0.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Panevėžio abiturientai grįžta į klases: testuojasi, nors neprivaloma, nerimauja dėl egzaminų

AutoriusAida Murauskaitė, Radvilė Rumšienė (LRT.lt)FotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, Aida Murauskaitė (LRT.LT)
Gegužės 3-ioji – dvyliktokų sugrįžtuvių mokytis kontaktiniu būdu klasėse diena.

Gegužės 3-ioji – dvyliktokų sugrįžtuvių mokytis kontaktiniu būdu klasėse diena. Duris į mokyklas baigiamosios klasės mokiniams atvėrusi Vyriausybė viliasi, kad per gyvas pamokas pavyks prieš egzaminų sesiją užkaišyti nuotolinio mokymo metu atsivėrusias žinių spragas. LRT.lt kalbinti abiturientai sakė, kad net mėnuo klasėje turės naudos. Pedagogai su jais sutinka, tačiau neslepia gyvensią it ant žarijų, baiminasi, kad virusas neišplistų prieš pat egzaminus.

Iš abiturientų nereikalaujama testuotis, tačiau, kaip sakė mokyklų vadovai, baimindamiesi, kad užkratas neišplistų visai prieš egzaminus, jie su jau pilnamečiais vaikais ir jų tėvais sutarė, kad tai derėtų daryti savanoriškai.

Be to, prieš kurį laiką abiturientai buvo įrašyti į skiepijimo nuo COVID-19 prioritetų sąrašą. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, daugiau nei pusė abiturientų jau pasiskiepijo bent pirma vakcinos doze.

Ne visi šalies abiturientai pirmadienį ėjo į mokyklą. Dalis dvyliktokų panoro ir toliau mokytis per nuotolį. Jie baiminasi prieš egzaminus užsikrėsti.

Vyriausybės sprendimu gegužės 10 dieną mokyklos gali duris atverti ir 5-11 klasėms, bet tai sprendžia kiekviena savivaldybė atskirai.

„Esu pasiruošusi grįžti į mokyklą, bet po ilgo laiko viskas atrodo nauja, keista. Žiūrėsime, kaip viskas klostysis“, – džiugiai pirmadienio rytą kalbėjo į J. Miltinio gimnaziją skubanti A. Rakauskaitė.

Po egzaminų – į japonologijos studijas

„Esu pasiruošusi grįžti į mokyklą, bet po ilgo laiko viskas atrodo nauja, keista. Žiūrėsime, kaip viskas klostysis“, – džiugiai pirmadienio rytą kalbėjo į Panevėžio Juozo Miltinio gimnaziją skubanti Augustė Rakauskaitė.

Abiturientei Augustei mokytis namuose nebuvo sudėtinga.

„Turbūt mano nuomonė skirsis nuo nemažos dalies abiturientų. Namie turiu jaukią atmosferą, šeima man ją sukuria tokią, kad man būtų malonu ir jauku mokytis. Esu pripratusi būti namie, tad man mokytis iš namų nebuvo iššūkis“, – kalbėjo A. Rakauskaitė.

Į gyvas konsultacijas ji kol kas nėjo, bet uoliai lankė pasirengimui egzaminams skirtus užsiėmimus per nuotolį, prašė mokytojos, kad duotų papildomai spręsti matematikos uždavinių. Ji, be privalomo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino, laikys matematiką, anglų kalbą ir istoriją. Augustė rengiasi studijuoti japonologiją Vilniaus universitete. Gimnazijoje ji anksčiau lankė teatro klasę, o pastaruoju metu – fotografiją.

Panevėžiečiui abiturientui A. Kairiui mokytis per nuotolį nebuvo sudėtinga, tačiau, anot jo, likus mėnesiui iki egzaminų naudinga sugrįžti į klasę.

Dvyliktokai: nuotolinis nepakeis gyvo mokymo

Panevėžiečiui abiturientui Adomui Kairiui mokytis per nuotolį nebuvo sudėtinga, tačiau, anot jo, likus mėnesiui iki egzaminų naudinga sugrįžti į klasę.

„Kontaktinis mokymas bus naudingas. Mokytis per nuotolį, mokytis savarankiškai, viena vertus, gerai, nes niekas netrukdo, bet, kita vertus, nustoji fokusuotis į mokymąsi, pradedi švaistyti laiką, sunku susikaupti. Ruošiuosi laikyti lietuvių kalbą ir literatūrą, informatiką ir fiziką“, – kalbėjo programavimą Kauno technologijos universitete studijuoti ketinantis Adomas.

„Yra prasmė grįžti. Kontaktiniu būdu žinios perteikiamos geriau nei per nuotolį. O ir su bendraklasiais pabendrauti, tai sumažins stresą“, – aiškino Juozo Miltinio gimnazijos abiturientas Karolis Bielskis.

„Yra prasmė grįžti. Kontaktiniu būdu žinios perteikiamos geriau nei per nuotolį. O ir su bendraklasiais pabendrauti, tai sumažins stresą“, – aiškino J. Miltinio gimnazijos abiturientas K. Bielskis.

Jis sakė, kad didžiausias stresas buvo justi nuotolinio mokymosi pradžioje.

„Tuomet teko prisitaikyti prie kitokio mokymo, juk pirmą kartą tai vyko. Ne viską ir mes, ir mokytojai išmanėme. Laikui bėgant išmokome. Dabar grįžtame, galiu tuo tik pasidžiaugti“, – kalbėjo Karolis.

Jis laikys lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos ir informacinių technologijų egzaminus.

„Manau, pasirengimas bus prastesnis. Nuotoliniu būdu kontaktas su mokytoju yra ne toks pat, kaip kad gyvai klasėje“, – po ilgo laiko eidamas į pirmą gyvą pamoką kalbėjo K. Bielskis.

Panevėžio „Minties“ gimnazijos abiturientas Ugnius Vžesniauskas tikras, kad prasminga į mokyklą grįžti bent jau mėnesiui.

„Esu tokios nuomonės, kad ruoštis egzaminui lengviau, kai pamokos vyksta gyvai klasėje. Vien dėl lietuvių kalbos verta grįžti. Neslėpsiu – baisu, kaip pavyks jį išlaikyti“, – savo nuogąstavimais dalijosi Ugnius.

Jo gimnazijoje klasėje vyks tų dalykų, kurių egzaminus reikės laikyti, pamokos, o kitos ir toliau bus rengiamos nuotoliniu būdu.

Abiturientas sėkmingai išlaikė muzikos technologijų egzaminą, dar, be lietuvių kalbos, jo lauks anglų kalbos egzaminas.

Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijoje pirmadienį padaugėjo šurmulio – čia sugrįžo dvyliktokai.

Direktorius: sugrąžinus 5-11 klases, gali tekti į nuotolį grįžti abiturientams

Panevėžio rajono Ramygalos gimnazijoje pirmadienį padaugėjo šurmulio – čia sugrįžo dvyliktokai. Šioje gimnazijoje mokosi viena 28 dvyliktokų klasė. Visi jie savanoriškai testuosis. Mokyklos vadovas Algis Adašiūnas sakė, kad tik taip galima užtikrinti saugumą.

Jis džiaugėsi ir galimybe sugrįžti abiturientams, ir galimybe testuotis, ir tuo, kad mokinių šeimos išgirdo tokį prašymą.

„Tikiu, kad viskas bus gerai. Sąmoningi yra mano dvyliktokai“, – sakė gimnazijos vadovas.

Dauguma abiturientų jau pasiskiepijo, keletas įgijo imunitetą sirgdami.

Į gimnaziją anksčiau jau sugrįžo dvi pradinukų klasės, taip pat nuo sausio mokosi 20 vaikų, kurie neturi tinkamų sąlygų nuotoliniu būdu mokytis iš namų.

A. Adašiūnas mano, kad penktų-vienuoliktų klasių nereikėtų šiais mokslo metais susigrąžinti.

„Baisiausias dalykas, kuris galėtų nutikti, jei, grįžus daugiau vaikų, vėl tektų grįžti į nuotolinį mokymą pradinukams ir abiturientams. Vaikai yra judrūs, ne taip paprasta laikytis saugaus atstumo“, – paaiškino direktorius.

Iš viso šioje mokykloje mokosi 361 vaikas.

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje šiandien pamokas taip pradėjo abiturientai. Iš viso čia mokosi šešios baigiamosios klasės – 179 gimnazijos ketvirtokai.

Kitus vaikus susigrąžintų po gegužės 21-osios

Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje šiandien pamokas taip pradėjo abiturientai. Iš viso čia mokosi šešios baigiamosios klasės – 179 gimnazijos ketvirtokai.

Direktorius Vytautas Raišys sakė, kad bus laikomasi srautų valdymo taisyklių, didesnis dėmesys bus skiriamas patalpų valymui ir dezinfekcijai. Mokiniai ir mokytojai dėvės kaukes.

Direktorius sakė, kad dauguma grįžtančių abiturientų testavosi. Be to, 89 dvyliktokai pasiskiepijo, o 20 mokinių persirgo.

V. Raišys neslėpė nerimaujantis, ar viskas klostytųsi sklandžiai.

„Tai pats didžiausias nerimas. Todėl ir svarstome galimybę gimnazijos pirmokus-trečiokus susigrąžinti tik po Paskutinio skambučio, po gegužės 21-osios, kai abiturientams nebevyks pamokos, tuomet jiems sudarytume atskirus konsultacijų grafikus“, – kalbėjo V. Raišys.

Direktorius jau išsiuntė laiškus tėvams, ar jaunesnių mokinių tėvai sutinka savo atžalas išleisti į klases įsipareigodami juos testuoti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Bilotaitė: narkotikų prevencijos mokyklose projektas rodo teigiamus rezultatus

confident-noyce

IT perspektyvos Lietuvoje: trečdalis tėvų vis dar mano, kad tikslieji mokslai – berniukams

confident-noyce

Kijevo regione atstatyta 130 nuo karo nukentėjusių mokyklų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau