3.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 20 balandžio, 2024

Panevėžiečių Seimo narių sąžinė rami: teigia, kad parlamentines išlaidas naudoja sąžiningai

Autoriusdovilė barvičiūtėFotobns, elta
Panevėžiečių Seimo narių – D. Labanavičiaus, B. Matelio ir G. Burokienės sąžinė rami: teigia, kad parlamentines išlaidas naudoja sąžiningai.

Atliekant parlamentinių lėšų panaudojimo tyrimą, aiškėja, kam Seimo nariai leidžia pinigus. Dalis politikų tūkstančius eurų išleidžia kompiuteriniams žaidimams, perka brangius įrenginius: po kelis kompiuterius, monitorius, telefonus, rankų darbo odinius įdėklus įrangai susidėti. Panevėžiečiai Seimo nariai – Deividas Labanavičius, Bronislovas Matelis ir Guoda Burokienė teigia, kad prieš rinkėjus jaučiasi ramūs ir sąžiningi – pinigus naudojo tik esant būtinybei.

Išleido daugiau nei 18 tūkstančių eurų

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Deividas Labanavičius sako, kad parlamentinių lėšų naudojimo tema visuomet turi neigiamą atspalvį.

„Ji niekada nebus vertinama teigiamai, nors ir stengiesi šias lėšas naudoti racionaliai ir pagrįstai“, – teigia Seimo narys.

D. Labanavičius, per praėjusius metus, iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojo 18 tūkstančių 532 eurus. Daugiausiai – 7 tūkst. 500 eurų transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai bei remontui, 4 tūkst. eurų – suvenyrams, beveik 1 500 eurų gėlėms.

„Mano atveju, didžiausia parlamentinių lėšų dalis tenka transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai bei remontui. Tenka dažnai važinėti iš Panevėžio į Vilnių, t. y. į Seimą bei atgal, tad didžiausios išlaidos būna kurui. Kadangi pravažiuojama nemažai kilometrų, tad nepavyksta išvengti ir automobilio gedimų. Dar būnant Panevėžio miesto mero pavaduotoju teko daug bendrauti bei susitikinėti su įvairiomis Panevėžio miesto bendruomenėmis, švietimo įstaigomis, neįgaliųjų organizacijomis ir kitais miestiečiais, tad, tapus Seimo nariu bei išvažiavus į Vilnių, ir toliau išlaikau glaudų ryšį su jais, tuo labiau esu rinktas vienmandatėje apygardoje. Kas pažįsta mane ir stebi mano veiklą, žino, kad man tenka dalyvauti daugelyje renginių, minėjimų, konferencijų, apdovanoti bei pasveikinti daug įstaigų bei jų narių, tad kita didžioji dalis išlaidų tenka įvairiems suvenyrams ir atminimo dovanoms“, – aiškino Seimo narys ir pridūrė:

D. Labanavičius.

„Mano sąžinė rami, nes neperku daiktų, nesusijusių su Seimo nario darbu. Visas išlaidas galiu pagrįsti. Suprantu, kad galiu niekur nedalyvauti, būti užsidaręs kabinete ir tada tos išlaidos bus mažesnės“.

Paklaustas, kaip vertina kitų kolegų išlaidas, panevėžietis Seimo narys sako, kad kiekvienas atvejis skirtingas. Seimo nario žiniomis, dalį kolegų dėl jų išlaidų vertins Seimo etikos ir procedūrų komisija, kai kuriuos galimai kitos institucijos.

„Tačiau geriausiai kiekvieną Seimo narį, jo veiklą ir išlaidas įvertins rinkėjai, nes šį rudenį visų mūsų laukia rinkimai“, – sako D. Labanavičius.

Daugiausia lėšų – suvenyrams

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narė Guoda Burokienė teigia, kad parlamentines lėšas stengiasi naudoti tikslingai. Nuo darbo Seime pradžios, politikės prioritetai parlamentinėms lėšoms išliko nepakitę.

„Lėšos, skiriamos parlamentinei veiklai – bendravimui su gyventojais, informacijos apie einamus ir jau nuveiktus darbus viešinimui, darbo priemonių užtikrinimui. Vienas iš mano prioritetų yra siekis gyventojus supažindinti su Seimo narių darbu iš arti. Viena – apie tai jiems pasakoti susitikimų metu apygardoje, ir visai kas kita – pasikviesti į Seimo rūmus, todėl organizuoju susitikimus Seime, kurių metu išsamiai pristatoma Seimo institucija, parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūra. Taip pat Seime organizuoju Panevėžio krašto menininkų parodas, kad talentingi Panevėžio krašto menininkai turėtų galimybę kuo plačiau skleisti žinią apie savo pasiekimus, kūrybą.  Parlamentinių išlaidų skirta mano darbo veiklos viešinimui. Taip pat žiniasklaidai, kurioje informuoju apie Seime priimamus sprendimus, aktualijas“, – paaiškino G. Burokienė.

Seimo narės išlaidos susijusios su parlamentine veikla išsidėsto taip: didžiausia lėšų dalis – beveik 5 tūkst. eurų panaudota suvenyrams, daugiau nei 4 tūkst. viešosios informacijos rengėjų teikiamoms paslaugoms, 2 tūkst. transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai ir remontui, dar 2 tūkst. transporto priemonės nuomai ekskursijai į Seimą ir kt. Per praėjusius metus G. Burokienė išleido beveik 17 tūkst. eurų.

G. Burokienė.

Visuomenės vertinimas – geriausias vaistas nuo paklydimų

Seimo narys Bronislovas Matelis – kukliausias. Jo panaudotos parlamentinės išlaidos nesiekia 10 tūkst. eurų. Priešingai nei G. Burokienė ir D. Labanavičius, gėlėms jis išleido tik 10 eurų, suvenyrams 300 eurų. Transporto priemonės eksploatavimui, techninei priežiūrai, remontui. Seimo narys išleido beveik 7 tūkst. eurų, už tūkstantį įsigijo kelis telefonus.

„Prioritetų nedėlioju ir specialiai kažko neskaičiuoju. Laikausi principo, kad pinigus turiu leisti tik būtinai veiklai. Visų skirtų pinigų dažnai net neišleidžiu. Štai, šiai dienai, nuo metų pradžios, dar turiu daugiau nei dviejų tūkstančių eurų likutį, bet prašysiu kanceliarijos daugiau pinigų nepervesti, kol šių neišnaudosiu”, – sako B. Matelis.

Į klausimą, ar sąžinės balsas ramus, politikas atsakė:

„Parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimas galėtų būti visiškai susiaurintas iki būtiniausių išlaidų arba jos galėtų būti prijungtos prie atlyginimo, nes, priešingu atveju, kiekvieno Seimo nario, kaip išsireiškėte „sąžinės balsas“, negali būti ramus“.

B. Matelis.

Vertindamas kitų Seimo narių išlaidas, panevėžietis parlamentaras B. Matelis sako, kad kiekvieno situacija skirtinga.

„Tie, kurie gyvena toliau nuo sostinės, daugiau pinigų išleidžia transportui, kurui, kiti daugiau dėmesio skiria įvairių ataskaitų rengimui, spausdinimui ir platinimui. Kiekvienu atveju būtina, kad pats Seimo narys asmeniškai paaiškintų savo situaciją ir pateiktų motyvus, kur, kodėl ir kiek išleido pinigų. Tik tuomet būtų galima daryti išvadas. Parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą turi stebėti ir vertinti visuomenė. Ir tai yra geriausias vaistas nuo paklydimų”, – teigė B. Matelis.


2 komentarai

Tomas 2024-02-26 18:34 at 18:34

Tai kuom dar gali pasigirti apart gėlių pirkimo, sveikinimų ir kelionių į Vilnių. Statistai , tarkit žodį ką nuveikėt. Ką padėjot Panevėžiui, rajonui. Kur tie nuversti kalnai.

Atsakyti
R.V 2024-02-27 11:05 at 11:05

O tu galvoji kad taip lengva kažką I Panevėžio pusę padaryti? Seimas nemėgsta Panevėžio, džiaugtis reikia kad išvis ten savų žmonių yra ir kad jie į skandalus neilindo

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Mazuronis prognozuoja, kad šios kadencijos Seimas nepadidins mokesčių dėl gynybos

confident-noyce

Seimas nutarė stiprinti pinigų plovimo prevenciją

confident-noyce

G. Paluckas: LSDP pozicija dėl VSD komisijos išvados nesusijusi su parama prezidentui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau