Panevėžio aplinkosaugininkai jaučiasi nebaudžiami

Panevėžio aplinkosaugininkai jaučiasi nebaudžiami

Vilda LUKAITYTĖ / JP skaitytojo nuotr.

Naujienų portalo JP skaitytojas atsiuntė nuotraukas ir filmuotą medžiagą, kuriame matyti galimai užfiksuotas pažeidimas. Įdomiausia, jog šį pažeidimą galėjo padaryti patys aplinkosaugininkai – Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai.

JP skaitytojui pavyko užfiksuoti Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento tarnybinį automobilį, įstumtą į Nevėžio upę ir paliktą be priežiūros. Kaip sakė pats skaitytojas, automobilis kone vandenyje išbuvo beveik valandą.

Neatmetama, kad Panevėžio aplinkosaugininkai, automobiliu privažiavę prie upės, į ją įstūmė valtį. Tačiau automobilį taip ir paliko, kone vandenyje.

Baltijos implantologijos klinika

Saugomų teritorijų įstatymas nurodo, kad pakrantės apsaugos juostoje draudžiama statyti autotransporto priemones arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio kranto.

Panašus nurodymas nedraudžia, pavyzdžiui, su priekaba atvežti valtį iki vandens telkinio kranto, tačiau palikti stovėti automobilį toje vietoje jau būtų pažeidimas. Tad, jeigu piliečiai sugalvotų palikti šitokioje pozicijoje transporto priemonę, šiems grėstų nei daug nei mažai – iki 289 eurų bauda pažeidimą. Tiesa, juos baustų ne kas kitas, o patys aplinkos apsaugos darbuotojai.

Tuo tarpu Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius Valdemaras Jakštas, į JP korespondentės klausimą apie galimą pavaldinių pažeidimą tepasakė, jog nemato nieko blogo, kad automobilis netoli upės pastovės kokią valandą.

„O kas atsitiks aplinkai, jeigu automobilis valandą ten pastovės?“, – teigė V. Jakštas.

„Atliksiu tyrimą ir išsiaiškinsiu, kodėl aplinkosaugininkai stovėjo taip ilgai ir nepatraukė automobilio“, – sakė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius V. Jakštas.

Pasiteiravus, ar Panevėžio regiono aplinkos apsaugos darbuotojai jaučiasi nebaudžiami ir gali nesilaikyti įstatymų, direktorius patikino, kad situaciją pakomentuos už kelių valandų.

Dar kartą susisiekus su V. Jakštu šis nedaugžodžiavo. „Atliksiu tyrimą ir išsiaiškinsiu, kodėl aplinkosaugininkai stovėjo taip ilgai ir nepatraukė automobilio“, – JP sakė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius.

Pasak V. Jakšto, tyrimo rezultatai turėtų būti žinomi kitą savaitę.

PIC

KTU

J. Miltinio dramos teatras

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.