14.1 C
Panevėžys
Antradienis, 17 birželio, 2025

Panevėžietiškos sakuros neatlaikė persodinimo – nudžiūvo

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖ
FotoERIKAS LAUŽADIS, asmeninis albumas
Panevėžietiškos sakuros neatlaikė persodinimo – nudžiūvo.

Kai 2016 metų rudenį buvo pasirašyta pirmoji projekto „Kompleksiškai tvarkoma senvagė“ sutartis dėl investicijų projekto parengimo, pradėta kalbėti apie tai, kaip pasikeis Panevėžio miesto centrinė dalis – Senvagė. Ir iš tiesų – pati gražiausia Panevėžio miesto dalis vis keičiasi ir gražėja.

Tačiau ne viskas klojasi, kaip norėtųsi – išlenda klaidos, kurias teks ištaisyti. Neprigijo iš Kranto gatvės perkeltos sakuros – trys iš perkeltųjų nudžiūvo.

Sakuros neatlaikė

Projekto „Kompleksiškai tvarkoma senvagė“ vadovas Marius Grabauskas paaiškino, kiek iš viso Senvagės teritorijoje pasodinta naujų medžių, iškirtus netinkamus.

„Senvagėje iš viso pasodinta 544 medžiai ir apie 1 200 vienetų įvairių rūšių krūmų bei želdinių. Tai ąžuolai, įvairių tipų pušys, keniai, klevai ir dar daug kitų rūšių. Pavasarį pietinėje Senvagės dalyje pasodinti ąžuolai ir magnolijos. Norisi, kad Senvagė būtų kuo daugiau spalvų ir žydinčios augmenijos“, – aiškino M. Garbauskas ir pripažino, kad neišvengta klaidų:

„Nudžiūvo sakuros, kurios anksčiau augo Kranto gatvėje. Joms buvo parinkta vieta Senvagėje, ant tvenkinio kranto. Tačiau jos nepakėlė perkėlimo ir nudžiūvo. Neprigijusios sakuros bus atsodintos naujomis. Beje, kol darbai nepriimti, o projektas turi būti baigtas iki šių metų pabaigos, Senvagės teritoriją prižiūri ir tvarko darbų rangovas UAB „Panevėžio statybos trestas“.

Panevėžietiškos sakuros neatlaikė persodinimo – nudžiūvo.

Daugiau žydinčios augmenijos

Projekto vadovas priminė, kad Senvagėje naujais želdiniais kuriamas per sezonus kintantis peizažas.

„Sodinami dekoratyvūs rudens spalvų žiedai, medžiai bei krūmai. Erdvėje į rytus nuo Aleksandro paminklo, kuriamos pasisėdėjimo vietos, terasose sodinami pavieniai medžiai grupelėmis – klevai ir ąžuolai. Kuriama atvira ir pusiau atvira pieva su vaizdais į Nevėžio upę. Pietvakarinėje Senvagės šlaito dalyje sodinami dekoratyvūs ir neaukšti medeliai bei krūmai: alyvos, jazminai, gudobelės, dekoratyvinės obelys. Sodinami visžaliai augalai: pušys, eglės ir kiti, kurie papildo dabartinį visžalių spygliuočių augalų karkasą“, – minėjo augmenijos įvairovę M. Garbauskas ir teigė, kad Senvagės parko šlaitai turi žydėti pavasarį, vasarą ir rudenį.

K. Ptakauskas.

Reikia mokėti persodinti

Tuo tarpu bonsų meistras, japoniškų sodų kūrėjas, japoninių karpių augintojas Kęstutis Ptakauskas, išgirdęs, kad Senvagėje nudžiūvo persodintos sakuros, tikino, kad šiuos medžius reikia mokėti persodinti. Ypatingai, anot eksperto, reikia saugoti medžio šaknis.

„Reikia žinoti ir mokėti persodinti, nes rizika atsiranda tuomet, kai sakuros pripranta prie vietos. Jeigu pirminėje sodinimo vietoje medeliai augo kelerius metus, juos perkėlus į kitą vietą – gali neprigyti. Geriausia sakuroms iškart parinkti pastovią augimo vietą. Tada medeliai nenukentės ir gražiai augs bei žydės. Perkeliant sakuras į kitą vietą, reikia tinkamai paruošti medelių šaknyną. Savaime suprantama, galima sakuras persodinti iš vienos vietos į kitą, bet reikia žinoti, kaip persodinti, kad sakuros prigytų ir nenudžiūtų“, – paaiškino K. Ptakauskas.


1 komentarai

Rimantas Jonas 2022-08-17 20:33 at 20:33

Pasodint pasodino – ar tinkamai prižiūrėjo, mat sausmečiu reiktų ir palieti.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Dėl stipraus lietaus ugniagesiams teko 16 kartų vykti šalinti nuvirtusių medžių

JP Redakcija

Kaune ir Trakuose ant automobilių užvirto medžiai, buvo kviečiami ugniagesiai gelbėtojai

JP Redakcija

Panevėžio žaliosios erdvės pristatomos projekte „Žalioji erdvė 2025“

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads