Panevėžietė dailininkė savo kūrybos jubiliejaus proga pristatė naują parodą

Panevėžietė dailininkė savo kūrybos jubiliejaus proga pristatė naują parodą

Indrė RAPKEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Žinoma Panevėžio dailininkė Stasė Medytė, kurios kurti paveikslai, ekslibrisai, grafika, tekstilės darbai, fotografijos eksponuotos daugybėje parodų šalyje ir užsienyje, neseniai atšventė dvi sukaktis: savo 70-dešimtmetį ir 50-mečio kūrybos jubiliejų.

Paskatinta šių gražių progų, Viešojoje bibliotekoje (Kniaudiškių g. 34) panevėžietė pristatė portretų, fotografijos, ekslibrisų, grafikos, iliustruotų leidinių ir kitų darbų parodą „Surinkta iš pakraščių“.

BIC

Skambant klasikinei klavesino muzikai, rinkosi renginio svečiai: dailininkas Povilas Šiaučiūnas, monsinjoras Juozapas Antanavičius, visuomenininkė, „Tarnaukime Lietuvai“ medalio laureatė Albina Saladūnaitė, kunigas Justas Jasėnas, LR seimo nario Povilo Urbšio padėjėja Jūratė Kavaliauskienė, Šv. Juozapo globos namų gyventojai ir darbuotojai,  S. Medytės kolegos, draugai ir bendražygiai bei tiesiog menui neabejingi panevėžiečiai.

„Visada aktyviai gyvenusi, visuomeniška, pilna kūrybinių idėjų dailininkė, kurią visi pažįsta kaip Panevėžio krašto ir miesto kultūros žmogų, daug nuveikusį meno srityje, tituluojama ekslibriso ambasadore“, – taip viešnią pristatė bibliotekos vedėja Sandra Voveriūnienė.

Parodos autorė prisipažino, kad šioje bibliotekoje savo kūrybą eksponavo jau ne vienąsyk. „Svarbus šios parodos akcentas – tai pradžioje pakabintas, mano mamai skirtas paveikslas, toliau matote fototriptiką, vaizduojantį Tolminkiemį, viduryje – draugės mamos portretas, na o dar toliau – ir daug kitų popieriukų“, – trumpai ir šmaikščiai prakalbo menininkė, teigusi, jog eksponuodama įvairių laikotarpių darbus norėjusi parodyti savo kūrybos kaitą.

Menininkės bičiulė A. Saladūnaitė renginio metu kalbėjo, jog į šią parodą žiūri netikėtai: „ji minimalistinė, bet labai įvairiapusė, tokia lyg medis, kurio kamienas su daug „pričiepytų“ šakų“. A. Saladūnaitė daugiausia dėmesio skyrė naujausiam parodos eksponatui – ką tik išleistai knygelei kun. A. Lipniūno „Dienoraštis“ su dailininkės S. Medytės iliustracijomis.

Tuo tarpu, grafikas P. Šiaučiūnas, juokavo, jog nors su Stasele kartu studijavo, visą gyvenimą vargo Panevėžyje, nuolat stebėjo jos darbus, žavėjosi ir mokėsi iš jos, tačiau buvo konkurentai.

Monsinjoras kun. J. Antanavičius džiaugėsi, kad jaučia S. Medytės darbuose lietuvybę, tikėjimą ir dvasią.

Kiti renginio dalyviai labai įvairiai prisiminė Staselę: kaip griežtą studijų laikų bendrabučio pirmininkę, kaip reiklią vaikų mokytoją, kaip kruopščią, susitelkusią kolegę, kaip paprastą, tikrą, savą žmogų …

Bendraminčiai ir draugai apipylė parodos autorę gražiais palinkėjimais, gėlėmis, mielomis dovanomis.

Pati menininkė, su jubiliejine paroda pasveikinta kolegų ir bendražygių bei daugelio kitų jos talento gerbėjų, kvietė visus pasiimti dovanų naujai išleistą kun. A. Lipniūno dienoraštį ir manais nepamiršti parašyti atsiliepimo.

Jaukų ir šiltą renginį simboliškai užbaigė „Ilgiausių metų“, sugiedotas S. Medytei.

Autorės paroda Viešosios bibliotekos lankytojus džiugins iki spalio 15 d. Maloniai kviečiame pasigrožėti.

Stratum

Modelis

Mano namukas

Lietkabelis

NKC

PIC

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.