Panevėžietis įmonės vadovas: inžinieriaus specialybė – aukso vertės

A. Andrijauskas.

Dažnas lietuvis apie emigraciją kalba kaip apie vienintelį būdą pagerinti savo gerbūvį. Tačiau yra būdas pasiekti darbo rinką ir Lietuvoje. Tai perspektyvios inžinerinės studijos.

Apie nuo 2020 rugsėjo 1 d. Kauno technologijos universiteto (KTU) Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) startuosiančią inžinerijos mokslų bakalauro studijų programą Programuojamas automatikos sistemas pasakoja įmonės TPA vadovas Alvydas Andrijauskas.

Esate įmonės direktorius. KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete (PTVF) prisidėjote prie studijų programos „Programuojamos automatikos sistemos“ ruošimo. Jums, kaip verslo atstovui, reikalingi specialistai, baigę šią programą?

Be abejo, reikalingi. Mūsų įmonei labai trūksta aukštos kvalifikacijos inžinierių. Verslo įmonės labai laukia šios programos starto šių metų rugsėjį.

Jūsų nuomone, ar KTU PTVF ruošia specialistus tinkamai?

Žinoma, kad paruošia puikiai. Mes turime dabar 6 darbuotojus, kurie yra baigę KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetą. Jie yra puikūs darbuotojai. Turime ir vieną Panevėžio fakulteto magistrantą, kuris šiuo metu atlieka praktiką. Jį norėtume pasilikti ir kaip darbuotoją, jei jis pats to norės. Kituose miestuose ruošia inžinierius, bet čia, Panevėžyje, KTU PTVF ruoš pirmieji mūsų mieste.

Kokia Jūsų nuomonė apie programą?

Kadangi prisidėjau prie jos kūrimo, mačiau jos kūrimo pradžią, tai apie programą esu tik teigiamos nuomonės. Ne tik dėl to, kad įmonei reikalingi šios programos studentai, būsimi absolventai, bet ir dėl to, kad žmonės, baigę Programuojamas automatikos sistemas, turės tiek žinių, kad galės dirbti ne tik konkrečios srities inžinieriais, bet ir universaliais inžinieriais.

Kuo ši bakalauro studijų programa yra išskirtinė?

Programa išskirtinė tuo, kad jau per visą studijų laikotarpį net 3 semestrus yra atliekama praktika. O jau pirmame kurse yra įvadas į specialybę. Tai mes, verslo atstovai, socialiniai partneriai, susitiksime su studentais ir pasakosime, aiškinsimės, kokia yra ši specialybė, koks yra būsimas darbas, kartu važiuosime į įmones.

Kodėl rekomenduotumėte studijuoti Programuojamas automatikos sistemas KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultete?

Visoje Lietuvoje, o ypatingai Panevėžio kraštui, trūksta aukštos kvalifikacijos inžinierių. Jų turime ieškoti kituose miestuose. O iš kitų miestų nelabai nori važiuoti dirbti toli nuo namų, į kitą miestą. Panevėžys – universitetinis miestas, miestas su stipriomis įmonėmis, kurioms reikalingi geri specialistai. Tai KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetas, išleisdamas šią programą, labai sumažintų trūkstamų specialistų kiekį. Programuojamų automatikos sistemų absolventai būtų įdarbinti visu šimtu procentų.

Ačiū už pokalbį.

Daugiau apie programuojamas automatikos sistemos galite sužinoti čia.


1 komentarai

Vardas 2020-05-18 14:30 at 14:30

Nėra skirtumo iš kurio miesto dirbti programuotojui. Pagrindiniai pasiruošimo darbai vyksta namie (įmanomas darbas per atstumą), o objekte tik paleidimo derinimo darbai. Ir objektai manau 90proc., kad bus ne Panevėžyje.

Manau ieško pigios darbo jėgos ir tiek.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasario 16-oji – ne tik valstybės, bet ir nacionalinio aukštojo mokslo gimimo diena

confident-noyce

Rektoriai pritaria studijų kainų didinimui, studentai pasigenda aiškumo

confident-noyce

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto absolventams įteikti diplomai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau