Panevėžiečių languose sužibo atminimo žvakutės atnaujinta

Panevėžiečių languose sužibo atminimo žvakutės atnaujinta

JP / "Facebook", R. Dačkaus / LR Prezidento kanceliarijos, JP skaitytojų nuotr.

Penktadienio ryte Panevėžio įstaigų, įmonių ir panevėžiečių languose sužibo žvakutės. Taip jau dvyliktą kartą pagerbiamas 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas

Lietuvoje organizuojama pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kvietė švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt aštuonerius metus pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

BIC

2008 m. pirmą kartą surengtą akciją organizavo apie 100 mokyklų, nuo 2010-ųjų prie iniciatyvos prisijungė valstybės institucijos ir Lietuvos ambasados užsienyje, o 2018-aisiais akcijoje dalyvavo jau daugiau kaip 1 300 organizacijų ir institucijų.

Iniciatyvos organizatorių teigimu, Laisvės gynėjų dienos minėjimas įgauna ypatingą prasmę ir reikšmę dabartinėje geopolitinėje situacijoje.

Prieš 28 metus Lietuva nebuvo NATO ir ES nare, mūsų teritorijoje vis dar šeimininkavo okupacinė kariuomenė, tačiau vieninga ir laisvės trokštanti tauta tomis dienomis apgynė Lietuvos nepriklausomybę ir pasipriešino agresoriui.

Kaip teigia akcijos rengėjai, ir šiandien pilietiškumas ir visuotinis pasiryžimas ginti savo šalį yra kertinis potencialų agresorių atgrasantis veiksnys.

Artėjantis Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą Laisvę.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, pagerbdama Laisvės gynėjų atminimą, prisijungė prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir Prezidento rūmų languose įžiebė žvakutes Laisvės gynėjams atminti. Visą Lietuvą suvienijančią akciją globoja šalies vadovė.

Šiandien, 11 val., Prezidentė susitiks su Sausio 13-ąją žuvusiųjų šeimos nariais. Pasak šalies vadovės, jų artimųjų auka – amžinas įpareigojimas kiekvienam iš mūsų kasdien ginti ir saugoti Lietuvos laisvę.

Prisijungėte ir jūs prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laukiame jūsų nuotraukų el. paštu info@jp.lt.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.