Panevėžietė menininkė ir dailės terapeutė M. Butkevičiūtė: „Piešinyje matau žmogaus vidinį pasaulį“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoASMENINIS ALBUMAS
M. Butkevičiūtė.

Fotografė, tarpdisciplininių menų kūrėja ir dailės terapeutė iš Panevėžio – Milda Butkevičiūtė, savo profesinėje veikloje apjungia meną ir mediciną. Pasitelkdama dailės terapiją ji stiprina žmonių psichoemocinę sveikatą bei žadina jų kūrybiškumą. Anot menininkės tai puikus būdas kūrybos pagalba pažvelgti į savo vidų, atpažinti ir spręsti problemas.

Kūrybiškumas reiškėsi nuo vaikystės

Pasak Mildos, vaikystėje ji svajojo apie kirpėjos profesiją.

„Atrodė,  kad tai ypatinga ir kūrybiška profesija“, – juokėsi menininkė.

„Jau tada buvau linkusi į kūrybiškumą. Mėgau piešti, o piešinukai atsidurdavo darželio ir mokyklos parodose. Šis įgūdis palaipsniui vystėsi. Devintoje klasėje, dar saulėtą rudenį, brolis mane ant dviračio štangos nuvežė į dailės mokyklą“, – vaizdžiai pasakojo Milda.

„Stropiai ją lankiau nuo pat devintos iki dvyliktos klasės. Po kelerių metų, baigusi Vilniaus dailės akademiją, į Panevėžio dailės mokyklą sugrįžau jau kaip fotografijos mokytoja“, – pasakojo M. Butkevičiūtė.

„Dvyliktoje klasėje stipriai pasinėriau į naujas menų sritis. Pradėjau fotografuoti, kurti unikalesnio stiliaus meną. Buvo minčių apie įvairias instaliacijas, naujus būdus pavaizduoti gamtos grožį“, – papasakojo dailės terapeutė.

Pirmąją parodą susapnavo

M. Butkevičiūtė.

Milda pirmą parodą suorganizavo praėjus dešimčiai metų po studijų baigimo.

„Po studijų grįžau į Panevėžį, dirbau vadybinį darbą ir pajutau, kad  man sunku gyventi pagal „nuo aštuonių iki penkių“ ritmą. Manau, kad mano širdis troško daugiau. Dažniausiai pasikliaunu širdimi, todėl nusprendžiau keisti darbą“, – pasakojo moteris.

Gyvenimas Mildą atvedė į Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus galeriją – „GalerijaXX“. Ten dirbdama parodų kuratore ji gavo pirmąjį pasiūlymą surengti personalinę parodą. Parodos idėją ji teigia susapnavusi dar besimokydama pirmame kurse. Tai buvo kūrinys, apjungiantis skirtingas meno disciplinas.

„Sukūriau Miško instaliaciją, ji susidėjo iš kelių skirtingų elementų, kuriančių vaizdą ir garsą. Man įdomu žadinti visas penkias jusles. Instaliacijoje medžiai skleidė savo kvapą, skambėjo miško garsai. Medžiai simbolizavo vyrus, gėlės – moteris. Šia instaliacija nagrinėjau santykių temą, džiugias ir skausmingas patirtis juose“, – apie idėją pasakojo Milda.

Dailės terapija – gilus refleksinis procesas

Milda mėgsta naujoves ir inovacijas mene. Ji ne tik eksperimentuoja, derindama skirtingas meno formas, bet ir gilinasi į gydomąsias kūrybos galias, tai ją atvedė į dailės terapijos studijas.

„Natūraliai pradėjo kirbėti mintis apie psichologijos ir meno derinimą. Tad nusprendžiau siekti magistro laipsnio dailės terapijoje“, – pasakojo menininkė.

M. Butkevičiūtė.

„Dailės terapija – tai gilus gydantis refleksinis procesas. Mano, kaip terapeutės, darbas yra padėti žmonėms pasiekti sau išsikeltą tikslą terapijoje. Vieni nori atsipalaiduoti, sumažinti stresą, kiti – išspręsti problemas“, – apie darbo procesą pasakojo terapeutė.

„Individualiai arba grupėje šiuos tikslus aptariame, tada žmogus pusvalandį piešia pasirinktomis dailės priemonėmis. Čia mokėti piešti nereikia, tiesiog pavaizduoji išjaustą vaizdinį iš pasąmonės popieriaus lape, taip kaip išeina, autentiškai. Tada vyksta refleksija – užsiėmimo dalyviai pristato savo terapinius kūrinius, mano tikslas – užduoti klausimus. Čia kritiškai vertinti jokios kūrybos negalima, nes tai yra subjektyvi jausmų išraiška ir teisus yra tik autorius“, – tęsė Milda.

Būtent dailės terapija menininkei atneša daugiausia džiaugsmo.

„Man patinka stebėti dalyvių tranformacijas piešinyje, emocinio intelekto augimą sesijose. Piešinyje aiškiai matyti žmogaus vidinis pasaulis. Terapinis kūrinys – tai lyg dokumentas, bylojantis žmogaus unikalią istoriją bei stipriai įtraukiantis patį dalyvį į asmeninę refleksiją“, – pridūrė kūrėja.

Gyvenimas pajūryje

Meniškos sielos moteris  šiuo metu  gyvena Palangoje.

„Nuo 17-kos metų svajojau gyventi pajūryje. Ta gamtos apsuptis man atstojo viską, tai atgaiva meniškai sielai. Todėl, kai jau turėjau magistro laipsnį, patraukiau gyventi į Palangą“, – apie persikraustymą į kurortinį miestelį pasakojo fotografė.

M. Butkevičiūtė.

Drabužių kūryba

Palangoje Milda vysto dar vieną savo veiklą – tapo originalius piešinius ant drabužių. Vienoje iš Palangos krautuvėlių galima įsigyti džemperių ir marškinėlių su jos autoriniais piešiniais.

„Nors kūryba nuolatos yra mano gyvenime, tačiau dabar daugiausia užsiimu dailės terapija. Man brangu yra stebėti kito žmogaus išgyvenimus, kurie atsiranda ant  popieriaus, molyje, koliaže, fotografijoje ir taip padėti žmogui per kūrybinę raišką, saugiai atskleisti savo stiprybes ar silpnybes. Gyvenime sveika jausti visas emocijas, tik svarbiausia išlaikyti balansą“, – sako menininkė, dailės terapeutė Milda Butkevičiūtė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jauniausias „7bet-Lietkabelio“ žaidėjas N. Stuknys: „Mano svajonė – Eurolyga“

confident-noyce

Profesionalus fotografas iš Ramygalos R. Dūda: „Mano tikslas parodyti žmonėms, kad jie – gražūs“

confident-noyce

„Sidabrinės nakties“ karališkas duetas – R. Dulkytė ir P. Fedč – atskleidžia sėkmės formulę

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau