Panevėžiečių projekto „X: Atmintis“ paroda pasiekė sostinę

Panevėžiečių projekto „X: Atmintis“ paroda pasiekė sostinę

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Albino VOLOŠKEVIČIAUS nuotr.

Sostinės galerijoje „Arka“ šiandien pristatyta Panevėžio „A galerijos“ projekto „X: Atmintis“ paroda.

Vilniaus galerijoje paroda džiugins iki gruodžio 28 dienos.

BIC

Panevėžio menininkai jau šiandieną pristatys savo darbus Vilniuje galerijoje „Arka“. Ekspozicijoje Panevėžio „A Galerijos“ inicijuoto projekto „X: Atmintis“ kūrinių paroda.

Eksponuota ir kitur

Parodos kuratorius „A galerijos“ savininkas Albinas Vološkevičius naujienų portalui JP pristatydamas parodą, kurį jau buvo demonstruota Daugpilio Marko Rothko meno centre, aiškino, kad kiekvieno žmogaus atmintis apima įvairius jo gyvenimo etapus, įvykius, momentus, patirtis.

„Vieni jų blyškūs ir migloti, kiti įsirėžia giliai, kaip itin svarbūs ir reikšmingi. Visi jie, sąmoningai ar pasąmoningai, turi įtakos žmogaus pasaulio suvokimui, įtakoja sprendimus. Kiek atmintis veikia mūsų statusą visuomenėje, kurioje gyvename, bendravimą su kitu, šalia gyvenančiu žmogumi, aplinkos suvokimą. Be abejo, atminties ir minties sąvokų ir jų aiškinimo galimybės neišsenkančios“, – pristatė parodą A. Vološkevičius.

Projektas – tęstinis

Projektas „X: Atmintis“ – tęstinis ir trečiasis, kviečiantis skirtingų sričių kūrėjus dirbti poromis prie bendro kūrinio, dalinantis skirtinga kūrybine bei technologine patirtimi, idėjomis, paliekant laisvą erdvę temos interpretavimui.

Pasak projekto ir parodos kuratoriaus A. Vološkevičiaus, tokie projektai, kai kartu dirba skirtingų sričių kūrėjai poromis, – didelis iššūkis menininkams, įpratusiems užsidaryti individualiame savo kūrybos paieškų bei atradimų pasaulyje.

„Tačiau dovanojantis neįkainojamą patirtį ir netikėtus, intriguojančius kūrinius meno gerbėjams bei kultūriniam Lietuvos paveldui. Pirmasis projektas „X: Kritinė riba“, įvykęs 2016 metais, skirtas Černobylio tragedijos 30-mečiui paminėti, buvo orientuotas į Panevėžio kūrėjus, siekiant skatinti jų tarpusavio meninę bendrystę. Antrasis – „X: Palikimas“, kviečiantis menininkus per meninę raiškos formą pažvelgti į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio istoriją, jos raidą, kertinius šio laikotarpio momentus, įgavęs kūrybinį pagreitį, pritraukė kūrėjų ir iš kitų Lietuvos miestų, o šis, trečiasis – ir iš kitų šalių – „X: Atmintis“ žinia pasiekė Latviją bei Vokietiją“,, – kalbėjo apie tęstinį projektą projekto iniciatorius.

Projektas įgavo pagreitį

A. Vološkevičius džiaugiasi, kad įgavęs kūrybinį pagreitį, projektas kasmet plečiasi – prie šios iniciatyvos prisijungė kūrėjai iš kitų Lietuvos miestų ir kitų šalių.

„Kartu kuria per 20 įvairių meno sričių kūrybinių porų (tapyba, stiklas, tekstilė, fotografija, skulptūra), todėl, kaip jau parodė ankstesnieji projektai, kiekvienas žiūrovas parodose tikrai atranda sau artimų kūrinių. Puoselėjant naujojo Meno centro idėją Panevėžyje, visi kūriniai, kaip ir ankstesnių jų dviejų „X“ projektų, padovanojami miestui – Meno centro kolekcijai pildyti. Be to, šiųmetis projektas „X: Atmintis“ skiriamas „A galerijos“ kūrybinės veiklos 10- mečiui“, – sakė parodos kuratorius.

 Projekto dalyviai

Eugenijus Marcinkevičius ir Rimvydas Stankevičius; Andris Vitolinš ir Madara Bethere; Arturas Valiauga ir Rokas Valiauga; Kristina Sereikaitė ir Ugnė Žilytė; Mindaugas Juodis ir Lina Jonikė; Valentinas Pečininas ir Saulius Dastikas; Kęstutis Svirnelis Helmut Dietz; Sigitas Laurinavičius ir Rimvydas Daužvardis; Saulė Urbonavičiūtė ir Jurga Uzdilaitė; Maris Čačka ir Baiba Priedite; Valentinas Pečininas ir Stasys Mostauskis; Vytautas Tallat-Kelpša ir Sigitas Tallat-Kelpša; Povilas Ramanauskas ir Rosanda Sorakaitė; Kaspars Zarinš ir Vija Zarina; Isroildžon Baroti ir Audrius Gražys; Andrius Repšys ir Rūta Povilaitytė; Artūras Stančikas ir Eugenijus Čibinskas; Vilnis Auzinš ir Guna Millersone; Algimantas Aleksandravičius ir Remigijus Kriukas; Egidijus Radvenskas ir Ramūnas Grikevičius; Indrė Stulgaitė-Kriukienė ir Evaldas Ivanauskas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.