Panevėžietis po karinės technikos apžiūros: „Tėvynę tikrai eisiu ginti!“

Panevėžietis po karinės technikos apžiūros: „Tėvynę tikrai eisiu ginti!“

10708639_874464199276328_7364938169973200644_oPratybas Baltijos šalyse baigę JAV rotuojamų pajėgų pamainos kariai su karine technika sausumos keliais grįžta į nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje. Pakeliui sąjungininkai stabtelėjo įvairiuose miestuose, kad pabendrautų su Lietuvos žmonėmis ir pristatytų savo techniką bei ginkluotę. Šiandien karinę techniką galėjo apžiūrėti ir panevėžiečiai – prie prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ ir Laisvės aikštėje.

JAV kariai šiomis dienomis važiuoja sausumos keliais nuo Saločių pro Panevėžį, Kauną, Marijampolę, iš Jonavos – pro Vilnių ir Alytų, todėl ragina vairuotojus nenustebti, jeigu jiems tektų kelyje prasilenkti su karinės technikos kolonomis.

Per susitikimą su kariais gyventojai galėjo apžiūrėti pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, šarvuotuosius visureigius ar kulkosvaidžius ir granatsvaidžius.

BIC

Įgijo naujos patirties

Rotaciją mūsų šalyje baigę amerikiečiai sako besitreniruodami su Lietuvių kariais įgiję naujos patirties. Didelį įspūdį svečiams paliko renginiai, kuriuose bendravo su civiliais.

Kaip teigia Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, toks  rotaciją baigusių  JAV sąjungininkų grįžimo  į savo  dislokacijos  vietą būdas  –  tai dar viena galimybė mūsų kariams pasitreniruoti drauge su  JAV  sąjungininkais ir pasitikrinti savo kaip priimančiosios šalies funkcijų organizavimą.

„Rengdami ir kviesdami į tokius susitikimus žmones su mūsų ir sąjungininkų kariais mes norime netik parodyti, kad esame šalia, bet ir suteiksime jiems galimybę pamatyti ir susipažinti su sąjungininkų  ir mūsų kariais, pabendrauti, apžiūrėti  karinę techniką ir ginkluotę,“ – sako gen. mjr. A. Leika.

Tėvynę gintų nė negalvoję

Prie prekybos ir pramogų centro karinės technikos sugūžėję apžiūrėti panevėžiečiai neslėpė, jog jaučiasi ramiau, kai pamatė JAV karius ir jų techniką. „Kai pamatai iš arti, kad mus tikrai saugo NATO sąjungininkai, o dar gali su jais pabendrauti ir susipažinti su karine technika, pagalvoji, jog tikrai galima ir ramiau gyventi“, – JP sakė karinės technikos apžiūrėti atėjęs Mantas su vaikais.

Kalbinti moksleiviai teigė, jog nė negalvodami, esant reikalui, eitų ginti tėvynės. „Įdomu viskas, kas susiję su karyba, karine technika. Kai tik sužinojau, jog prie „Babilono“ bus demonstruojama tiek amerikiečių, tiek lietuvių karinė technika, su draugais iškart atskubėjome pasižiūrėti. Tikiuosi, jog karo nebus, bet tėvynę ginti visada turime būti pasiruošę“, – sakė dvyliktokas Marius.

Karinę techniką net su ašaromis akyse apžiūrėjo vyresnio amžiaus panevėžiečiai. „Džiaugiamės, jog gyvename laisvoje valstybėje ir esame nepriklausomi. Ilgai to laukėme. Didžiuojuosi, kad prie amerikiečių karių gražiai atrodo ir Lietuvos jaunuoliai. Neabejoju, kad jie didžiuojasi gindami tėvynę“, – pasakojo panevėžietė Stanislava. Pastarosios vyras Kazimieras neslėpė, kad ir pats, jei būtų jaunesnis, mielai prisijungtų prie savanorių ir eitų tarnauti į kariuomenę.

Koloną lydi policija

Karo specialistai akcentuoja, jog sąjungininkų karinės technikos judėjimas šalies keliais leis įvertinti ir patikrinti jų būklę, taip pat ir iš arti supažindinti Amerikos karius su Lietuva. Atsižvelgiant į tai, kad JAV karinės technikos kolona, keliaujanti per Lietuvą, gali sukelti tam tikrų nepatogumų kitiems eismo dalyviams, ir siekiant užtikrinti saugumą keliuose, karių kolonas žygio metu lydi Lietuvos karo policija.

Šiame atsisveikinimo žygyje dalyvauja budėjimą rotacinėse pajėgose užbaigęs dalinys, juos pakeitę kiti JAV kariai jau treniruojasi drauge su Lietuvos kariais. Lietuvos kariai profesionalūs ir kaip lygūs veikia kartu su stipriausios kariuomenės pasaulyje JAV kariais.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.