Panevėžietis KTU docentas J. Valickas: „Geriausias atsidėkojimas man – susidomėjimas mano dėstomais dalykais“

J. Valicką fakultete galima sutikti Elektros pavarų, Mechatroninių sistemų, Valdymo sistemų komunikacijų bei Kokybės ir patikimumo studijų dalykų paskaitose.

Docentas Jonas Valickas Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (KTU PTVF) pradėjo dirbti prieš 10 metų, kai tuomet dar KTU Panevėžio politechnikos instituto direktorius profesorius Žilvinas Bazaras dėstytoją pakvietė tapti Elektros inžinerijos katedros vedėju.

J. Valicką fakultete galima sutikti Elektros pavarų, Mechatroninių sistemų, Valdymo sistemų komunikacijų bei Kokybės ir patikimumo studijų dalykų paskaitose. Jo mokslinė veikla yra susieta su alternatyvių energijos šaltinių taikymu. Savo paskatose lektorius gvildena globalinės klimato kaitos problemą, kartu su studentais ieško jos sprendimo būdų.

Naujausias docento pasiekimas tai patentas kurį gavo savo kartu su buvusiu kolega Jonu Algimantu Jankausku ir studentu Martynu Satkevičiumi išradimui – laiptais galinčiui kopti įrenginiui ir tokio įrenginio pavaros energijos sąnaudų valdymo būdui.

 KTU docentas J. Valickas pasakoja, kad išradimo idėja kilo iš noro padėti vienam pažįstamam žmogui, kuris turėjo sunkumų, vežiodamas neįgalų šeimos narį nestandartinių matmenų laiptais.

„Pagamintas maketas, kuris buvo konstruojamas minimaliomis sąnaudomis iš turimų resursų, nėra tinkamas mūsų pirminio tikslo įgyvendinimui. Realizuoti išradimo idėją galėtų tik profesionali tokių transporto priemonių gamybos įmonė. Gautas patentas suteikia galimybę, kad juo bus pasinaudota“, – sakė J. Valickas, vildamasis, kad ateityje idėja bus įgyvendinta praktikoje.

Docentas mano, jog patirtis, kuria pasidalina su studentais paskaitų metu bus svarbi KTU absolventų darbinėje veikloje bei asmeniniame gyvenime: „Vertinu visus studentus, kurie turi tikslą pasidaryti kompetentingais specialistais ir darau viską, kad jie sėkmingai jį pasiektų. Geriausias atsidėkojimas man – susidomėjimas mano dėstomais dalykais.“

Paskaitose J. Valickas tikisi sulaukti studentų, kurie motyvuotai nori tapti gerais specialistais. Savo ruožtu dėstytojas iš visų jėgų stengiasi padėti studentams įgyvendinti jų užsibrėžtus tikslus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Studentų pasiūlymai Panevėžio verslui – keturių dienų darbo savaitė ir dėmesys inovacijoms

confident-noyce

Panevėžyje įsibėgėjo stojimai į aukštąsias mokyklas: įvardijo populiariausias studijas

confident-noyce

Vadybos studijų poreikis augs

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau