Panevėžiečiui atlikėjui K. Kerbedžiui – 56-eri: „Po vasario bombos jaučiuosi gimęs antrą...

Panevėžiečiui atlikėjui K. Kerbedžiui – 56-eri: „Po vasario bombos jaučiuosi gimęs antrą kartą“

15MIN.LT / BNS, DELFI, Egidijaus KRIKŠČIŪNO nuotr.

K. Kerbedis.

„Sulaukus 156 metų amžiaus nebeskaičiuoju“, – juokiasi scenos grandas Kastytis Kerbedis, ketvirtadienį švenčiantis savo 56-ą gimtadienį. Jį, kiek neįprastai, sutinka Vokietijoje. Ir nors patikino gimtadienio šventės neorganizuosiantis, sako, kad tarsi iš giedro dangaus vasario mėnesį nukritusi „atominė bomba“ išmokė gyvenimą švęsti kasdien.

Kalbėti apie gimtadienį Kastytis Kerbedis spyriojosi. Kaip kelis kartus pakartoja, kai jau sulauki 156 metų, nėra čia ką ir besakyti. „Žinau tik vieną dalyką – man visiškai nesvarbu tie metai. Svarbu, kaip žmogus jaučiasi, kas vyksta galvoje ir širdyje. Jeigu jis yra nesusmegęs ir neapkvaitęs tokiame amžiuje – tai labai gerai, o aš (tris kartus nusispjauna – red.past.) šią minutę jaučiuosi labai gerai“, – kalbėdamas su 15min juokiasi Kastytis.

BIC

Į Vokietiją atlikėjas ne gimtadienio išvyko švęsti. Kaip pats sako, čia turi daug smagesnių ir gražesnių veiklų, tačiau tiksliai išduoti savo planų nepanoro. „Aišku, kažkaip simboliškai paminėsim. Tik tiek, kad po vasario mėnesio bombos negaliu nei valgyti, nei vartoti. Aš labai gražiai dabar gyvenu – distiliuotą gyvenimą. Vien troškinti reikalai. Kad tik gyvenimas nebūtų ištroškintas“, – juokiasi Kastytis.

Vis dėlto gimtadienio tortą Kastytis, nors ir šiuo metu labai prižiūrintis savo mitybą, suvalgė. O ar žvakutę nuo torto užpūtė? „Ne, nieko nepūčiau. Jau seniai nebepučiu žvakučių ir negalvoju norų. Mieloji, gi supraskite, man 156-eri. Kokios čia dar žvakutės. Nebent jau paskutinę“, – juokiasi Kastytis.

K. Kerbedis.

Metų Kastytis tikrai neskaičiuoja, o pagal dabartinę jauseną sau duotų 39-erius. „Man maždaug tiek (juokiasi). Švenčiu gyvenimą. Po šitos vasario bombos aš gimęs antrą kartą. Dabar taip sulauksiu ir 112“, – šmaikštauja Kastytis.

Vis dėlto kalbėdamas apie vasario 8-ąją, kai netikėtai sušlubavus sveikatai Kastytis Kerbedis buvo paguldytas į reanimaciją, atlikėjas surimtėja. Kaip pats sako, ši situacija tikrai gerokai supurtė. „Tai buvo labai netikėta. Perversmas. Sprogimas. Nematoma bomba vidury baltos dienos, tik tiek, kad tai įvyko ryte. Tai buvo atominė bomba iš giedro dangaus“, – sako jis.

K. Kerbedis.

Kastytis Kerbedis pripažįsta, kad prie suprastėjusios sveikatos prisidėjo itin aktyvus laikotarpis. „Turėjau ketverius sunkius metus. Praėjo du turai, ačiū Dievui, laimingai ir gražiai, ir tai nenutiko pernai gruodžio mėnesį koncertų metu. Aišku, tai prisidėjo prie suprastėjusios sveikatos – tik atsipalaidavus organizmas parodė, kad reikia sustoti“, – sako jis.

Ir nors blogiausia jau praeityje, Kastytis šiuo metu labai rūpinasi savo sveikata, gerokai apribojo koncertus. „Dabar reikia saugotis, čia ne juokai. Dabar jau leidžiu sau koncertuoti, jau ir į Londoną skridau, liepos mėnesį laukia koncertai. Vienetiniai koncertai, bet daug ir nereikia. Aišku, masiškai kviečia, bet aš turiu dar taupytis. Visada save reikia labai prižiūrėti, gerbti ir mylėti. O jeigu gyvename kaip baudžiauninkai, mums organizmas netrukus praneša: „Žmogeli, tu kažką ne taip darai, susirūpink, gi jau 156-eri. Nebegalima taip šokinėti“, – juokiasi Kastytis.

K. Kerbedis.

Kastyčio laukia dar ketvirta, paskutinė operacija. Kaip pats sako, labai paprasta, nes jau birželio 27-ą dieną skrenda į Čikagą švęsti Joninių. Dar keli koncertai nusimato liepą, o jau tada, rugsėjį atlikėjas skrenda mėnesio atostogų į Los Andželą. Tiesa, ši kelionė buvo suplanuota vasario mėnesį, bet dėl operacijos viską teko perkelti.

Kastytis pritaria, kad gerbėjų palaikymas, scena jam padėjo greičiau pasveikti. Be muzikos gi atlikėjas neįsivaizduoja savo gyvenimo. Vis dėlto jo greitu grįžimu į sceną stebėjosi ne tik gerbėjai, bet ir Panevėžio ligoninės gydytojai. Kastytis juokiasi esąs pavyzdinis ligonis – jau po kelių dienų atrodė, kad nieko nebuvo. „Visi buvo labai nustebę. Nežinau, kodėl taip. Ne veltui 500 gydytojų dariau padėkos koncertą, kuris praėjo labai puikiai“, – džiaugiasi atlikėjas.

K. Kerbedis.

Daug palaikymo Kastytis sulaukė ir žiniasklaidoje pasirodžius pirmosioms žinioms apie sveikatą. „Myli tauta Kerbedį ir nieko čia nepadarysi. Kas ką bepliurptų ar besakytų, bet tikrai myli. Ir privalau būti tiek, kiek galiu. Aišku, ne amžinai, nuspręsiu, kada viską užbaigti, bet kol kas, ačiū Dievui, situacija tik linksmėja“, – juokiasi Kastytis.

O pašmaikštavus apie gimtadienio sveikinimus iš moteriškosios pusės, Kastytis siūlo šiandien atsidaryti jo profilį socialiniame tinkle „Facebook“ ir pažiūrėti, kiek daug dėmesio jis gauna. „Paprastai būna iki 500 pasveikinimų. Faktas, kad 99 proc. yra moteriška, dailioji lytis“, – pripažįsta Kastytis.

K. Kerbedis.

O ar viena iš gerbėjų turi vilties Kastytį pakviesti į pasimatymą? „Viešpatie, kokia turi būti drąsi moteris, kad mane kviestų į pasimatymą? Ne, niekas ant „sienos“ dar manęs pakviesti į pasimatymą neišdrįso“, – juokiasi atlikėjas. Tad ko sau gimtadienio proga atlikėjas palinkėtų?

„Man trūksta tik naujų, labai gerų dainų, bet jau pradėjau tai daryti. Dirbu su naujais ir senais prodiuseriais, judu link visiškai naujo repertuaro. Tik jokių „kepyklų“ nebus, labai ramiai ir gražiai viskas gims. Po truputėlį po vieną naujieną iš K. Kerbedžio stovyklos išgirsite“, – sako Kastytis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.