14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 gegužės, 2024

Panevėžietė nusivylė greitosios pagalbos medikais: neatliko tinkamai pareigų

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžietė nusivylė greitosios pagalbos medikais: neatliko tinkamai pareigų.

Panevėžietė Gabija Z. nėra patenkinta Panevėžio greitosios medicinos pagalbos paramedikų darbu – jos 43 metų mama vos nemirė. Merginos mama jau dvi savaitės guli Panevėžio ligoninėje – medikų priežiūroje, bet gerų naujienų gydytojai negali pasakyti.

Pagalbos nesulaukė

Gabija pasakojo, kad pirmą kartą greitąją kvietė kovo 19 dienos vakarą, bet esą iš greitosios medikų pagalbos nesulaukė.

„Mamai aukšta temperatūra – 39° – laikėsi jau penkta diena. Jautėsi ji labai prastai: kosėjo, viduriavo, vėmė, ją dusino, tirpo rankos ir kojos, sunkiai kvėpavo. Tačiau medikai nieko blogo neįžvelgė, suleido analgino ir išvažiavo. Kelias dienas situacija negerėjo, vėl teko kviesti greitąją. Greitosios medikai pasišaipė iš mamos, esą gal jau trečią kartą teks ją išnešti su neštuvais“, – tramdydama ašaras naujienų portalui JP kalbėjo Gabija ir sakė, kad ir tą kartą greitoji mamos į ligoninę nevežė.

Patys nuvežė į ligoninę

„Suleido į raumenis analgino ir išvažiavo. Kadangi mamai nepagerėjo, o temperatūra jau laikėsi šeštą dieną, patys ją išvežėme į Infekcinę ligoninę. Mama pati jau nebegalėjo paeiti. Medikai, pamatę, kokia jos būklė, tuojau pat prijungė prie aparatų. Jie sakė, jei būtume jos neatvežę į ligoninę, būtų numirusi. Mama guli Panevėžio ligoninės Vidaus ligų skyriuje, o jai diagnozuotas plaučių uždegimas, sepsis. Be to, dėl gretutinės ligos, moteris turi labai silpną imunitetą. Ligoninėje mama jau gydoma dvi savaites“, – pasakojo mergina ir teigė, kad tokios atmestinos reakcijos iš Panevėžio greitosios medikų nesitikėjo.

Turi dirbti atsidavę ir neabejingi medikai

Gabija Z. Sako, kad skambino į Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stotį, kalbėjosi su vadovais.

„Kalbėjausi su pavaduotoja. Viskas buvo ką tik įvykę, todėl ir verkiau, ir rėkiau. Maldavau, kad vežtų mamą, o man pasakė, kad reikia turėti gydytojo siuntimą. Kaip jį gauti, jei reikalinga skubi pagalba? Pavaduotoja pasakė, kad taip negalėjo būti, kad medikai, už savo darbą, sulaukia daug padėkų. Pati studijuoju mediciną, manau, kad medikams reikia turėti daugiau užuojautos. Medicina yra specialybė, kurioje turėtų dirbti neabejingi, atsidavę darbui, norintys padėti ir gelbėjantys gyvybes žmones“, – teigė panevėžietė.

Tyrimai buvo atlikti

Tačiau kiek kitaip situaciją komentuoja Panevėžio greitosios medicinos pagalbos vadovė Rūta Ramoškienė. Ji sakė, kad kalbėjosi su medikais, išklausė pokalbių įrašus. Jos teigimu, medikai elgėsi tinkamai, duomenų ar kitų sveikatos signalų dėl sudėtingos situacijos nebuvo.

„Pirmasis kvietimas – kovo 19 dieną apie 22 valandą. Pacientė buvo po šeimos gydytojo apžiūros, jai atliktas plaučių tyrimas rentgenu, kraujo tyrimai, tačiau pastarojo atsakymų dar nebuvo. Klausiausi pokalbio įrašo: tą ir sakė dukra, kad kreipėsi į šeimos gydytoją. E.sveikatoje parašyta diagnozė – ūmus bronchitas. Pirmasis kvietimas buvo kaip konsultacija: ką daryti, nes mamai temperatūra nuo vaistų nekrenta? Dispečerė pasiūlė brigados pagalbą. Brigada ir nuvyko. Kaip ir minėjau, visi tyrimai buvo atlikti. Medikai pamatavo saturaciją (kraujo įsotinimas deguonimi). Tai vienas iš objektyvių tyrimų, kada galime spręsti, ar trūksta žmogui oro, dūsta jis ar ne. Viskas buvo normalu, taip pat spaudimas, kvėpavimo dažnis“, – aiškino R. Ramoškienė ir sakė, kad greitosios medikai moterį tikrai apžiūrėjo ir pasiūlė laukti tyrimų rezultatų.

R. Ramoškienė.

Šeimos gydytoja paskyrė gydymą

Pasak R. Ramoškienės, dar vieno kvietimo Panevėžio greitosios medicinos pagalbos medikai sulaukė kitą dieną, kovo 20-ąją apie 16 val.

„Kai į moters namus atvyko medikų brigada – ji buvo ką tik pasikalbėjusi su savo šeimos gydytoja. Pati gydytoja jai buvo ką tik prieš mūsų atvykimą paskambinusi. Šeimos gydytoja paskyrė gydymą – išrašė antibiotikus. Kai mūsų medikai užėjo, moteris pasakė: man skambino šeimos gydytoja, paskyrė antibiotikus, pasakė, kad bronchitas. Tad sakyti, kad neprisiskambiname šeimos gydytojai, negalima“ – kalbėjo R. Ramoškienė ir teigė, kad greitosios medikai vėl įvertino situaciją ir viskas buvo normos ribose.

Apžiūros metu buvo stabili

„Negalima sakyti, kad atsainiai pasižiūrėjome – susirinkome visą informaciją. Pacientė medikų apžiūros metu buvo visiškai stabili. Visi tyrimai normos ribose, gydymas – skirtas. Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties medikus pažįstu dešimt metų ir netikiu, kad tie žmonės nemyli savo darbo. Jie puikiai žino, kas gali būti už aplaidumą, atsainų požiūrį į pacientą. Nėra taip, kad atvažiavo ir nieko nedarė. Jie myli savo darbą, jie – savo darbo entuziastai ir pakankamos kompetencijos žmonės“, – komentavo R. Ramoškienė.


3 komentarai

Nuomonė 2024-04-05 14:05 at 14:05

Būtina pradėyi teixnimį procesą, pareikšti ieškinį dėl medikų neteisingos diiagmostikos vilkinimo, taęiau tokios praktikos LT nėra, Vilniaus medikai nepripažįsta Panevėžio medikų jokių tyrimų, juokiasi iš jų nekompetecijos. Yra tokių ir šeimos gydytojų, kurie visiškai nesigilina į ligonį pavato ligos kortelę, sako ko tu mori tyrimai geri, o kad tu sergi latentinėmis užkrečiamosiomis ligomis ji gal net neprisimena, todėl būna, kai vietoj apendicito nustato gripą…

Atsakyti
R.V 2024-04-06 05:13 at 05:13

Teisminį tyrimą reiktų pradėti visų pirmą dėl Jūsų neraštingumo. Tai būtų pirmą, antrą, Lenkai gali juoktis kiek nori, Lenkija gauną dešimt kartų didesnį finansavimą, nekalbant apie turimos įrangos kiekį, bei tos pačios įrangos gerumą. Ir kad dar labiau pašiepti jūsų komentaro bukuma, Vilniaus Policijos Pareigūnai taip pat juokiasi iš Panevėžio pareigūnų, bet savo darbų nedirba ir tą darbą kurį jie visgi padaro bet nekokybiškai yra tie patys Lenkai. Juokiasi puodas kad katilas juodas?

Atsakyti
Vilda 2024-04-10 19:10 at 19:10

Paprasta ir aišku. Štampuoja paramedikus kurie apie ligas nulis filtruoti. Ale ne mūsų kvietimas. Tada kieno??? GMP yra filtras. Ivertinti ar reikia guldyti gydymui į ligoninę ar ne.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Medikai galės atsisakyti teikti pagalbą agresyviems pacientams

confident-noyce

Užtikrinti reikiamą medikų skaičių padės geresnės galimybės studijuoti ir patrauklesnės darbo sąlygos

confident-noyce

Seimas linkęs medikams leisti tam tikrais atvejais atsisakyti teikti paslaugas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau