Panevėžietis triatlonininkas L. Prokopavičius: „Turiu sportinę svajonę“

Panevėžietis triatlonininkas L. Prokopavičius: „Turiu sportinę svajonę“

JP / Asmeninio albumo nuotr.

L. Prokopavičius.

Lukas Prokopavičius – Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinis, Panevėžio triatlono klubo narys, triatlonininkas. Pernai Verto mieste (Nyderlandai) vykusiose Europos triatlono pirmenybėse iškovojo čempiono titulą jaunių iki 19-os metų amžiaus grupėje. Vaikiną treniruoja Vidmantas Urbonas.

Kada pradėjai sportuoti ir kokia tai buvo sporto šaka? 

BIC

Sportas mane lydi nuo pat vaikystės. Aš ir dviratis buvome neišskiriami draugai ir kiekvieną dieną važinėdavausi dviračiu nuo ryto iki vakaro. Pirmasis sporto būrelis kurį lankiau, buvo dziudo. Sekėsi vidutiniškai, treniruotes lankiau nuo pirmos iki penktos klasės, bet atsibodo ir mečiau.

Kodėl pasirinkai šią sporto šaką, kurią kultivuojate dabar ir kas pirmasis tavo treneris?

Triatlonas mano gyvenime atsirado gana netikėtai. Tikrai nesirinkau jo sąmoningai. Nemokėjau nei gerai plaukti, nei bėgti, o dviratis buvo visiškai kitoks nei buvau įpratęs. Buvo keista, bet įdomu. Pradėjau lankyti triatloną 2015 metų pradžioje pas Aliną Rancevą.

Nerodžiau gerų rezultatų, tačiau dabartinis treneris Vidmantas Urbonas pasiūlė ateiti mokytis į sporto gimnaziją. Pradėjęs čia mokytis ėmiau sparčiai tobulėti.

Ar prisimeni pirmas oficialias varžybas, koks įspūdis ir kaip pasisekė?

Pirmosios oficialios varžybos buvo Kupiškyje 2015 metais. Tada 200 metrų plaukimo atkarpa atrodė begalinė ir trūko amžinybę, dviračiu trasa kalnuota, tad kalnai buvo tikras iššūkis, o bėgimas 2,5 kilometro, buvo tarsi maratonas. Šiose varžybose savo amžiaus grupėje likau paskutinis, tačiau po metų grįžau su trenksmu.

Kokių turi pasiekimų sporte?

Pernai tapau Lietuvos čempionu olimpinėje distancijoje ir Europos čempionu olimpinėje distancijoje tarp 18-19 metų amžiaus sportininkų.

 

Kokių turi svajonių ar užsibrėžtų tikslų?

Visų sportininkų siekiamybė – olimpiada, tad visi treniruojamės tam, kad į ją pakliūti, taip pat Kona (Kona „Iron Man“ čempionatas, kuris kasmet vyksta Havajuose – aut. pastaba) – triatlonininkų meka – yra mano svajonė.

Ko palinkėtum kitiems sportininkams, bei R. Sargūno sporto gimnazijos mokiniams? 

Jei esi atkaklus ir tikslo siekiantis žmogus, bandyk patekti į sporto gimnaziją, nes čia tikrai gali įgyvendinti savo svajones.

O visos sporto gimnazijos mokiniams norėčiau palinkėti atrasti tikrąjį savo kelią, nes jei esi sporto gimnazijoje ir sportas nebeteikia džiaugsmo, ieškok kito kelio ir suteik kitam žmogui šansą pasiekti savo svajonę, jei jau nebesieki savosios.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.