Panevėžiečių studentų lygis auga

Panevėžiečių studentų lygis auga

JP / KTU nuotr.

Kauno technologijos universiteto Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto (KTU PTVF) paskutiniųjų kursų studentai birželio 5–13 dienomis gynėsi baigiamuosius bakalauro ir magistro darbus. Komisijose dalyvavę įvairų Panevėžio įmonių atstovai darbus vertina puikiai.

Šiais metais technologijų katedroje bakalauro darbus gynėsi 28, o magistro darbus – 24 studentai. Ekonomikos ir verslo katedroje 32 studentai gynėsi bakalauro darbus, o 16 studentų gynėsi magistro darbus.

Vertinimo komisijose dalyvavo PTVF dėstytojai o jose pirmininkavo svečiai iš Panevėžio įmonių: bendrovės „Kemek Engineering“ projektavimo skyriaus vadovas Juozas Balčiūnas, bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ technikos direktorius Vidas Šlivinskas, DNB banko verslo klientų grupės vadovas Marius Lukianas, prekybos ir pramogų centro „Babilonas“ vadovė Asta Jasilionė, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos kontrolės departamento operatyvios kontrolės skyriaus vedėja Ligita Gotautė-Vaišvilė, bendrovės „Metalistas LT“ generalinis direktorius Mantas Gudas, Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie susisiekimo ministerijos Panevėžio kontrolės skyriaus viršininkas Žilvinas Jaškūnas, bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ statybos direktorius Darius Urbonas, bendrovės „Jutrix“ technikos direktorius Valdas Kaminskas ir bendrovės „Eismo valdymo sistemos“ direktorius Tomas Smulka.

BIC

Verslas giria studentų gebėjimą ieškoti sprendimų

Komisijos pirmininkai apie baigiamuosius darbus atsiliepia teigiamai ir vertina studentų kompetenciją ir gebėjimą įgytas žinias pritaikyti savo darbe.

„Vienuose darbuose pasigedau improvizacijos, tačiau kiti sužavėjo savarankiškais sprendimais ir ieškojimais, savarankiškai įgytų žinių taikymu savo darbuose. Ateityje darbuose norėtųsi, kad studentai darbus ruoštų maksimaliai nutoldami nuo sprendimų šablonų, kuriuos pateikia bakalauro studijų programa. Magistrų darbai rodo, kad studentai turi pakankamai įgūdžių atlikti tyrimus ir suformuluoti išvadas“, – teigė V. Kaminskas.

Bendrovės „Metalistas LT“ generalinis direktorius M. Gudas džiaugiasi, kad magistrantų temos aktualios, praktiškos, o gautos išvados – solidžios.

„Darbų pristatymuose buvo juntamas stiprus magistrantų akademinis pasiruošimas ir įgytų žinių gausa. Kaip verslo atstovas bei vadovas palinkėčiau didesnio pasitikėjimo savimi ir tuo, ką diplomantai daro. Tai yra kartais svarbiausia nei teisingai suskaičiuota formulė“, – patarimais dalijosi M. Gudas.

Parengti aukščiausio lygio darbai

DNB banko verslo klientų grupės vadovas Marius Lukianas baigiamųjų darbų kokybę, tvarkingumą bei atitikimą bendriesiems reikalavimams vertina gerai, jaučiasi kad studentai skiria dėmesį kokybiniams reikalavimams.

Komisijos pirmininkas, bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ technikos direktorius Vidas Šlivinskas šiais metais jaučiasi maloniai nustebintas geru baigiamųjų darbų parengimu. Pirmininkavęs statybos inžinerijos specialybės studentų grupėje, V. Šlivinskas džiaugiasi gerai parengtais darbais ir gana profesionaliu jų pristatymu.

„Labiausiai patiko Aurimo Pajaujo parengtas darbas – prekybos centro Utenoje statybos projektas. Šio absolvento darbe papildomai buvo atliktas perdangų konstrukcijų variantų palyginimas SAW metodu ir pasirinkta pati optimaliausia konstrukcija. Atliktas nedidelis tiriamasis darbas. Darbas įvertintas puikiai. Malonu, kad šiemet parengta statybos inžinerijos bakalaurų laida savo žiniomis nė kiek nenusileidžia VGTU absolventams, kurių baigiamųjų darbų vertinimo komisijoje irgi dalyvauju“, – įžvalgomis dalijosi V. Šlivinskas.

Studentų lygis auga

„Kadangi ne vienerius metus dalyvauju baigiamųjų darbų gynimų komisijų darbe, galiu teigti, jog kiekvienais metais KTU studentų darbai tampa vis kokybiškesni, o studentai vis drąsiau išsako savo nuomonę viešo baigiamojo darbo gynimo metu“, – džiaugsmo neslėpė Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos kontrolės departamento operatyvios kontrolės skyriaus vedėja L. Gotautė-Vaišvilė.

Komisijos pirmininkė pastebi, kad studentai geba atlikti sudėtingus ekonominius skaičiavimus, tačiau jų silpnoji pusė – kaip ir visais laikais visų studentų – gautų rezultatų vertinimas, interpretavimas, išvadų formulavimas.

Bendrovės „Kemek Engineering“ automatizavimo skyriaus vadovas Juozas Balčiūnas teigia, kad darbai gana nuoseklūs.

Baigiamųjų darbų vadovai džiaugiasi studentų profesionalumu ir įsisavintomis žiniomis gautomis paskaitų metu. Matyti, kad į Panevėžio darbo rinką įsilies kokybiškai parengtų profesionalių, savo srities specialistų, pasižyminčių aukštomis kompetencijomis.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.