1 C
Panevėžys
Antradienis, 23 balandžio, 2024

Panevėžiečių languose sužibo žvakutės už žuvusius už Lietuvos laisvę papildyta

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną, languose dešimčiai minučių uždegtos atminties žvakutės sužibo ir Panevėžyje. Taip buvo pagerbti 1991 m. žuvę už Lietuvos Laisvę.

Lietuvoje organizuojama pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt aštuonerius metus pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos direktorius Vidmantas Vilutis naujienų portalui JP pasakojo, kad pilietiškumo pamoka mokykloje prasidėjo 8 val.

„Kiekvienoje klasėje uždegtos žvakutės žuvusiems 1991 m. sausio 13 dieną Vilniuje. Vyko istorijos pamokos, kuriai informaciją pateikė istorijos mokytoja. Pamokose pristatyti Sausio 13-osios įvykių svarba Lietuvai. Kadangi pilietiškumo pamokos vyko visose klasėse, kiekvienoje jų istorijos pamoka pritaikyta pagal amžiaus grupę. Be to, kai kuriose klasėse net buvo išklausyti prisiminimai dalyvavusiųjų prieš 29 metus Sausio 13-osios įvykiuose“, – pasakojo progimnazijos direktorius.

V. Vilutis.

Progimnazijos 4A klasės auklėtoja Marija Ramelienė sakė, kad pirmoji šiandienos pamoka – pilietiškumo.

„Su auklėtiniais kalbėjomės apie prieš 29 metus vykusius įvykius. Buvo rodomos skaidrės, filmas. Su vaikais dainavome dainas apie Laisvę. Veiksmas šia aktualia Sausio 13-osios tema vyks visą dieną. Vyks integruota dailės pamoka, o jos metu vaikai ant didelio popieriaus lapo pieš Sausio 13-osios įvykius, kaip jie įsivaizduoja. Tai bus bendras visų vaikų darbas“, – pristatė renginius M. Ramelienė.

M. Ramelienė.

2008 m. pirmą kartą surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų, nuo 2010-ųjų prie iniciatyvos prisijungė valstybės institucijos ir Lietuvos ambasados užsienyje, o 2019-aisiais akcijoje dalyvavo jau daugiau kaip 1 500 organizacijų ir institucijų.

Iniciatyvos organizatorių teigimu, Laisvės gynėjų dienos minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje.

Prieš 29 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Kaip teigia akcijos rengėjai, ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys.

Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą Laisvę.

[quote_box_center] DĖMESIO! Jei jūsų įstaigoje, organizacijoje taip pat degė žvakutės už žuvusius už Lietuvos laisvę, pasidalinkite nuotraukomis su JP skaitytojais. Nuotraukas galite siųsti čia arba el. paštu info@jp.lt[/quote_box_center]

[quote_box_center] Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena, Lietuvos valstybinė šventė. Minint šios dienos įvykius, Panevėžys paruošė specialią programą ir kviečia prisiminti bei pagerbti laisvės gynėjus.

Programa

8.00 Pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

13.00 Mišios Švč. Trejybės bažnyčioje

Kino centre „Garsas“

15.00-18.00 Neatlygintinos kraujo donorystės akcija „Mano kraujas už jų pralietą kraują“

16.00 Minėjimas

Dalyvauja vaikų ir jaunimo šokių studija „elKA dance“, V. Mikalausko menų gimnazijos choras, Muzikinio teatro orkestras

Dokumentinis filmas „Sausio mūšis. Lietuvos radijas ir televizija 1991.01.13“

16.00-17.00 Edukacinė programa vaikams „Istorija, kuria didžiuojamės: Sausio 13-oji“

Sausio 13-osios skvere

17.30 val. Pilietiškumo akcija „Būkime kartu!“: atminimo laužas, dainos, prisiminimai, kareiviška košė, arbata, karinės technikos paroda

Iki sausio 31 d. Romualdo Požerskio fotografijų paroda „Lietuva 1988-1993“ kino centre „Garsas“

Iki vasario 14 d. Juliaus Vaupšo fotografijų paroda „Išsaugota laisvė“ Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau