5.7 C
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Panevėžietis S. Bilis neplauks 50 m laisvuoju stiliumi rungties finale

S. Bilis.

Europos plaukimo trumpajame (25 m) baseine čempionato 50 m laisvuoju stiliumi rungties pusfinalyje Simonas Bilis bendroje įskaitoje liko dvyliktas ir į finalą nepateko.

24-erių panevėžietis distanciją įveikė per 21,32 sek. ir net 0,62 sek. atsiliko nuo šiame plaukime nugalėjusio brito Benjamino Proudo (20,7 sek.). Prie nesėkmingo lietuvio pasirodymo prisidėjo ir tai, kad jis pademonstravo prasčiausią reakcijos laiką iš visų šiame plaukime startavusių sportininkų (0,68 sek.).

Rungties atrankoje S. Bilis plaukė kiek greičiau – distanciją įveikė per 21,31 sek. ir savo plaukime finišavo ketvirtas. Bendroje įskaitoje jis buvo dešimtas. Taip pat šios rungties atrankoje dalyvavęs Tadas Duškinas distanciją įveikė per 21,69 sek. ir finišavo pirmas, tačiau šio rezultato norint patekti į pusfinalį neužteko. T. Duškinas bendroje įskaitoje užėmė 23 vietą.

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso pačiam S. Biliui – 21,15 sek. Europos ir pasaulio rekordą prieš trejus metus pasiekė prancūzas Florentas Manaudou.

Šiame čempionate Lietuvos plaukikų sąskaitoje – jau trys medaliai. Ketvirtadienį D. Rapšys 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungties finale iškovojo auksą, trečiadienį 200 metrų plaukimo nugara rungtyje – bronzą. Trečiadienį aukso medaliu nudžiugino ir Rūta Meilutytė, sėkmingai finišavusi 50 metrų plaukimo krūtine finale.

Kopenhagoje vyksiančiame Europos plaukimo čempionate dalyvauja visi stipriausi mūsų šalies plaukikai. Tarp jų – Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Andrius Šidlauskas, Simonas Bilis, Deividas Margevičius, Ugnė Mažutaitytė, Tadas Duškinas, Povilas Strazdas, Gytis Stankevičius.

Panevėžietis A. Šidlauskas varžybose Eindhovene – ketvirtas

Eindhovene – Dano Rapšio triumfas: pagerino Lietuvos rekordą ir iškovojo antrą aukso medalį