Panevėžietė bus teisiama už smūgį policininkui

Panevėžietė bus teisiama už smūgį policininkui

JP / Pixabay.com nuotr.

Panevėžyje netrukus bus teisiama policininkui už pagalbą „atsidėkojusi“ smurtu 23 metų panevėžietė L. S. Jai pareikšti kaltinimai dėl viešosios tvarkos pažeidimo, o nukentėjęs pareigūnas pateikė civilinį ieškinį turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Šiemet, vieną balandžio popietę, į Panevėžio centre esančią Senvagės poilsio zoną dėl netvarkingai vedžiojamo šuns buvo iškviesti policijos pareigūnai. Šuns savininkui policininkai surašė protokolą dėl Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pažeidimo.

Tuo metu kiti praeiviai pareigūnams pasakė, kad netoliese vaikšto neblaivi mergina, kuri nederamai elgiasi ir kelia aplinkiniams žmonėms pasipiktinimą. Policininkai triukšmadarę surado ir įsitikino, kad ji akivaizdžiai neblaivi – kalbėjo nerišliai, jos judesiai buvo nekoordinuoti, sklido labai stiprus alkoholio kvapas.

BIC

Nustatę merginos tapatybę, policijos pareigūnai jai surašė ANK pažeidimo protokolą dėl girto asmens pasirodymo viešoje vietoje. Kadangi pažeidėja gyvena už kelių kilometrų nuo Senvagės, policijos ekipažas nusprendė jai suteikti socialinę pagalbą – pavežti iki namų.

Policininkams nuvežus panevėžietę prie namų, vienas pareigūnų išlipęs atidarė jai duris, padavė kuprinę. Užuot padėkojusi, L. S. trenkė kumščiu policininkui į veidą ir bandė sprukti, tačiau buvo jo paties sulaikyta. Šį incidentą užfiksavo policijos tarnybiniame automobilyje įrengta vaizdo kamera.

L. S. buvo nuvežta į policijos komisariatą, ten jai nustatytas sunkus girtumo laipsnis – 2,44 promilės. Beveik parą ji praleido laikino sulaikymo kameroje. Merginos smurtą patyręs policininkas kreipėsi į medikus, jam teko siūti prakirstą lūpą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusi Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Lina Šimonienė perdavė bylą nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmams. Prokurorės nuomone, yra galimybė teisme taikyti sutrumpintą įrodymų tyrimą, nes nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės yra aiškios, L. S. savo kaltę pripažįsta visiškai.

Už viešosios tvarkos pažeidimą Baudžiamasis kodeksas numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 2 metų. L. S. taip pat gali tekti atlyginti policijos pareigūnui padarytą turtinę ir neturtinę žalą.

AIK

Labirintų parkas

Panevėžio gimtadienis

Mano namukas

Biuro verslas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.