Panevėžietė atlikėja M. Kavaliauskaitė: „Neigiami komentarai negali palaužti siekiamos svajonės“

AutoriusMODESTAS PARIAUKA
FotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, ASMENINIS ALBUMAS
M. Kavaliauskaitė.

Panevėžietė Milda Kavaliauskaitė-Astraja – Lietuvos balso 7-jo sezono dalyvė, muzikos festivalio „Nauji veidai“ ir „Pavasario balsai“ nugalėtoja, iš gyvenimo ima viską, ką jis duoda. Jaunoji atlikėja bei dainų tekstų kūrėja savo talentą atskleidžia ne tik įvairiuose muzikiniuose konkursuose ar projektuose –  neseniai ji debiutavo ir muzikiniame vaizdo klipe.

Dvidešimtmetės M. Kavaliauskaitės tikslas – parodyti visuomenei, jog muzika gydo nuo visų gyvenimiškų problemų ir net patys mažiausi talentai gimsta lydimi muzikos. Dainininkė yra sukūrusi nemažai tekstų, kurie ateityje išvys dienos šviesą. „Savo talento nereikia slėpti“, – sako M. Kavaliauskaitė.

Muzika lydi nuo vaikystės

M. Kavaliauskaitė, nuo vaikystės buvo atsidavusi muzikai. Ji niekada nepasiduoda aplinkinių nuomonei, savimi pasitiki ir turi daug ryžto bei užsispyrimo. Ji svajoja dainuoti didžiosiose šalies arenose.

M. Kavaliauskaitė.

„Nuo pat vaikystės save prisimenu, kaip labai paprastą, viskuo besidominčią, savimi pasitikinčia mergaite, kuriai visiškai nerūpėjo kitų žmonių nuomonė“, – pokalbį pradėjo M. Kavaliauskaitė.

„Nuo pat darželio laikų stengiausi save tobulinti dainavimo srityje. Pradėjau lankyti popamokines veiklas, buvau skatinama dalyvauti įvairiuose muzikiniuose konkursuose. Pradinėse klasėse lankiau Panevėžio moksleivių namus. Buvau veikli ir nenorėjau laiko leisti tiesiog namuose“, – kalbėjo mergina.

Muzikos pagrindų sėmėsi mokykloje

M. Kavaliauskaitė dvejus metus mokėsi Panevėžio muzikos mokykloje, vėliau įstojo ir baigė mokslus Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje.

„Patys pirmieji metai Panevėžio muzikos mokykloje buvo nepamirštami. Viskuo domėjausi ir analizavau, tik labai nemėgau fortepijono pamokų. Po dviejų metų sulaukiau pasiūlymo mokytis Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje. Ten mokslus ir tęsiau. Mokiausi klasikinio dainavimo pas specialybės mokytoją Editą Sargautytę, o tik paskui, nuo devintos klasės, perėjau pas Jorūnę Jakubėnaitę, mokytis populiaraus dainavimo. Jos dėka puikiai įvaldžiau vokalą, pradėjau dar daugiau savimi pasitikėti, išmokau iš gyvenimo imti viską, ką jis duoda“, – kalbėjo atlikėja.

M. Kavaliauskaitė.

Anot M. Kavaliauskaitės, stipriąsias savybes padėjo išsiugdyti tėvai, mokytojai ir pačios degantis noras pildyti svajones.

„Mane skatino siekti ir pasiimti viską, ką galiu geriausio. Tačiau tų žmonių, kurie suteikdavo tam tikrų neigiamų dalykų mano talento puoselėjimui dėka, atsirado noras įrodyti, jog esu talentinga ir galiu padaryti daugiau nei visi įsivaizduoja. Nežinau, ką būčiau dariusi be savo mokytojos Jorūnės – jos dėka pradėjau dainuoti viešuose renginiuose“, – pasakojo Milda.

Muzikinių konkursų laureatė

Nuo pat mažų dienų jaunoji atlikėja jau turėjo sukaupusi nemažai pirmosios vietos diplomų, yra pelniusi net ir didįjį prizą už geriausią dainos atlikimą.

„Puikiai pamenu pirmąjį konkursą, kuris vyko „Šaltinio“ mokykloje. Tada buvau trečiokė, nedrąsiai žengiau į sceną, bet tapau antrosios vietos laimėtoja. 5-6 klasėje dalyvavau dar viename muzikiniame konkurse Klaipėdoje. Iš ten parsivežiau diplomą. Dalyvaudavau įvairiuose konkursuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Važiuodavau visur, kur tik mane kviesdavo. Liko daug gražių ir malonių prisiminimų. O viena iš įsimintiniausių akimirkų – Kaune vykęs muzikinis konkursas „Pavasario balsai“. Ten atlikau ukrainietės Jamalos kūrinį – „1944“ ir tapau I laimėtoja“, – prisimena dainininkė.

M. Kavaliauskaitė.

Pagrindinis M. Kavaliauskaitės tikslas – dalyvauti konkursuose tam, kad pasisemtų patirties iš kitų atlikėjų ir mokytojų.

„Esu tokia mergina, kuri iš gyvenimo bando pasiimti viską. Dalyvaudama konkursuose ir nebūdama nugalėtoja, nenusimindavau – man svarbiausia  gauti tam tikros patirties iš skirtingų vokalo specialistų ar atlikėjų. Smagu matyti, kai žmonės tobulėja, o kartu su jais – ir aš“, – kalbėjo M. Kavaliauskaitė.

Žmonių nuomonė – ne kliūtis

Ne paslaptis, jog kiekvienas atlikėjas sulaukia ne tik teigiamų, bet ir neigiamų įvertinimų iš aplinkos. Vieni į juos nekreipia dėmesio, kiti – ignoruoja, o dar kiti – iš jų mokosi.

Taip ir „Lietuvos balso“ dalyvė Milda. Ji pasakojo, jog buvo sulaukusi net pačių baisiausių komentarų apie ją ar jos atliekamus kūrinius, tačiau, pasak jos, be neigiamų komentarų žmonės negali mokytis ir savęs tobulinti.

M. Kavaliauskaitė.

„Kiekvienas neigiamas komentaras apie mane, skatina tobulėti, gimsta noras įrodyti kitiems, kad galiu pasirodyti dar geriau. Ne paslaptis, jog po tokiais komentarais dažniausiai slepiasi tie žmonės, kurie bando „įkąsti“, o jau po tam tikro laiko, kai įrodai, jog galėjai geriau, pradeda rodyti norą tapti draugais. Asmeniškai, džiaugiuosi, kad esu gavusi svarius ir argumentuotus neigiamus komentarus po pasirodymų, nes tada atsiveria kitos galimybės augti ir tobulėti“, – atviravo pašnekovė ir tęsė:

„Teigiami ir neigiami komentarai sekė mane ir tada, kai netikėtai užpildžiau anketą į muzikinį projektą. Ilgą laiką svajojau apie šį projektą ir pagaliau išdrįsau lipti ant didžiosios scenos, išpildant savo svajonę pasirodyti televizijoje. Buvau labai laiminga, kai po mano atliekamos dainos, atsisuko Donatas Montvydas ir gavau galimybę tapti jo komandos dalimi. Teko didelė garbė su juo dainuoti bendrą kūrinį ir būti įvertintai. Draugai, tėvai ir aplinkiniai reagavo į mano pasirodymą teigiamai, kas mane tik dar labiau motyvavo ruoštis kitam etapui. Vis tik iš kitų žmonių sulaukiau ir neigiamų nuomonių, bet, kaip ir minėjau, be blogų ar piktų komentarų – negalime augti ir tobulėti“, – kalbėjo mergina.

M. Kavaliauskaitė.

Išsipildė svajonė

Atlikėja M. Kavaliauskaitė jau yra įrašiusi du muzikinius vaizdo įrašus: „Lietuvai“ ir „9 sapnas“. Įvairių konkursų laureatė dalinasi savo patirtimi iš filmuotų vaizdo įrašų ir pasakoja, jog ši patirtis – nepakartojama, kai turi galimybę susipažinti su žinomais atlikėjais ir taip pildyti savo svajones.

„Visą gyvenimą svajojau nusifilmuoti, kokiame nors tai muzikiniame vaizdo įraše, o ne tik perdainuoti kitų atlikėjų dainas. Netikėtai mane susirado Džiugas ir pakvietė nusifilmuoti bendrame vaizdo įraše, kuris bus talpinamas į „YouTube“ platformą. Tai – neįkainojama patirtis – susipažinau su filmavimo ypatumais, visa grupe ir pagrindiniu atlikėju. Filmavimas vyko sklandžiai ir greitai, nes abu su Džiugu jau buvome prisijaukinę šią dainą“, – džiaugėsi atlikėja  pirmaisiais muzikiniais vaizdo įrašais ir pridūrė: „Noriu tik patvirtinti, kad tai – ne pabaiga. Turiu nemažai neišleistų savo autorinių dainų, kurios tik ir laukia, kada bus paleistos į dienos šviesą“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Geriausias J. Miltinio gimnazijos teatro pamokų rezultatas – jaunųjų aktorių spektaklis

confident-noyce

Jaunasis panevėžietis politikas K. Gedvila: „Politiniame kelyje mane lydi smalsumas ir noras mokytis“

confident-noyce

Panevėžiečių komanda leidžiasi į 3 tūkst. kilometrų lenktynes septyniose Europos šalyse

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau