Panevėžiečius erzina prie konteinerių didėjančios nukritusių medžių lapų krūvos

Panevėžiečius erzina prie konteinerių didėjančios nukritusių medžių lapų krūvos

Vilda LUKAITYTĖ / JP nuotr.

Nedaugelis žino, kad taip sumestos lapų krūvos yra nelegalūs šiukšlynai.

Įpusėjus rudeniui, Panevėžio miesto kraštovaizdį darko šiukšlių maišų krūvos su nukritusiais medžių lapais, kurių niekas nesivargina surinkti. Šiukšlių krūvos tik didėja. Į naujienų portalą JP kreipėsi panevėžiečiai, neapsikentę šalia konteinerių vis didėjančiu lapų kalnais. Tačiau tik nedaugelis žino, kad taip sumestos lapų krūvos yra nelegalūs šiukšlynai.

JP teiravosi Panevėžio savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausiosios specialistės Rūtos Taučikienės, kodėl gi tos lapų krūvos nemažėja, o tik didėja.

„Nuosavų namų gyventojai privalo žaliąsias atliekas kompostuoti patys arba pašalinti jas išvežant į žaliąsias aikšteles. Tuo tarpu daugiabučių gyventojai žaliąsias atliekas gali mesti į tam skirtus konteinerius arba taip pat išvežti į žaliąsias aikšteles. Prie konteinerių ar į juos mesti šiukšlių maišus su žaliosiomis atliekomis griežtai draudžiama, o tokios krūvos traktuojamos kaip nelegalūs šiukšlynai“, – teigė Panevėžio miesto Infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Taučikienė.

BIC

Žaliųjų atliekų konteineriai nuo pavasario iki vėlyvo rudens stovi šiose vietose: ties Staniūnų ir Ukmergės g. sankirta, Parko g. 39, Marijonų g. 29, Ramygalos g. 63, Tulpių g. 3 – šalia konteinerių aikštelių ir Molainių g. 104 – prie galinės autobusų stotelės.

Daugiabučių bendrijos, prižiūrinčios namo teritoriją, turi vežti žaliąsias atliekas į žaliųjų atliekų aikštelę patys arba sudaryti sutartį su miestą prižiūrinčia organizacija. Taip pat gali naudotis žaliųjų atliekų konteineriais.

„Nežinodami tokių faktų gyventojai meta maišus su medžių lapais kur papuola, taip sukurdami šiukšlynus šalia savo namų. Paprasčiausiai trūksta sąmoningumo, kad už savo aplinką atsakingi esame patys. Visų panevėžiečių prašome atkreipti dėmesį į užrašus ant konteinerių ir žaliųjų atliekų nemaišyti su kitomis komunalinėmis atliekomis“, – teigė R. Taučikienė.

Žaliąsias atliekas (gyventojui – iki 200 kg per metus) galima pristatyti į konteinerius, pastatytus didžiųjų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėse Savitiškio g. 12 ir Senamiesčio g. 114B, šalia Pilėnų g. 43.

„Aišku, jau sumesti nelegalūs šiukšlynai, laikui bėgant, vis tiek bus surinkti“, – pasakojo R. Taučikienė.

Aikštelių darbo laikas: vasaros sezoną (balandžio 15–lapkričio 15 d.): I–V nuo 9.30 iki 18.30 val., VI–VII nuo 9 iki 15.30 val., pietų pertrauka 13–13.30 val.; žiemos sezoną (lapkričio 16–balandžio 14 d.): II–V nuo 9.30 iki 18.30 val., VI – nuo 9 iki 15.30 val., I ir VII nedirba; pietų pertrauka 13–13.30 val.

Didesnius kiekius reikėtų vežti į aikštelę Dvarininkų k. (nepriima kelmų, medienos). Aikštelė dirba kasdien nuo 8 iki 20 val., pietų pertrauka 12-13 val.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.