Panevėžietis J. Juknevičius apie grįžimą į Lietuvą: „Pasiilgau šeimos, aplinkos, kalbos, bendravimo, žmonių“

Justiną Juknevičių neretai galima sutikti fotografuojantį, filmuojantį, renginius organizuojantį Panevėžyje ir visame regione. Lankydamasis radijo stoties „Pulsas“ laidoje „Nenutylim“ jis paatviravo apie savo patirtį vedant radijo laidas, kad ne visada viskas vyksta taip kaip norisi, o ekologija labai daug diskusijų reikalaujanti tema.

Laidos vedėja Arneta: Bene trečdalis Panevėžio jau patį atpažįsta gatvėje, esi aktyvus renginių ir susibūrimų dalyvis, bei organizatorius. Ar kas keičiasi, kai sulauki daugiau dėmesio?

Justinas: Nesikeičia niekas. Lietuva laisva. Bendraujame su visais. Sveikinamės su visais.

Arneta: Netampa lengviau į kokį vakarėlį patekti?

Justinas: Matai, nesu vakarėlių žmogus. Būna kviečia… Vyksta renginys, po jo – afterparty. Kameros neimu, ten nefotografuoju, bet kartais nueinu susipažinti su naujais žmonėmis. Kartais tenka ir atsisakyti dėl darbo ar dėl to, kad nelabai vartoju alkoholį.

Arneta: Kurį laiką pats gyvenai ne Lietuvoje. Kiek laiko ir kur?

Justinas: 5 metus Didžiojoje Britanijoje.

Arneta: Kaip sekasi grįžus?

Justinas: Grįžti faina. Mano grįžimas buvo suplanuotas. Planavau metus, kad grįšiu pirmą vasaros dieną, išsikėliau konkrečius tikslus ką veiksiu. Nes jei grįši be tikslo, tai kokia prasmė? Būkime atviri, ten uždarbis yra gerokai didesnis.

Arneta: Tai koks buvo esminis faktorius dėl kurio į Lietuvą grįžai?

Justinas: Pasiilgau šeimos, pasiilgau aplinkos, lietuvių kalbos, bendravimo, žmonių… Ten žmonės visai kitokie, tarsi fantazijų pasaulyje, iliuzijose gyvena. 

Arneta: Bet aš pastebiu pozityvą, gerą nuotaiką, tu darai dalykus, kurie tau teikia džiaugsmą. Ten kaip tik ir yra tokia aplinka, kuri visai priešinga Lietuvai.

Justinas: Ten kiekvienas žiūri savęs. Aš toks žmogus, kuris nemėgsta prasisukti per kitus, bandau per save, ką aš pats sugebu ir t.t. Ten žiūri kaip tave išnaudoti, kad pasiekti sau asmeninių perspektyvų.

Arneta: Tai ar nesigaili grįžęs konkrečiai į Panevėžį?

Justinas: Matai, čia užaugau – šitą miestą ir myliu. Kaunas, Klaipėda, Vilnius jau yra tarptautiški miestai, tai noriu, kad ir Panevėžys juo taptų. Visgi, tai vienas didžiausių Lietuvos miestų.

Arneta: Pažaiskime dabar žaidimą. Turiu chronometrą ir duodu tau 20 sekundžių, per kurias turi išvardinti visas veiklas, kurias vykdai. 1, 2, 3 startas!

Justinas: Fotografija, videomontažas, filmavimas, renginių organizavimas, jų koordinavimas… Realiai viskas kas susiję su medija.

Arneta: 20 sekundžių baigėsi. Nori, aš tau dar pavardinsiu dar ką nors?

Justinas: Ką aš veikiu?

Arneta: Taip: maketavimas, soc. tinklų administravimas, rėmėjų paieška…

Justinas:   O galime iš naujo tą žaidimą pažaisti?

Arneta: Kad pridėtum tai, ką aš tau išvardijau?

Justinas: Taip.

Arneta: Ne. Čia žaidimas tik dėl aiškumo buvo, niekas nelaimėjo.

Justinas: Aš prie aukštos įtampos panikuoti pradedu.

Arneta: Sakyk, ar įnoringi klientai būna?

Justinas: Žmonės tiesiog pasako, kad turi renginį, kad reikia fotografuoti ir prašo „padaryk“. Kai pradedi daryti, pamatai, kad dar yra ko pasimokyti. Kiekviena situacija kažko išmoko.

Arneta: O kaip nutiko, kad fotografavęs renginius dabar juos ir organizuoji? Ir ne tik Panevėžyje.

Justinas: Fotografavom, fotografavom, filmavom, filmavom ir tada pagalvojau, kodėl gi man nepaėmus mikrofono ir nepravedus kokio renginuko. Pradėjome su diskoteka jaunimui „Everfestas“. Buvo gan linksma, buvo 300 vaikų, žaidėme daug žaidimų. Jaunimą bandėme sudominti įvairesne, nei muzika, programa.

Arneta: 300 jaunuolių, 600 spindinčių akių įkvėpė persikelti ir į kitą miestą?

Justinas: Būsiu atviras, nuvažiavome į Pasvalį ir nelabai ten mums pasisekė. Manau, kad tiesiog taip būna. Reikia, kad kartais ir nepasisektų. Ypač iš pradžių. Nes jei viskas labai gerai seksis, po to labai žemai krisi, o dabar mums pirmas pasisekė, antras buvo katastrofa. Geriau būtent taip. Aš tai priėmiau kaip pamoką. Tai padeda keisti požiūrį.

Arneta: O gal pasvaliečių mėgstama veikla teatras? Gal jiems kitokių pramogų reikia. Neturėjote tokių minčių?

Justinas: Buvo ir tokių. Mano tikslas, šiaip, yra jaunimui padėti parodyti save. Ėjau į mokyklą ir puikiai suprantu, kad jiems tai svarbu. Parodai save, tave įvertina, pastebi, o jei niekas taip ir nepastebi, tai jaunuolis užgžia ssavo svajones ir peršoka į gyvenimo ciklą „mokslai – šeima – darbas“. Sugalvojau padėti jaunimui, o jo perspektyvaus Panevėžyje ir rajone yra gausu.

Arneta:  Turėjome susitarimą su Justinu pakalbėti ir apie nūdienos aktualijas – ekologiją. Aną savaitę visi smarkiai kalbėjo apie „Grigeo“ skandalą ir kad mergaitės pagrobimas buvo dėmesio nukreipimas nuo Kuršių marių taršos skandalo. Tad klausimas, Justinai, tau: koks tavo santykis su ekologija?

Justinas: Mano nuomone turime mylėti gamtą kaip mylėjome visada, tik nekelkime per didelio burbulo iš to. Kaip tik vakar žiūrėjau video apie Australijos gaisrus. Problema tame, kad žiniasklaida labai daug kalba apie įvairias ekologines nelaimes, bet ar žinai kas vyksta Irane? Ten vyksta karas. Australijos problemos bando užgožti tas problemas, kurios vyksta ten. Australijoje kiekvienais metais būna gaisrai. Kaip aš suprantu, tai tam tikras gamtos procesas, kai ji turi pati apsivalyti. Manau, kad kalbėti apie aplinkosaugą ir klimato kaitą reikia, bet ne tada kai jau kažkas įvyksta.

Arneta: Tai manai, kad kaip ir viskas gerai. Bet juk žiema šiais metais Lietuvoje taip ir nepasirodė.

Justinas: Aš esu didelis optimistas ir tikiu, kad dar snigs. Per mano gimtadienį visada sninga.

Arneta:  O kada tavo gimtadienis?

Justinas: Vasario 4. Manau, kad tądien snigs.

Arneta: „Pulso“ studija tau ne naujiena. Būdamas 16-os vedei laidą „Pulso balius“?

Justinas: Taip, penktadienio vakarais būdavo linksma.

Arneta: Kokia tavo atsakomybė buvo čia?

Justinas: Rūpintis, kad visiems būtų linksma. Atsiliepti į skambučius, perduoti žmonių gimtadienius palinkėjimus ir priderinti prie jų dainas. Man atrodo nuo „Pulso“ visos mano veiklos ir prasidėjo.

Arneta: Tai gal dabar turi kokį palinkėjimą radijo stoties klausytojams?

Justinas: Palinkėsiu žmonėms būti draugiškiems, linksmiems ir šypsotis. Ir dar daugiau šypsotis, nes be jos gyvenimas yra liūdnas.

[quote_box_center]Laidos „Nenutylim“ kartojimą galite išgirsti trečiadienį nuo 18.00 val. klausydami radijo stotį „Pulsas“.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo rinkimų naktį – specialiosios transliacijos per LRT

confident-noyce

Jaunoji radijo stoties „Pulsas“ laidų vedėja P. Petrauskaitė: „Esu ten, kur vyksta nuolatinis tobulėjimas“

confident-noyce

Radijo stotis „Pulsas“ kviečia į išskirtinį vakarėlį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau