Panevėžietė V. Ilgūnaitė: „Tikiuosi dar kartą sugrįšiu ir į Lietuvos futbolo rinktinę“

AutoriusDOVILĖ BARVIČIŪTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ASMENINIS ALBUMAS
V. Ilgūnaitė.

Kiekviena moteris tikriausiai patvirtintų, jog vaikelio gimimas gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Tačiau panevėžietei, futbolininkei, trenerei ir fizinio lavinimo mokytojai Vestai Ilgūnaitei, motinystė – ne priežastis išsižadėti profesionalaus sporto. Šiuo metu sportininkė gina Panevėžio miesto vardą ir žaidžia Lietuvos I lygos moterų futbolo čempionate. Ji planuoja sugrįžti ir į Lietuvos salės futbolo moterų rinktinę.

Mama visą parą

28-erių metų, panevėžietė Vesta Ilgūnaitė – Lietuvos Futsal moterų rinktinės narė, Panevėžio futbolo akademijos žaidėja, Panevėžio futbolo federacijos narė, atsakinga už moterų futbolą, mergaičių futbolo trenerė bei Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytoja. Ji baigė Vytauto Didžiojo universitetą, pedagogikos studijų krypties kūno kultūros studijų programą ir įgijo sporto bakalauro laipsnį bei pedagogo kvalifikaciją.

Be to, V. Ilgūnaitė jau daugiau nei du metus džiaugiasi motinyste. Kartu su vyru Benu, jie augina sūnų Garetą, kuris dar nėra praleidęs nė vienų mamos varžybų.

„Motinystė – mano mylimiausias ir brangiausias darbas, kurį atlieku dvidešimt keturias valandas per parą. Ir atlygis už tai – nuoširdūs, nesuvaidinti jausmai, bučiniai, neapsakomos emocijos, laimė ir visa, kas geriausia. Ši visa saldi puokštė ir suteikia energijos mano kasdienybėje“, – pokalbį pradėjo pašnekovė.

V. Ilgūnaitė.

Palaiko artimieji

V. Ilgūnaitei futbolas neatsiejama gyvenimo dalimi tapo jau nuo darželio laikų. Tiesa, paauglystėje kaip ir dauguma mergaičių lankė šokių būrelius, tačiau sulaukus 16 metų save atrado futbole. „Čia esu jau 12 metų. Išimtis kada nežaidžiau, tai buvo nėštumo ir motinystės atostogų laikotarpis. Jėgos, energija ir noras leido Futbolo akademijoje dirbti iki 7 nėštumo mėnesio. Tai visiškai nebuvo trukdis dirbti šio fizinio darbo. Mano treniruojamos merginos nepameluos, prsijungdavau žaisti kartu, žinoma save labai saugojau“, – atviravo jauna mama.

Praėjus 3 mėnesiams po gimdymo Vesta grįžo į futbolą, tik ne šiaip į treniruotes, iškarto į išvykos varžybas.

„Sūnus kartu keliauja į mūsų rungtynes nuo gimimo iki dabar, nėra praleidęs nė vienų. Dėkoju už tai savo vyrui, bei artimiesiems. Jie savo laiką skiria mano hobiui ir keliauja kartu. Kol mama žaidžia, artimieji visada šalia. Didžiausias palaikymas – visada kartu. Nuo mažų dienų sūnus yra įtrauktas į futbolo pasaulį ir tikiu, kad eis tuo pačiu keliu. Jei ne futbolo, tai sportininko gyvenimo vis tiek paragaus. Kokie tėvai, tokie ir vaikai“, – šypsojosi Vesta.

V. Ilgūnaitė.

Meilę futbolui įskiepijo treneris

Kalbėdama apie savo svarbiausius pasiekimus futbolo karjeroje, sportininkė pasakojimą pradėjo nuo pirmojo jos trenerio Vaido Bernatonio, kuris ir „įskiepijo“ meilę futbolui.

„Su V. Bernatonio merginų komanda dalyvaudavome Lietuvos čempionatuose,  įvairiausiuose Lietuvos turnyruose, „skindavome“ pirmas vietas. 2013 metais keliavome į Slovakiją, Austriją. 2015 metais mūsų Panevėžio komanda susijungė su Alytaus komanda, žaidėme gindamos Alytaus vardą. 2016 metais žaidžiau gindama Akmenės vardą. Kelis sezonus žaidžiau Šiaulių moterų komandoje. Ir nuo 2018 metų iki dabar žaidžiu už savo miesto komandą – FA „Panevėžys“, – pasiekimus vardino Vesta, o svarbiausią futbolo karjeros patirtį įvardina 2018 metais atstovavimą Lietuvos Futsal moterų rinktinėje: „Ši patirtis man labiausiai patiko. Praeitų metų Futsal rinktinę teko praleisti dėl motinystės, bet tikiuosi į ją dar kartą sugrįžti“.

V. Ilgūnaitė.

Atakų lyderė

Vesta su komandos draugėmis dalyvaudavo naktiniuose turnyruose, miesto šventės organizuojamose gatvės futbolo turnyruose. Kur buvo vyrų futbolo turnyrai, ten visada būdavo ir viena moterų komanda, kurioje žaisdavo ir V. Ilgūnaitė. Sportininkė turi patirties ir paplūdimio futbole.

„Ši mano sukaupta patirtis davė „paragauti“ visų pozicijų, kokių tik turi futbolas. Žaisti pradėjau puolėjos pozicijoje, nes gerai sekėsi mušti įvarčius. Trenerio V. Bernatonio žodžiai „atakų lyderė“ tik vedė į priekį. Žaidžiau ir krašto sauge, tada vidurio sauge. Teko žaisti ir vartininko pozicijoje, bet šiuo metu žaidžiu vidurio gynėjos pozicijoje. Futbole esu universali“, – kalbėjo Vesta.

V. Ilgūnaitė.

Noras žaisti neišblės

V. Bernatonio treniruojama komanda iširo, nes merginos pakėlė sparnus į kitus miestus, į kitas šalis, tačiau panevėžietė liko ištikima savo gimtinei. Šiuo metu V. Ilgūnaitė gina Panevėžio miesto vardą, žaidžia I lygos čempionate. Komandai vadovauja treneris Vaidas Garšvinskas.

„Jaunoms, perspektyvioms merginoms, kurios sparčiai tobulėja futbole linkiu, kad ta aistra neužgestų. Esu komandos kapitonė, tad privalau sukurti ir palaikyti šiltą atmosferą, kad nedingtų noras ir toliau žaisti, motyvuoti jaunas merginas siekti aukščiausių tikslų. O man noras futbolui tikrai neišblės, žaisiu, kol sveikata leis. Dar per tiek metų nesu turėjus nė vienos rimtos traumos. Negalvokit, kad moterų futbole galima pamatyti švelnumą ir grakštumą žaidimą –  nieko panašaus, taip, gal šiek tiek lėtesnis nei vyrų, bet lygiai taip pat vyksta arši kova, dega noras nugalėti varžoves“, – tikino V. Ilgūnaitė

V. Ilgūnaitė.

Futbolas – gražus žaidimas

Paklausta, ką asmeniškai jai reiškia futbolas, Vesta pasakojo: „Mūsų šeimoje fizinis aktyvumas, sportas, dalyvavimas renginiuose labai artimas, o ypatingai futbolas – jei nežaidžiame, tai žiūrime. Stebime kitų šalių komandas, rinktines, sekame naujienas. Sportu domimės visada. Įtraukiame ir kitus šeimos narius, draugus. Palaikome savo miesto vyrų futbolo komandą, futsal komandą. O man futbolas tiesiog yra gražus žaidimas. Džiugu, kad mažėja stereotipų apie moterų futbolą. Ir smagu kad, atsiranda daugiau projektų, skatinančių mergaites, merginas, moteris, netgi močiutes išbandyti šią sporto šaką“.

Progų dar bus

Anot V. Ilgūnaitės, šiai dienai futbolininkėms perspektyvos tokios pačios kaip ir berniukams, vyrams. Jos gali atstovauti savo šalies rinktinėje, arba kelti sparnus į užsienio šalis, kur lygis yra gerokai aukštesnis. Bet iki tol, reikia įdėti daug darbo, pastangų, stipriai treniruotis, norint, kad futbolas būtų ne tik malonumas, bet ir darbas. Visų pirma reikia tam didelio noro, užsispyrimo ir žinoma sveikatos.

Sportininkė neslepia, kad futbolas padėjo atskleisti ir jos gerąsias asmenines savybes –  drąsą, ryžtą kovoti. Kapitonės rolė atskleidė lyderystės savybes. Vesta išmoko kontroliuoti savo komandą, spręsti situacijas, skatinti komandos žaidėjas būti pačiomis geriausiomis.

„Atsisakyti neteko nieko, kai spinduliuoji noru ir meile futbolui. Praradau tik vieną galimybę – dalyvauti Futsal moterų rinktinėje, dėl vaiko auginimo atostogų, bet na ir kas, bus dar progų. Nesigailiu, nes vienas džiaugsmas pakeičia kitu. Artimųjų palaikymas ir pagalba labai padeda. Kai noriu laiko skirti sau, tik sau, tai išeinu į treniruotę ir pailsiu, atsigaunu nuo kasdieninių darbų, rūpesčių. Tuomet laiminga ir išsikrovus grįžtu į namus“, – atviravo V. Ilgūnaitė.

V. Ilgūnaitė.

Futbolas ugdo vaikus

Trenerė sako, kad futbolas ugdo ir vaikų sportinį interesą, daug atskleidžia asmeninių savybių. Tai puiki terpė susirasti draugų, išmokti bendrauti kolektyve. Žaidžiant išmokstama pagarbos, pasitikėjimo, drąsos, lyderystės savybių, žinoma, ir konkurencijos būti geresniu už kitus, siekis tobulėti, patirti pergalės jausmo.

„Vaikams labai yra svarbu patirti daug džiaugsmo ir teigiamų emocijų treniruočių bei rungtynių metu. Gražu žiūrėti į žaidžiančius futbolą vaikus, kaip jie džiaugiasi įmuštu įvarčiu. Šios emocijos sukuria be galo smagią atmosferą. Būtent futbolas padeda vaikui suprasti, kad niekas neateina lengvai ir be pastangų, tai sporto šaka, kurioje vaikas turi turėti tikslų, ir jų siekti. Norint būti lyderiu ir konkurencingu žaidėju, teks daug stengtis, laikytis disciplinos, taisyklių. O pergalė visada yra saldesnė tuomet, kai į ją įdėta daugiau pastangų. Mokymasis iš klaidų yra kitas aspektas. Kuo daugiau klaidų daro žmogus, tuo daugiau patirties įgauna. Šis įgūdis perkeliamas į realų gyvenimą, kuriame vaikas puikiai supranta, kad klaidas reikia priimti, jas išanalizuoti ir stengtis jų nekartoti. Komandinė galia – pagrįstas pasitikėjimas žmonėmis ir bendro tikslo siekimas, kurio išmoko futbolas, lydi visą gyvenimą. Čia išmokstama gerbti trenerius, teisėjus, kitus žaidėjus. Tai sporto šaka, kuri verčia daug ir aktyviai judėti. Kuo anksčiau vaikas pradeda užsiimti sportu, tuo didesnė tikimybė, kad jo raida bus sėkmingesnė, o vėlesniame gyvenimo periode jis taip pat išliks aktyvus. Linkiu kiekvienam vaikui save atrasti, išbandyti visas galimybes, nebijoti ir svarbiausia sportuoti“.

V. Ilgūnaitė.

Mergaites kviečia žaisti kitaip

Šiuo metu V. Ilgūnaitė dalyvauja įvairiuose projektuose, kurie susiję su moterų ir mergaičių futbolu.  Šį mėnesį startuoja  naujas, ilgiausias projektas, kuriame Vesta atstovauja Panevėžio vardą. Jis tęsis iki 2023 metų.

„Dvi susijungusios didžiulės kompanijos UEFA ir DISNEY sukūrė projektą „PLAYMAKERS“ su tikslu pritraukti kuo daugiau jaunų (5-8 metų) mergaičių į futbolą. Tai naujas būdas pažinti šį žaidimą. Išmokti žaisti futbolą pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.  Jau šį lapkritį 30 mergaičių pradės šią smagią istoriją. Kitus ateinančius tris blokus, sudarys kitos mergaitės, tad raginsiu Panevėžio tėvelius registruoti savo dukras projektui, kuris vyks pavasarį, balandžio-gegužės mėnesiais. Visas šis projektas mergaitėms yra nemokamas“, – kalbėjo V. Ilgūnaitė.

Anot Vestos, ši žinia turi pasiekti visas 5-8 metų  Panevėžio mergaites, nes tai puiki proga patirti daug gerų emocijų, susirasti draugų, ugdyti savo asmenines savybės, bei atrasti savo talentą.

„Linkiu išlaukti pavasario naujam užsiėmimų blokui ir raginti mergaites jungtis prie naujų iššūkių ir išbandyti save futbole. Projekto tęstinumas yra, tai, kad mergaitės išbandžiusios šią sporto šaką, turės galimybę lankyti futbolo treniruotes“, – teigė trenerė.

Informaciją apie projektą galite rasti: www.playmakers.lt arba www.lff.lt . Tėveliai norintys užregistruoti savo mergaites gali skambinti trenerei V. Ilgūnaitei, tel. +370 689 41325 arba rašyti el. paštu: vesta.ilgunaite@gmail.com.


1 komentarai

Rasa 2021-11-20 12:14 at 12:14

Dydžiuojames šią mergaite !

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžiečiai plaukikai R. Jazdauskas ir T. Lukminas: „Esame dėkingi visiems, kurie skatina judėti toliau“

confident-noyce

Gustonyse gyvenantis M. Tamulevičius ūkiniame pastate įsirengė laipiojimo salę

confident-noyce

Menininkė I. Šmidtaitė – apie atradimus užsienyje ir grįžimą į Panevėžį

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau