9.4 C
Panevėžys
Sekmadienis, 22 gegužės, 2022

Panevėžietė A. Baltušnikaitė: „Mano gyvenime nėra buvę tokio laiko, kai neužsiėmiau papildoma saviugda“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
A. Baltušnikaitė.

Vienos populiariausių organizacijų ir didžiajai daliai šalies moksleivių atstovaujančios Lietuvos moksleivių sąjungos nacionalinis biuras atsinaujina. Išties smagu, jog jame dirbti bene pirmą kartą per organizacijos gyvavimo laikotarpį buvo pakviestas panevėžietis. Naująja nacionalinio biuro nare, atsakinga už informacijos sklaidos kanalų administravimą, ryšius su visuomene ir organizacijos komunikuojamo turinio kūrimą, tapo buvusi Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio padalinio vicepirmininkė, Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokė, panevėžietė Augustina Baltušnikaitė.

Kvietimas prisijungti nustebino

Kaip pasakoja naujoji LMS nacionalinio biuro narė A. Baltušnikaitė, kvietimas prisijungti prie biuro komandos nors ir nebuvo netikėtas, tačiau tikrai nustebino.

„Šios pareigos yra man labai svarbios, tad prisijungdama prie biuro prisiėmiau didelę atsakomybę. Tapimas biuro nariu – daugelio visos organizacijos narių bei savanorių siekiamybė, todėl natūralu, jog organizacijoje daug dirbama ir stengiamasi, siekiant atsidurti būtent šioje pozicijoje. Nustebau gavusi kvietimą biure užimti komunikacijos koordinatorės vietą ir tuo pačiu pajaučiau nedidelį vidinį pastūmėjimą parodyti viską, ką moku ir sugebu geriausiai, bei išpildyti visus manimi pasitikėjusių kolegų išsakytus lūkesčius“, – teigia Augustina.

„Sulaukusi šio įvertinimo jau tikrai galiu pripažinti, jog per pastaruosius metus padariau nemenką šuolį Lietuvos moksleivių sąjungoje dirbant Panevėžio padalinyje, ir esu patenkinta, jog mano veikla neliko nepastebėta. Žinoma, visuomet yra gaila palikti pradėtus darbus gimtajame mieste ir įsilieti į naują kolektyvą, kurioje dirba moksleiviai ar net studentai iš įvairiausių kitų Lietuvos miestų, tačiau tikiu, jog Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro komanda ir toliau sėkmingai susitvarkys su visais kylančiais iššūkiais bei sėkmingai atstovaus moksleiviams vietos lygmeniu. Na, o jeigu prireiks pagalbos iš komunikacinės pusės – buvę kolegos visuomet puikiai žinos į ką gali kreiptis biure“, – šypsosi ir esamomis įžvalgomis dalinasi mergina.

Veiklumu pasižymėjo dar vaikystėje

Prisimindama praeityje įgytas patirtis, septyniolikmetė moksleivė neslepia, jog nuo mažens ji buvo išties aktyvus ir be galo judrus vaikas.

„Mano gyvenime nėra buvę tokio laiko, kai neužsiėmiau papildoma saviugda. Jau darželyje mokiausi šokti ir lankiau baleto pamokas, grojau fortepijonu muzikos mokykloje. Vėliau nusprendžiau išbandyti žirgyną, teatrą, chorą, dailės mokyklą bei solinį dainavimą. Tuomet po tokios pasirinkimų gausos atsirado ir pilietinė, visuomeniška veikla, kai nusprendžiau prisijungti prie gimnazijos mokinių parlamento bei LMS Panevėžio MSIC komandos“, – sako A. Baltušnikaitė.

„Nepaisant daug išbandytų veiklų, man visada rūpėjo moksleivių nuomone ir jos įgarsinimas. Jau buvo kiek pabodę nuolat girdėti posakius, kad naujoji jaunų žmonių karta moka tik šnekėti. Norėdama naikinti šį mitą savo aplinkoje, supratau, jog pradėti veikti ir imtis pokyčių reikia pačiai. Tad, kaip ir minėjau, vyresnėse klasėse tapau mokinių parlamento, mokyklos tarybos nare, o dešimtos klasės pradžioje ir LMS Panevėžio MSIC komandos dalimi“, – kalba Kazimiero Paltaroko gimnazijos vienuoliktokė.

„Dėka šių veiklų ir jose sutiktų žmonių pradėjau plačiau domėtis jaunimo politika. Šios veiklos mane praturtino žiniomis ne tik apie komandinio darbo svarbą ar lyderystę, bet ir maketavimą, komunikacijos ir marketingo pagrindus. Nemanau, kad ši nauda yra išmatuojama kažkokios skalės pagalba, bet turiu pripažinti, kad nei vienoje veikloje praleistas laikas nenuėjo veltui. Tikiuosi, kad ir su naujomis pareigomis galėsiu dar aktyviau realizuoti savo sumanymus bei, žinoma, prisidėti prie bendro moksleivių padėties gerinimo mūsų šalyje“, – džiaugiasi naujoji LMS nacionalinio biuro narė Augustina.

A. Baltušnikaitė.

Galimybės kurti ir veikti

Narystė Lietuvos moksleivių sąjungoje, pasak Augustinos, jai jau iki šiol suteikė neapsakomai daug puikų pažinčių ir patirčių.

„Lietuvos moksleivių sąjunga – tai viena didžiausių jaunimo nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, kurios tikslas yra atstovauti moksleiviams, formuojant įtaką švietimo ir jaunimo politikai, šviečiant moksleivius jiems aktualiais klausimais, vienijant juos bendrai veiklai, bendradarbiaujant su valstybinėmis ir nevalstybinėmis institucijomis, kuriant tobulą moksleivių bendruomenę. Tad suprantama, jog šioje didelėje komandoje vyksta be galo daug procesų ir darbų, prie kurių nemažai teko prisidėti veikiant vietos lygmeniu Panevėžio padalinyje“, – dalinasi naujoji LMS nacionalinio biuro narė.

„Puikiai pamenu, kai kartu su LMS Panevėžio MSIC komanda praėjusiais metais laimėję Panevėžio miesto savivaldybės finansavimą įgyvendinome net tris projektus – „Moksleivių užimtumo ir fizinio aktyvumo skatinimas“, „Moksleivių savanorystės skatinimas“ bei „Mokinių savivaldų konferencija“. Vykdant šiuos projektus teko ne tik būti atsakingai už jų viešinimą, sklaidą, moksleivių pritraukimą, bet taip pat ir bendrauti bei bendradarbiauti su įvairiomis miesto institucijomis, išsigryninti esamus jaunų žmonių poreikius, siekiant juos kuo tinkamiau atliepti. Būtent šių projektų organizavimo metu pažinau tikrąjį organizacijos veidą, įsitikinau, jog moksleiviai, imdamiesi iniciatyvos keisti jų lūkesčių netenkinančią aplinką, gali nuveikti išties nemažai“, – pasakoja Augustina.

„Kiekvienam jaunam žmogui ar moksleiviui palinkėčiau paprasčiausiai nebijoti, naudotis visomis įmanomomis galimybėmis ir kurti savo svajones. Skamba banaliai, bet visa tai padeda suprasti, jog į viską gyvenime reikia žiūrėti paprasčiau ir nekompleksuoti, nes tik išėjęs iš komforto zonos žmogus gali augti bei tobulėti. Klaidos yra neišvengiamas dalykas ir klysti, mano nuomone, tikrai naudinga“, – sako mergina.

„Tikiu, jog išbandyti save įvairiose srityse yra labai svarbu kiekvienam moksleiviui, nes tai padeda atsirinkti savo pomėgius, atrasti pašaukimą, užslėptus talentus ir išmokti planuoti savo laiką. Be to, jeigu kyla noras ar susidomėjimas patiems prisidėti prie moksleivių atstovavimo ir geresnio rytojaus kūrimo, pačios Lietuvos moksleivių sąjungos ir tuo labiau Panevėžio padalinio durys yra atviros visiems norintiems įsitraukti ne tik į jaunimo politikos, bet ir švietėjiškas, jaunimo užimtumo, fizinio aktyvumo ir kitas vykdomas veiklas“, – neabejoti ir realizuoti savo sumanymus skatina A. Baltušnikaitė.

Siekis pranokti sesę

Augustina, nepaisant sulaukto įvertinimo nacionaliniu masto, be galo džiaugiasi dar ir tuo, jog dar praėjusių mokslo metų pabaigoje ji pasiekė vieno svarbiausių gyvenimo etapų finišą – su pagyrimu baigė Panevėžio dailės mokyklą.

„Dailės mokyklos ir pačios meniškos atmosferos joje itin pasiilgstu ir šiandien. Menas yra viena iš sferų, kurioje galiu visiškai pasinerti ir atsipalaiduoti. Tiesą sakant, šiuo menu pradėjau domėtis todėl, nes mano vyresnioji sesė lankė dailės mokyklą ir turėjo be galo didelį, gal net ir įgimtą talentą piešti. Žinoma, aš kaip jaunesnioji sesuo norėjau ją pasivyti. Nekantravau pradėti mokytis ir gebėti piešti lygiai taip pat kaip ji, todėl sulaukusi trylikos metų įstojau į dailės mokyklą. Laikas bėgo, mano įgūdžiai tobulėjo, o ir pats menas, pamokų lankymas ir darbas namuose per tą laiką nespėjo pabosti. Tad po šio ketverius metus trukusio kelio su pieštuku bei teptuku rankose su šypsena veide stebiu savo pirmuosius „šedevrus“ ir džiaugiuosi nuolatiniu progresu“, – komentuoja A. Baltušnikaitė.

A. Baltušnikaitė.

„Turiu pripažinti, kad man labai svarbus buvo ir iki šiol yra pasiektas rezultatas, todėl dailę pamilau dar ir dėl gebėjimo puikiai perteikti savo viziją. Tai menas, kuris leido ne tik lavinti savo kūrybines galias, bet kartu ir pažinti savo asmenybę. Galbūt sesės sugebėjimų nepranokau, tačiau visuomet turiu galimybę iš jos mokytis, klausti patarimų bei toliau tobulėti. Be to, svarbu ir tai, jog įgytos žinios kuriant meną ant popieriaus lapo svariai prisidės ir prie mano darbo nacionaliniame biure. Turėsiu puikias galimybes ne tik kurti maketus naujiems LMS įrašams, bet ir dalintis savo patirtimi su kitais komunikacija ar maketavimu besidominčiais moksleiviais iš visos Lietuvos“, – atskleidžia jaunoji menininkė.

Pasirinkti išties nelengva

Pasiteiravus, kokie yra ateities lūkesčiai, planai ir ar jie siejasi su gimtuoju miestu, A. Baltušnikaitė atvirauja, jog šiuo metu ji vis dar intensyviai gilinasi į savo vidų ir ieško savęs.

„Ateities lūkesčių ar dešimčiai metų į priekį sudarytų konkrečių tikslų tikrai neturiu, nes, atsižvelgdama į jau trečius metus besitęsiančią pandemiją, supratau, jog gyvenimas niekada nevyksta pagal žmogaus sukurtą planą. Žinoma, galvoju apie neišvengiamai artėjančius studijų metus, tačiau vienoje konkrečioje srityje dar save sunkiai įsivaizduoju. Mane domina daug įvairių dalykų, kurie sunkiai siejasi tarpusavyje, bet nemanau, jog tai yra ar taps problema. Nenorėčiau savęs įspausti į kažkokius uždarus rėmus“, – samprotauja mergina.

„Panevėžys man yra gimtasis miestas ir džiaugiuosi matydama, kaip jis auga ir keičiasi. Tačiau tikrai negaliu garantuoti, kad savąją ateitį kursiu būtent čia. Kad ir kaip būtų, tai mažas miestelis mano didelių svajonių išsipildymui. Bet nepaisant to, Panevėžys visada buvo, yra ir dar ilgai išliks mano mylimais namais


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ukrainiečiai gimnazistai Panevėžyje: pakitusi kasdienybė ir nauja ugdymo sistema

confident-noyce

„Metų jaunoji europietė“ R. Beleckaitė – apie visuomenės požiūrį į asmenis su negalia bei savanorystės svarbą

confident-noyce

Unikalią striukę sukūręs panevėžietis D. Aleknavičius: „Idėja kažką panašaus sukonstruoti kilo iš nuobodulio“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau