Panevėžiečių šokėjų  sunkaus darbo vaisius – sėkmingas startas televizijos projekte

Praėjusį savaitgaaalį stebėjusieji naująjį televizijos projektą „Šokio revoliucija“ galėjo pasidžiaugti panevėžiečių šokių studijos „AP Dance“ sėkme. Šešios merginos du iš trijų teisėjų sužavėjo atliktais triukais, kolektyvo darna, šokio tematika ir įvaizdžiu.

„Šokome apie sielos randus, išgyvenimus… Kadangi negalime parodyti kažkokių vidinių randų, tai mes juos pasirinkome išsipiešti ant veidų,“ – pasakoja „AP Dance“ studijos vadovė Agnė Kundelienė.

Dėl teisės dalyvauti kituose etapuose merginos dar turės šokti Vilties šokį.

Dėl dalyvavimo dvejojo

Anot choreografės, prieš ryžtantis dalyvauti naujame projekte daugiausia svarstymų buvo apie tai ar grupė yra pasiruošusi televizijai. Vadovė pasiteiravo pačių merginų nuomonės, papasakojo apie galimus iššūkius ir diskutuojant buvo priimtas sprendimas pildyti dalyvio anketą.

Kolektyvas atvirauja, kad pastaraisiais metais išvykos į konkursus tapo ne tik gera proga pasirodyti, bet pavykdavo parsivežti apdovanojimų, užimti prizines vietas.

„Šie metai ypatingai buvo sėkmingi. Turbūt visi tie laimėjimai ir Europos čempionate, ir Lietuvoje keliuose čempionatuose, nulėmė tai, kad išdrįsome eiti ir į televiziją, –  pasakoja vadovė. – Suprantate, kameros, jaudulys, nesinori juk apsijuokti… Tai būtent visi iki tol surinkti laimėjimai suteikė drąsos ryžtis.“

„AP Dance“ studija Panevėžyje pasitiko jau devintą sezoną, tuo tarpu projekte dalyvaujančios merginos kartu šoka jau beveik ketverius metus. Jos jau ne tik šokių kolektyvas, bet ir draugės. Visos vieningai tikina, kad nors pasitaiko lengvų nesutarimų, mielai drauge laiką leidžia ir po repeticijų.

„Turime svajonių komandą, –  sako antroji šokių studijos vadovė Austėja Mičiūdaitė. – Mes taip sakome ne tik juokais, bet ir rimtai. Su jomis lengva: duodi medžiagą, merginos ją perpranta, paruošia ir dar duoda tiek pat atgal kiek tu joms.“

Sėkmės paslaptis – darbas

Prireikė ne vienerių metų darbo, kad šokėjos pradėtų skinti laurus konkursuose.

„Nereikia norėti, kad iš po pirmų, antrų metų būtų labai dideli rezultatai. Kai dirba vienas solistas, jis aktyviau pasitreniravęs gali greičiau geru rezultatu pasidžiaugti, bet kai yra kolektyvas – reikia susidirbti, susišokti ir dar pasiekti bendrą, vienodą lygį“, –  atkreipia dėmesį A.Kundelienė.

Dabar statant naujas choreografijas ir pačios grupės narės prisideda prie kūrybinio proceso: siūlo judesius, idėjas, muziką.

„Ne pirmi metai šokio, patirtis, treniruotės – kūnas pats pradeda judėti, diktuoja naujas galimybes, vis kitaip jaučia ritmą. Turime ir improvizacijos treniruotes, ir gimnastikos treniruotes. Merginos drąsiai prisideda prie kūrybos. Komandinis darbas“, – šypsosi vadovė.

… ir dar daugiau darbo

Atranka į projektą „Šokio revoliuciją“ prasidėjo gegužės mėnesį. Kolektyvas vyko į Vilnių ir atsakiusios į porą klausimų turėjo pristatyt pusės minutės pasirodymą.

„Čia irgi buvo labai didelis iššūkis, kadangi šiaip choreografija trunka apie tris minutes.  O čia reikėjo visą idėją sutalpinti į keliskart trumpesnį laiką. Ėmėme turimos choreografijos geriausias dalis ir lipdėme į vieną“,  –  detales atskleidžia A. Kundelienė.

Sulaukus pakvietimo dalyvauti tolimesniuose etapuose kolektyvą aplankė neeilinis džiaugsmas ir, tuo pačiu, nerimas. Jau pirmajame atrankos etape jos pastebėjo, kad dalyvių gretose gausu profesionalų – baleto artistų, šokio teatro aktorių, konkursų teisėjų – todėl didžiąją vasaros dalį merginos leido repeticijų salėje.

„Kai nuvažiavome ir pamatėme su kuo varžysimės – ėmė drebėti kojos. Tai buvo žmonės, iš kurių mes pačios mokomės“, –  prisimena merginos.

A. Kundelienė.

Sunkiausiai įveikti save

 „Kūnai yra paruošti, viską merginos gali pašokti, bet kai reikia dirbti po šešias valandas – labai sunku pasidaro psichologiškai“, – pasakoja choreografė.

Anot merginų ir vadovės, geriausiai tokiose situacijose padeda šokoladas, gliukozė arba juokas.

„Buvo ir fizinių traumų, ir psichologinių. Vis tiek, tas ritmas toks nekasdienis, nes turėjome mažai laiko parengti tokį didelį kiekį šokių“, – pasakoja choreografė. – Dalyvaujant konkursuose turimas geras pusmetis laiko, galima apsišlifuoti šokius, o televizijoje tempai greitesni, niekas nelaukia.“

„Teko ir paverkti viena kitai ant peties, ir nervingai juokauti, ir nerimauti dėl niekur nedingstančios įtampos. Bet ruošiantis projektui mes tik dar labiau suartėjome“, – sako šokėjos.

Optimizmo nestokojanti merginų grupė turi ir savų tradicijų. Prieš lipant į sceną jos susikabina už rankų, tvirtai jas suspaudžia ir pasidalina turima energija, o žiūrovų tarpe jas pasitinka ištikimiausias gerbėjų septynetas.

„Po kokio labiau įsimintino koncerto, konkurso, įvykio mes visos kartu „MC‘donalde“ įsigyjame po naują žaisliuką. Visi tie žaisliukai su mumis kartu keliauja į kiekvieną išvyką ir net stebi pasirodymus. Pirmasis grįžo iš Estijos, tarptautinio konkurso, – pasakoja kolektyvas. – Ir kiekvienam sugalvojame po vardą. Pavyzdžiui pastarojo vardas – Liucija. Revoliucija, tai Liucija.“

Žaisliukus jos pačios susodina priešais sceną, kartais, net greta teisėjų.

„Juokinga, bet tai irgi labai padeda nusiraminti“,  – pastebi vadovė.

Neskuba, bet džiaugiasi

Nors projektas dar tik prasidėjo, o jo baigties dar teks palūkėti, vadovė Panevėžį projekte atstovaujančioms merginoms negaili gražių žodžių.

„Dažniausiai kolektyve būna ta žmonių kaita ir jie nesugeba tiek susigyventi, kad pasiektų tą gerą rezultatą. Mes metai iš metų dirbome, išlikome kartu, sulipome kaip komanda ir dabar stengiamės garsinti Panevėžį tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose… Dabar patekome į televiziją tarp visų profesionalų, tai labai norisi džiaugtis ir kuo smarkiau tokiais pasiekimais. Esu kupina pasididžiavimo“, – šypsosi kolektyvo vadovė Agnė Kundelienė.

„AP Dance“ kolektyve šoka merginos ir vaikinai. Prasidėjus naujiems mokslo metams, studija taip pat žengia į naują sezoną, tad laukia visų susižavėjusių šokiu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje žinoma šiuolaikinių šokių studija keičia savo veidą: dabar vadinsis – „ARTIST.É“

confident-noyce

Šokių studija „Šokių Oazė“ mini veiklos dešimtmetį

erikas

Panevėžio rajono šokėjos sėkmingai pasirodė Vilniuje

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau