21.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 birželio, 2022

Panevėžietė išrinkta Lietuvos artrito asociacijos prezidente

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Naująją vadovę sveikino ne tik devynių teritorinių artritu sergančių pacientų organizacijų atstovai, bet ir Seimo narys panevėžietis Deividas Labanavičius.

Lietuvos artrito asociacijos (LAA) prezidente išrinkta ilgametė Aukštaitijos regiono asociacijos „Artritas“ vadovė Danutė Elžbieta Žagūnienė. LAA būstinė perregistruota ir veiklą vykdys iš Panevėžio.

Vadovaus tris metus

Naująją vadovę sveikino ne tik devynių teritorinių artritu sergančių pacientų organizacijų atstovai, bet ir Seimo narys panevėžietis Deividas Labanavičius.

„Naujoji LAA prezidentė D. E. Žagūnienė lieka ir toliau vadovauti Aukštaitijos regiono asociacijai „Artritas“. Smagu, kad panevėžietė išrinkta LAA prezidente ir asociacijai vadovaus tris metus. Beje, žinią, kas tapo LLA prezidente, pasakė mano močiutė, kuri priklauso Aukštaitijos regiono asociacijos „Artritas“ narė. Kita vertus, kai dirbau Panevėžio vicemeru, kuravau socialinę sritį ir buvo smagu pasveikinti Danutę su naujomis pareigomis“, – neslėpė džiugesio Seimo narys.

D. E. Žagūnienė.

Stipri vadovė

Pasak D. Labanavičiaus, D. E. Žagūnienė – viena stipriausių iš 9 šalies artritų sergančiųjų pacientų organizacijų vadovių.

„Tą įrodo Aukštaitijos regiono asociacijos „Artritas“ narių skaičius – vienija 340 narių iš Panevėžio miesto ir rajono. Labai smagu, kad net ir pandemijos metu organizacija veiklos nenutraukė ir veikė aktyviai. Juolab kad organizacijos aktyvumas priklauso ir nuo aktyvių narių, ir nuo vadovės, kuri savo entuziazmu užkrečia ir kitus, o entuziazmo Danutei pakanka. Todėl ne veltui ji ir buvo išrinkta LAA prezidente“, – gyrė naujai išrinktą asociacijos prezidentę D. Labanavičius ir teigė, kad LAA ir jos vadovei linkėjo nenuilstamos veiklos, entuziazmo garsinant organizaciją.

Panevėžietė išrinkta Lietuvos artrito asociacijos prezidente.

Perkėlė organizaciją į Panevėžį

LAA prezidentė D. E. Žagūnienė pasakojo, kad ataskaitinė-rinkiminė konferencija įvyko balandžio pabaigoje.

„Tada ir buvau išrinkta trejų metų kadencijai LAA prezidente. Jau įstaigą iš Vilniaus perregistravau į Panevėžį. Todėl važinėti į sostinę nereikės. Tai labai gerai, nes per savaitę dvi valandas skiriu darbui Aukštaitijos regiono asociacijai „Artritas“, kuris vienija 340 Panevėžio miesto ir rajono artritu sergančiuosius, o 3 val. darbuosiuosi LAA naudai“, – pasakojo D. E. Žagūnienė.

Naująją vadovę sveikino ne tik devynių teritorinių artritu sergančių pacientų organizacijų atstovai, bet ir Seimo narys panevėžietis Deividas Labanavičius.

Organizuos veiklą

Neseniai išrinkta LAA prezidentė priminė, kad LAA buvo įregistruota 1998 m. kovo 30 d. ir pirmoji būstinė – Panevėžio mieste.

„Prezidente tapo Marija Barauskienė, o medicinos vadove – gydytoja Violeta Smilgienė. 2002 metų rudenį LAA  ataskaitinėje-rinkiminėje konferencijoje delegatų pareiškimu  asociacija perkelta į Vilnių. Prezidente išrinkta  Ona Stefanija Telyčėnienė, kuri LAA vadovavo iki šių metų balandžio 21 dienos. Konferencijoje vadovauti organizacijai išrinko ir dabar vadovausiu devyniomis teritorinėmis artritu sergančių pacientų organizacijomis, kurias vienija LAA“ – aiškino D. E. Žagūnienė ir pridūrė, kad asociacija vienija per 1200 narių.

„Tai sergantieji artritu, šeimos nariai, gydytojai ir kiti geros valios žmonės. Kartu sieksime spręsti sveikatinimo, psichologines ir socialinės adaptacijos problemas. Asociacija organizuoja seminarus, konferencijas, leidybą, stovyklas, kultūrinę, socialinę veiklą bei kitus renginius“, – trumpai pristatė LAA veiklą prezidentė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybai toliau vadovaus L. K. Vaičiakas

confident-noyce

Lobistais nuo šiol galės tapti ir organizacijos, deklaruoti įtaką turės ir ją patyrusieji

confident-noyce

Lietuvos skyrius pašalintas iš tarptautinės paveldosaugininkų organizacijos ICOMOS

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau