28.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 rugpjūčio, 2022

Panevėžiečius kviečia teikti prašymus nemokamam maitinimui ir paramai mokinio reikmenims įsigyti

AutoriusjpFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Šeimos, auginančios mokyklinio amžiaus vaikus, gali Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Socialinių reikalų skyriui teikti prašymus gauti nemokamą maitinimą ir paramą įsigyti mokinio reikmenis dar iki prasidedant naujiems mokslo metams. Socialinė parama mokiniams skiriama vaikams, kurie mokosi pagal priešmokyklinio ugdymo programą ar bendrojo ugdymo programas. Nemokamus pietus be atskiro prašymo, t. y. nepriklausomai nuo šeimos pajamų, gaus visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai.

„Prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti. Kviečiame nedelsti ir kreiptis į Savivaldybę jau dabar, kad vaikai mokinio reikmenimis būtų aprūpinti laiku, taip pat nemokamas maitinimas būtų skiriamas nuo pat mokslo metų pradžios“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Mokiniai turi teisę į 92 Eur dydžio paramą mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamą maitinimą – pietus ugdymo įstaigoje ir maitinimą mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose – jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės nei 220,50 Eur.

Išimties atvejais nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti gali būti skiriama, įvertinus buities sąlygas, ir esant didesnėms pajamoms, tai yra tuomet, kai pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį neviršija 367,50 Eur. Tokiems atvejams priskiriami, pavyzdžiui, liga, nelaimingas atsitikimas, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo turi negalią.

Atkreipiame dėmesį, kad vertinant šeimos pajamas neįskaitoma išmoka vaikui, stipendijos, dalis su darbo santykiais susijusių pajamų ir dalis nedarbo socialinio draudimo išmokos (priklausomai nuo vaikų skaičiaus ir šeimos sudėties – nuo 20 iki 40 proc.).

Prašymą gali pateikti vienas iš mokinio tėvų, globėjų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų. Jeigu šeima gauna piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams, pavyzdžiui, socialinę pašalpą ar būsto šildymo, geriamojo ar karšto vandens išlaidų kompensacijas, tuomet kreipiantis dėl nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti pažymų apie šeimos gaunamas pajamas pateikti nereikia.

Į Panevėžio miesto savivaldybės Socialinių reikalų skyrių turi teisę kreiptis pareiškėjai, deklaravę gyvenamąją vietą Panevėžyje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą mieste, arba faktiškai gyvenantieji čia (net jei nedeklaravo gyvenamosios vietos ar neįtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą).


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Maitinimas Klaipėdos darželiuose brangs trečdaliu

confident-noyce

Ministerija ragina nepasiturinčiuosius teikti prašymus nemokamam maitinimui, mokinio reikmenims

confident-noyce

Keičiasi kai kurių Panevėžio ugdymo įstaigų mokestis už maitinimą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau