Panevėžietė plaukimo trenerė R. Kondrotaitė turi vilties turėti savo atstovą Olimpinėse žaidynėse

R. Kondrotaitė.
R. Kondrotaitė.

Rita Kondrotaitė – plaukimo tarptautinės kategorijos treneris, mokytojas ekspertas. 1982 baigė Lietuvos valstybinį kūno kultūros institutą ir dirbo Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje plaukimo, kūno kultūros mokytoja. Žymiausiasis jos ugdytinis – Darius Grigalionis. Jis triskart olimpinių žaidynių dalyvis, daugkartinis Lietuvos čempionas ir rekordininkas. 

Kaip pasirinkote plaukimą?

Galima sakyti, kad man gyvenimo kelią parinko vaikystės draugės mama. Kai nusprendžiau lankyti baseiną, manęs nepriėmė, nes jau buvo suformuotos visos grupės. Bet kartu su manimi nepriimtos „nelaimės draugės“ mama nenuleido rankų, įtikino trenerius ir mus priėmė bandomajam laikotarpiui.

Pamenu labai stengiausi ir išsikovojau teisę tęsti treniruotes Panevėžio sporto rūmų baseine, kur dabar treniruoju Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos plaukikus.

Svajojote apie Olimpinės žaidynes?

Kadangi daug ir atkakliai treniravausi, buvau priimta į tuometinio Panevėžio sporto internato 6-ą klasę. Tada tikėjau, kad pasieksiu pačių aukščiausių rezultatų ir ant mamos numegztos liemenės išsisiuvinėjau olimpinius žiedus. Taip išdidžiai ir vaikščiojau dabartinės sporto gimnazijos koridoriais. Nebuvo nė mažiausios abejonės: kas jau kas, bet aš tai tikrai pateksiu į Olimpiadą.

Sparčiai progresavau ir jau septintoje klasėje įvykdžiau kandidato į sporto meistrus reikalavimus. Mokyklos garbės lentoje puikavosi mano fotografija. Deja svajonėms nebuvo lemta išsipildyti… Išbyrėjo plaukimo grupė, trenerė perėjo dirbti kitur ir aš perėjau mokytis į tuometinę naujai atsidariusią Panevėžio 10-ą vidurinę mokyklą. Mano plaukikės karjera iš lėto geso…

Bet svajonė apie Olimpines žaidynes neužgeso?

Taip, nors plaukimo karjera geso, bet giliai širdyje ruseno svajonė apie Olimpines žaidynes. Pirkau visas knygas apie sportą, kolekcionavau straipsnius, sekiau buvusios varžovės L. Kačiušytės, vėliau tapusios olimpine čempione rezultatus. Tolesnis kelias atvedė į Kūno kultūros institutą (KKI) Kaune, kur buvo rengiami sporto specialistai. Vėl pradėjau  treniruotis. Įgytų žinių dėka pagerinau sportinius rezultatus ir net tapau Pabaltijo šalių studentų plaukimo čempione.

Bet traukinys į Olimpines žaidynes jau buvo išvažiavęs…

Ką veikėte baigusi mokslus?

Po keturių mokslo metų Kaune grįžau į Panevėžį treniruoti plaukikų. Vienintelis likęs kelias įgyvendinti svajonę buvo parengti gerą plaukiką ir kartu su juo nukeliauti į Olimpines žaidynes.

Po įtempto darbo pavyko tai įgyvendinti ir net tris kartus, kartu su auklėtiniu Dariumi Grigalioniu, dalyvavau Olimpinėse žaidynėse: Atlantoje (1996 m.), Sidnėjuje (2000 m.) ir Atėnuose (2004 m.).

D. Grigalionis.

Šiuo metu treniruojate sporto gimnazijos plaukikus?

Taip, gyvenimas atvedė į tuos pačius koridorius. Tik įsikūrus sporto gimnazijai Panevėžyje kartu su kolege Mintara Labanauskiene ir savo treniruojamais plaukikais pradėjome darbą joje. Prie mūsų prisijungė perspektyvūs plaukikai iš Marijampolės, Klaipėdos, Mažeikių.

Orientuojamės į aukštus rezultatus: sporto gimnazijos plaukikai yra Lietuvos čempionatų nugalėtojai, prizininkai, tarptautinių varžybų nugalėtojai ir prizininkai. G. Zavackytė, T. Smailys, P. Pekūnaitė atstovavo Lietuvos plaukimo rinktinei EJOF, jaunių ir jaunimo Europos, pasaulio plaukimo čempionatuose.

Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje turime geras sąlygas, laukiame atsidarant 50 metrų baseino. Todėl viltis turėti savo atstovą Olimpinėse žaidynėse dar gyvena širdyje…


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Žiemos pirmenybės: geriausias plaukikas – panevėžietis A. Šidlauskas

confident-noyce

Plaukikas G. Titenis iškovojo kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes

confident-noyce

Lietuvos čempionatas 2020: geriausias plaukikas – panevėžietis A. Šidlauskas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau