Panevėžiečių kiemuose – nevažiuojantys automobiliai

Panevėžiečių kiemuose – nevažiuojantys automobiliai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrius išplatino žinią, kuria panevėžiečių prašo pašalinti miesto kiemuose stovinčius nenaudojamus automobilius. Transporto priemonės paliktos šalia namų Kniaudiškių g. 8 ir Seinų g. 10.

Nevažiuojančių automobilių savininkai kviečiami atvykti į Panevėžio miesto savivaldybę ir patraukti automobilius, kurie trukdo eismui.

BIC

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus inspektorius Kazys Ryliškis aiškino, kad dažniausiai sutaria su nevažiuojančių automobilių savininkais.

„Tik su šių dviejų automobilių savininkais nepavyksta susiekti ir neeksploatuojami automobiliai jau kuris laikas stovi palikti. Jiems išsiųsime laiškus su prašymu, kad patrauktų automobilius. Bėda tik ta, kad niekaip negalime rasti tų savininkų. Vienas gyvena Jonavos rajone, bet nežinome tikslaus adreso. Kitas, berods, išvykęs į užsienį. Bandysime su jais susisiekti. Gal pavyks“, – aiškino K. Ryliškis.

Pasak valdininko, pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodeksą, savininkai, kurie palieka likimo valiai nevažiuojančius automobilius, gali sulaukti ir baudos.

„Pagal 414 straipsnio „Neeksploatuojamų transporto priemonių laikymas bendrojo naudojimo vietose“ pirmą punktą „Neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose ir po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo nesiėmimas priemonių ja pasirūpinti užtraukia baudą transporto priemonių savininkams nuo septyniasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų.“ Jau teko vieną kartą tą baudą paskirti“, – pristatė kodekso straipsnį K. Ryliškis.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus inspektorius K. Ryliškis naujienų portalui JP sakė, kad per 2019 metus buvo perspėti 54 nevažiuojančių automobilių savininkai.

„Jie visi geranoriškai patraukė nevažiuojančius automobilius iš bendrojo naudojimo vietų. Jei transporto priemonės būtų paliktos nuosavoje teritorijoje, automobiliai ten gali būti palikti. Beje, jei nusižengimas padarytas pakartotinai, bauda bus kur kas didesnė – net iki 300 eurų. Be to, yra numatyta dar griežtesnė bauda – transporto priemonės konfiskavimas“, – aiškino K. Ryliškis.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.