Panevėžietis fotomenininkas – tarptautinio konkurso laureatas

Panevėžietis fotomenininkas – tarptautinio konkurso laureatas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Asmeninio albumo, Evaldo IVANAUSKO nuotr.

E. Ivanauskas.

Panevėžietį fotomenininką Evaldą Ivanauską pasiekė džiugi žinia iš Jungtinės Karalystės sostinės Londono. Fotografas buvo nominuotas už fotografijų ciklą „Dislokacijos“. Jos Panevėžio fotografijos galerijoje buvo eksponuotos 2016 metų parodoje rugpjūčio mėnesį.

Skyrė nominaciją

BIC

Pasak fotomenininko E. Ivanausko, kasmet Londone esantis fotografijų žurnalas atrenka 400 fotografijas iš 4 tūkstančių pateiktų ir joms skiria nominacijas.

„Man buvo skirta nominacija už fotografijas iš pernai metais rengtos parodos „Dislokacijos“. Atrinktos fotonuotraukos eksponuojamos parodos tinklalapyje. Pirmą vietą šiame konkurse laimėjo australas Kurt Hollander. Už nominaciją apdovanojimas – moralinis, bet jis naudingas fotografui, nes jo nuotraukos eksponuojamos visam pasauliui“, – pasakojo E. Ivanauskas.

Unikalus fotografijų ciklas

Fotomenininko E. Ivanausko fotografijose „Dislokacijos“ vaizdai gali atrodyti kaip įvairių kraštovaizdžių nuotraukos. Tačiau tai yra maži fragmentai, nufotografuoti iš mažiausio įmanomo atstumo su plataus kampo objektyvu.

„Atrodo, kad žiūrovas mato didingus kanjonus, slėnius. Tačiau tai mažas miesto paviršiaus fragmentai. Nuėmus fono įrašą, fragmentai virsta unikaliu kraštovaizdžiu. Ši nuotraukų serija suteikia žiūrovui naują žvilgsnį ir pasakoja apie mus supančią unikalią, bet laikiną aplinką. Šiuos išgautus fragmentus pažymiu koordinatėmis bei nurodau fotografavimo laiką. Šie duomenys – primena fotografijos pavadinimą“, – pristatė fotografijų ciklą tarptautinio konkurso nominantas E. Ivanauskas.

Dosjė

Fotomenininkas E. Ivanauskas jau daugiau kaip dešimtmetį dirba dizaineriu reklamos ir leidybos srityje. Apipavidalino ir parengė spaudai daugelį fotoalbumų ir parodų katalogų. Yra surengęs personalinę parodą, dalyvavo grupinėse Panevėžio fotomenininkų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Savo kūryboje pirmenybę teikia skaitmeninio komponavimo žanrui.

2006 metais E. Ivanauskas buvo išrinktas Metų panevėžiečiu kultūros ir meno srityje.

LKL

Modelis

AMES

Basakojis

Mano namukas

Musės salto

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.