Iki Seimo rinkimų likus 31 dienai, naujienų portale JP startuoja nauja rubrika „Rinkimai 2020“. Nuo pirmadienio, rugsėjo 14 dienos, naujienų portale specialioje rubrikoje publikuosime karščiausias parlamento rinkimų naujienas, įvairią svarbią ir aktualią informaciją.
Beje, nuo pirmadienio skaitytojai galės ir dalyvauti virtualiuose Seimo rinkimuose: atiduoti savo balsą už Panevėžio regione kandidatuojantį politiką. Kiekvieną savaitę bus galima balsuoti už Aukštaitijos, Panevėžio vakarinės ir Nevėžio rinkimų apygardų kandidatus.
Be to, naujienų portalas JP kiekvieną savaitę publikuos išskirtinį interviu su estų fenotipologu (veidotyrininku) Marku Lučinu, kuris pagal kandidatų į Seimą, visų trijų Panevėžio rinkiminių apygardų, nuotraukas, apibūdins jų asmenybių ypatumus ir pabandys įžvelgti jų galimybes rinkimuose.
Stebi gyvenimą šalyse
Bendraudamas su naujienų portalo JP korespondente, fenotipologas M. Lučinas svarstė, ko reikia Lietuvai ir kuria linkme turime dirbti, ką palaikyti.
„Stebiu gyvenimą ne tik Estijoje, bet domiuosi įvykiais Lietuvoje, Latvijoje. Mano galva, Baltijos šalių nereikia nei Vakarams, ne Rytams. Nemanau, kad Lietuvai padės Latvija, Estija, Suomija ar Briuselis, o resursų mūsuose ne tiek jau daug. Beje, turėjau kadaise svajonę sujungti visas tris valstybes – Lietuvą, Latviją ir Estiją – į Jungtines Baltijos Valstijas. Taip, būdami stipresni ir padėdami vieni kitiems, būtume ėję ne į Europą, bet į JAV ir tapę dar viena valstija bei turėtume stiprią ekonomiką. Europa – senas žemynas ir vadovaujasi pasenusiomis tradicijomis. Trūksta pozityvo“, – pradėjo pokalbį M. Lučinas.
Jaunimui stiprias užduotis
Pasak fenotipologo, reikia galvoti apie ateitį ir ateitį susieti su jaunimu.
„Tačiau tenka apgailestauti, kad situacija su jaunimu, ypatingai Lietuvoje, nekokia. Be to, Lietuva – lyderė savižudybių skaičiumi jaunimo tarpe. Kur priežastis? Priežastį, kaip fenotipologas ir genetikos specialistas, žinau. Lietuvos visuomenė – stipraus charakterio ir yra dominuojantis žmonės. Jaunas žmogus, kuris nori dominuoti, nenori atlikti rutininių ir nuobodžių dalykų – jis miršta nuo rutinos. Pririškite prie lovos stiprų jauną vyrą ir priverskite visą dieną gulėti bei nieko neveikti. Jis numirs. Taip negalima. Reikia jam duoti rimtas užduotis“, – aiškino M. Lučinas ir tęsė:
„Todėl, mano galva, Lietuvos jaunimui reikia duoti stiprias užduotis, kad jie dominuotų Europos rinkoje. Tiek gamyboje, tiek biznyje, tiek prekyboje, tiek intelektualioje veikloje. Juolab kad, mokslinė bazė Lietuvoje puiki ir gerai paruošta.“
Pagalba startuoliams
Pasiteiravus, kokia dar sritis svarbi Lietuvai, kurioje gal pasiekti laimėjimų, M. Lučinas paaiškino:
„Dar kita sritis – startuoliai. Kalbu apie rimtus startuolius, kurie rimtai žiūri į ateitį ir neturi paskui save besivelkančių praeities šešėlių. Dauguma Lietuvos jaunimo viduje – verslininkai. Tačiau tai ne būtinai biznieriai, kurie daro tik pinigus, bet ir aktyvūs žmonės, kurie pasirengę spręsti sudėtingus uždavinius, kurie nebijo iššūkių. Tokiam jaunimui būtina valstybės ir vyriausybės pagalba ir pirmiausia – informacinė pagalba.“
Apie Marką Lučiną
1991 metais Markas Lučinas baigė Maskvos valstybinio universiteto Biologijos, ekologijos, kinologijos, medžioklės, fiziologijos ir etologijos fakultetą, kur besimokydamas tyrinėjo žinduolių fenotipą tema „Etninis fenotipas ir charakteris“.
Baigiamojo darbo pagrindu užpatentavo fenotipo technologiją, buvo pakviestas studijuoti aspirantūroje. Dabar M. Lučinas yra žinomas kaip fenotipologijos autorius ne vienoje šalyje, o jo išvystyta fenotipologijos technologija turi teisinę apsaugą JAV, Estijoje ir Rusijoje.
Kas yra kas
Fenotipologija – moderni know–how moksliniais tyrimais pagrįsta technologija, kuri pagrįsta žmogaus genetika ir aplinka, kurioje žmogus formavosi ir leidžia identifikuoti labai tiksliai žmogaus charakterį bei pritaikyti jį tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime.
Žmogus, susipažinęs ir taikantis fenotipologiją apie kitą gali sužinoti per kelias minutes daug daugiau, nei žino žmogaus artimieji ar net jis pats. Įsisavinus fenotipologiją, galima nuspręsti, ar žmogus patikimas, kas yra linkęs lyderiauti, ar iniciatyvus, ar drąsus, ar įžvalgus ir kt.