Panevėžiečius kviečia „Poezijos pavasaris 2019“

Panevėžiečius kviečia „Poezijos pavasaris 2019“

JP / Unsplash.com nuotr.

Šiais metais festivalis „Poezijos pavasaris“ gausus pačios geriausios poezijos, staigmenų ir malonių susitikimų. Gegužės 24 d. 13 val. Vytauto Žemkalnio gimnazijoje vyks poezijos pamokos. 15 val. – Poezijos pavasario skaitymai „Po Ministro ąžuolu“ Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centre (Čiūrų k., Zaosės vnk., Panevėžio r.). Juozo Urbšio tėviškėje, jaukioje sodyboje, po šimtmečius skaičiuojančiu ąžuolu, eilės suskambės ir dainomis.

Į renginio vietą veš užsakytas autobusas. Registruotis G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos registratūroje.

Gegužės 24 d. 18 val. – įstabi Poezijos naktis ir Bistrampolio dvare (Kučių k., Panevėžio r.). Šiais metais panevėžiečius džiugins poetai Dimitris Angelis (Graikija), Elena Karnauskaitė, Rimgaudas Graibus, Elvyra Pežemeckaitė, poetas ir vertėjas Arvydas Valionis, vertėja Elžbieta Banytė ir aktorius, bardas Gediminas Storpirštis.

BIC

Tarptautinis poezijos festivalis, rengiamas nuo 1965 m., yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai.

Per penkiolika festivalio dienų įvyksta daugiau nei 150 pačių įvairiausių renginių. Festivalio renginiai sutraukia klausytojus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse (kuriose yra didelės lietuvių bendruomenės). Kasmet rengiama tarptautinė poetų ir kritikų konferencija, kurioje diskutuojama aktualiomis literatūrinio pasaulio temomis.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.