Panevėžietei poetei E. Mezginaitei atminti – dainuojamosios poezijos festivalis

Panevėžietei poetei E. Mezginaitei atminti – dainuojamosios poezijos festivalis

JP / Gintaro LUKOŠEVIČIAUS nuotr.

E. Mezginaitė.

Šiandien panevėžietės poetės Elenos Mezginaitės gimtadienis. Jai būtų sukakę 77 metai. E. Mezginaitė mirė 2005 m. vasario 9 d. po tragiškos nelaimės Vilniuje.

Jau septintus metus Panevėžyje organizuojamas Lietuvos moksleivių dainuojamosios poezijos festivalis-konkursas „Mano senas drauge…“. Festivalis skirtas E. Mezginaitei atminti. Šiais metais jis vyks lapkričio 29 d. Panevėžio muzikiniame teatre.

Kaip teigia festivalio organizatoriai, pagrindiniai tikslai nėra išmušami būgnais, iššaunami saliutais, netgi nepristatomi prezentacijomis. Jie yra ilgalaikiai, tęstiniai, atkakliai, bet neįkyriai pažindinant Lietuvą su iškiliausios Aukštaitijos poetės Elenos Mezginaitės kūryba, pasitelkiant jaunuosius dainų autorius ir atlikėjus, kurie nejučia tampa ambasadoriais savo aplinkoje, miestelyje, mieste, Lietuvoje.

BIC

„Be abejo, dažnai jų artimiausiais pagalbininkais yra mokytojai. Tie, kurie suvokia dainuojamosios poezijos žanro reikšmę jaunos asmenybės brendimui, apskritai, lietuvybei, lietuvių poezijai. Juk scenose, TV muzikos laidose vis rečiau ir rečiau skamba lietuvių kalba, ypač geras profesionalus tekstas, poezija“, – sako organizatoriai.

Ką galima būtų parašyti ta proga pragmatiškiems, mėgstantiems skaičiuoti vertintojams?

Visų pirma – paaiškinimą, kodėl šis festivalis-konkursas dalyvių skaičiumi nusileidžia kitiems to pat žanro festivaliams-konkursams. Todėl, kad ketinantieji dalyvauti savaime praeina pirmąją atranką – bilietas į „Mano senas drauge…“ yra autorinė daina pagal Elenos Mezginaitės eilėraštį. Antroji atranka – konkursas, suteikiantis galimybę dalyvauti laureatų koncerte, kuriame paaiškėja vertinimo komisijos sprendimas.

Taigi – per šešis festivalius laureatų koncerte dalyvavo 67 jaunieji dainų autoriai ir atlikėjai (vieni ar su draugu, ar grupe) iš įvairių Lietuvos vietų! Tiek kuriančių muziką ir dainuojančių Elenos Mezginaitės poeziją jau sukvietė projektas „Mano senas drauge…“.

Tiek poetės ambasadorių yra pasklidę po Lietuvą, neabejotina, ir už jos ribų.

Ir – antra. Dėmesio, panevėžiečiai ir žemaičiai! Nuo 2011 metų buvo laimėti 6 Didieji prizai (Grand Prix). Didysis prizas – tai „Poeziją dainuojantis medis“, meno kūrinys iš šamoto. Nors festivalis vyksta Panevėžyje, dar nė vienas pagrindinis apdovanojimas neliko čia. Išvažiavo su kūrėjais į Švenčionėlių Mindaugo, Šiaulių Juliaus Janonio, Kėdainių Šviesiąją, Zarasų „Ąžuolo“, Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijas, o paskutinįjį jį laimėjo Vilniaus Gabijos gimnazijos trio „Dainos teatras“.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.