Panevėžiečiams pinga šiluma

Panevėžiečiams pinga šiluma

JP / BNS nuotr.

Nuo 2020 m. kovo 1 d.,  perskaičiavus AB „Panevėžio energija“ šilumos kainą, įvertinus kuro kainų pokytį – atpigus gamtinėms dujoms ir biokurui,  šilumos kaina mažėja 4,1 proc.

Nustatyta AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina už suvartotą šilumos kiekį sudaro 4,88 ct/kWh (be PVM). Gyventojams šiluma kainuos 5,32 ct/kWh (su 9 proc. PVM), kitiems vartotojams – 5,90 ct/kWh (su 21 proc. PVM).

Palyginti su praėjusiųjų metų kovo mėnesiu, ši kovą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina yra 13,2 proc. mažesnė. Pernai kovą centralizuotai tiekiamos šilumos kaina sudarė 5,62 ct/kWh (be PVM).

BIC

Kiek teks gyventojams mokėti už suvartotą šilumą (šildymą ir karštą vandenį), priklauso nuo pastate suvartoto šilumos kiekio, kuriam įtakos turi pastato būklė, lauko oro temperatūra, patalpose norima palaikyti temperatūra ir namo šilumos ūkio priežiūra, už kurią atsakingi daugiabučių administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

Priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas yra skirtingas, todėl sąskaitos dydį už šilumą didžiąja dalimi lemia šilumos suvartojimas. Šilumos kaina visiems gyventojams atsiskaitomąjį mėnesį yra vienoda.

Pagal nustatytą šilumos kainą kiekvieną mėnesį perskaičiuojama ir karšto vandens kaina. Nuo kovo 1 d. Panevėžio m. ir Pažagienių gyv. gyventojams karštas vanduo kainuos 4,29 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą, jį ruošiant namo bendro naudojimo individualiuose šilumokaičiuose. Kai daugiabučiame name karštas vanduo tiekiamas atvirąja sistema – 5,07 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą. Panevėžio r. Liūdynės k. gyventojams karštas vanduo kainuos 4,98 Eur (su 9 proc. PVM) už kubinį metrą.

Daugiau informacijos www.pe.lt.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.