstyti darbo nesklandumus.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.