Panevėžietis R. Valaitis: „Geras vadovas yra tas, kuris darbuotojams suteikia galimybių“

Panevėžietis R. Valaitis: „Geras vadovas yra tas, kuris darbuotojams suteikia galimybių“

JP / JP, asmeninio albumo nuotr.

R. Valaitis.

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) alumnas Redas Valaitis sėkmingai vadovauja SEB banko finansinių paslaugų centrui. Jis linki universitete įgyti ne tik išsilavinimą, bet ir platų akiratį bei turėti didelių svajonių. Kiekvienam ieškoti ir atrasti tai, kas gyvenime traukia lyg magnetas. Tada ateis sėkmė.

Esate KTU PTVF alumnas. Kokias studijas ir kada baigėte?

1999 m. metais baigiau tuo metu labai populiarias Verslo administravimo bakalauro studijas.

BIC

Kokios studijos yra universitete? Kas labiausiai įsiminė ir patiko?

Labiausiai, turbūt kaip ir daugeliui studentų, įsimena ir patinka tai, kas vyksta „šalia studijų“: studentų šventės, krikštynos, bendramokslių gimtadieniai ir kitos veiklos O studijų programa buvo gera tuo, kad galėjai įgyti labai įvairių žinių – ir techninių, kompiuterinių ir finansinių, ekonominių, ir bendrojo išsilavinimo.

Ar įgytos žinios padėjo karjeroje ir asmeniniam augimui?

Manau, universiteto studijos yra pagrindas visoms tolimesnėms žmogaus augimo galimybėms. Universitetas plečia akiratį, suteikia išsilavinimą, moko rasti ir panaudoti informaciją, o reikalingi techniniai gebėjimai ir profesinė specializacija atsiranda pradėjus dalyvauti darbo rinkoje.

Koks yra Jūsų didžiausias pasiekimas iš  šiandienos perspektyvos?

Sunku įvardinti didžiausią pasiekimą, nes medalių, kaip sporte, niekas už tai nedalina. Galiu pasidžiaugti, kad esu radęs darbą, kuris man patinka, kuriame galiu panaudoti savo išsilavinimą ir sugebėjimus, augti kaip žmogus ir bendrauti su puikiais kolegomis.

Kas, Jūsų nuomone, yra geras vadovas?

Geras vadovas yra tas, kuris rūpinasi darbuotojais, kuris suteikia jiems galimybes, kuris palaiko ir padeda sunkiu metu, taip pat pastebi ir įvertina pasiekimus, leidžia darbuotojui siekti savo svajonių. Iš kitos pusės, vadovo funkcijos yra pasiekti rezultatų, išlaikyti ir auginti verslą, todėl priimti greitus ir kartais sunkius sprendimus geram vadovui taip pat būtina savybė.

Kas blogiau: patirti nesėkmę ar taip niekada ir nepabandyti?

Tai man panašiau į retorinį klausimą. Turbūt nėra žmogaus, nepatyrusio didesnių ar mažesnių nesėkmių, todėl bandyti yra būtina, tik labai svarbu kuo aiškiau suprasti riziką ir mokytis iš klaidų. Tik tokiu būdu ateina sėkmė.

Kaip manote, kas labiausiai skatina studentus siekti aukštesnių rezultatų? Kas motyvuoja stengtis Jus?

Kiekvieną žmogų gyvenime motyvuoja skirtingi dalykai: vieni yra orientuoti į rezultatą, kiti – į procesą ar aplinką, todėl apibendrinti labai sunku. Turbūt reikia kiekvienam suprasti ir įsivardinti, kas svarbu būtent jam, ir eiti tuo keliu, tada motyvacijos niekada nepritrūks. Kadangi jau daug metų aktyviai sportuoju, mane individualiai turbūt labiausiai motyvuoja pažanga, pasiekti rezultatai ir laimėjimai, tačiau bendrai pasitenkinimą gali jausti ir padėdamas kitiems, rūpindamasis miestu ar bendruomene.

Ko palinkėtumėte esamiems bei būsimiems studentams?

Neprisiriškite prie profesijos ar studijų krypties, svarbiausia universitete įgyti išsilavinimą ir platų akiratį, turėkite didelių svajonių, ieškokite, kas jus „veža“ gyvenime, ir siekite to, įdėdami visas jėgas. Tada ateis sėkmė ir jūsų norų išsipildymas!

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.