Panevėžiečiams nemokamai dalins vienkartines medicinines kaukes Į savivaldybę turi kreiptis namų pirmininkai

Panevėžiečiams nemokamai dalins vienkartines medicinines kaukes Į savivaldybę turi kreiptis namų pirmininkai

JP / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė tęsia pradėtą gyventojų informavimo iniciatyvą, norėdama atkreipti panevėžiečių dėmesį į būtinybę koronaviruso pandemijos metu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.) ir rytoj pradės dalinti vienkartines medicinines kaukes.

Kaukių dėvėjimas stabdo koronaviruso plitimą. Visų mūsų sąmoningumas ir atsakingumas šiuo klausimu ne tik saugo mus, bet tampa ir tam tikra padėka mus saugantiems ir gydantiems medikams bei visų kitų spec. tarnybų darbuotojams. Juk kuo mažiau apsikrėtusių žmonių – tuo mažesni darbų krūviai jiems. Organizuojame šią akciją ir drauge kviečiame visus miestiečius pasirūpinti senjorais savo aplinkoje – nupirkti maisto, kitų priemonių ir aprūpinti apsauginėmis priemonėmis”, – sako meras Rytis Račkauskas.

Visų pirma Savivaldybės dovanojamos kaukės skiriamos rizikos grupei – vyresniems bei lėtinėmis ligomis sergantiems miestiečiams.

BIC

Prašome daugiabučių namų pirmininkų arba paskirtų namo gyventojų atstovų kreiptis į Savivaldybę tel. 8 612 26485 ir, tam, kad nesusidarytų laukiančiųjų eilė, iš anksto susitarti dėl atvykimo laiko. Atsiimti kaukes galima atvykus į Savivaldybę nuo Vilniaus g. pusės, per neįgaliesiems skirtą įėjimą.

Daugiabučių namų pirmininkams, pagal Savivaldybės turimą jų sąrašą, bus išduodama po pakuotę vienkartinių medicininių kaukių, kurioje yra 50 vienetų. Pakuočių skaičius ribotas, tačiau Savivaldybė stengsis užtikrinti, kad visi besikreipusieji pirmininkai ar namo gyventojų atstovai gautų apsauginių medicininių kaukių ir esant poreikiui ieškos būdų jų užsakyti daugiau.

Senjorams, kurie neturi į ką kreiptis pagalbos savo artimoje aplinkoje ir susisiekusiems su Socialinių paslaugų centru tel. 8 619 88435, atvykę specialistai įteiks ir vienkartinių medicininių kaukių.

Šis apsauginių kaukių miestiečiams dalinimas finansuojamas Savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

  1. Sveikintina įdėja, tačiau natūraliai iškyla daug klausimai:
    1. Nurodytu telefonu nėra jokių galimybių prisiskambinti, ryšys arba užimtas, arba abonentas nepasiekiamas.
    2. Jeigu savivaldybė žino tikslų name gyvenančių rizikos grupei priklausančių žmonių sąrašą – sveikintina. Tačiau perduoti to sąrašo tretiesiems asmenims pagal duomenų apsaugos įstatymą neturi teisės. Kaip žinoti, kam padalinti dovanotas kaukes?
    3. Gavus kaukes (kas ekstremaliai sudėtinga neveikiant telefono abonentui), kaip reikėtų jas išdalinti rizikos grupei priklausantiems asmenims, nes daugelis iš jų net neina į lauką ir jiems kaukės nereikalinga. Ar atnešant kaukes jiems į namus nepadarysime daugiau žalos (teoriškai galimybė atnešti virusą išlieka), nei ta kaukė duos naudos?

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.