Panevėžiečiams moksleiviams paskutinis skambutis skamba nuotoliniu būdu papildyta

Šiandien Lietuvoje minimas paskutinis skambutis, tačiau daugelyje mokyklų dėl karantino jis abiturientams skamba nuotoliniu būdu. Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, taip mokslo metų pabaigos šventę minės daugelis Lietuvos mokyklų.

Į šventes mokyklose rinkosi tik nedidelių mokyklų abiturientai, jos vyko lauko erdvėse, kur įmanoma išlaikyti numatytas saugias sveikatai sąlygas.

Ministerija anksčiau skelbė, kad kai kurios mokyklos šiemet pasirinko minėti ne paskutinio skambučio šventę, bet auklėtojo paskutinę pamoką, kuri vyksta nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos paskutinio skambučio šventę yra nukėlusios į birželio antrą pusę, prieš brandos egzaminų sesiją. Dar kitose mokyklose šventė organizuojama nuotoliniu būdu.

Šventė – nuotoliniu būdu

Paskutinis skambutis šiandien skamba Panevėžio miesto ir rajono mokyklose.

Panevėžio 5-osios mokytoja ir vienos iš abiturientų klasių auklėtoja Beata Viederienė naujienų portalui JP pasakojo, kad mintis paskutinio skambučio šventę paminėti nuotoliniu būdų kilo vienuoliktokams, kurie nenorėjo, kad abiturientai liktų nuskriausti ir neturėtų vienos iš gražiausios švenčių mokykloje.

„Šie metai tikrai išskirtiniai. Džiaugiuosi, jog gimnazijos vienuoliktokai nusprendė nenuskriausti abiturientų ir jiems surengti bent šiokį tokį paskutinį skambutį, kad ši diena nebūtų eilinė. Norėjome, kad dvyliktokai, palikdami mokyklą turėtų ką atsiminti apie šią dieną. Suprantama, kad ji nebuvo tokia kaip visada: mergaitės negalėjo pasipuošti gražiomis suknelėmis, o vaikinai apsirengti kostiumų“, – pasakojo B. Viederienė.

Sukūrė šventinę nuotaiką

Gimnazijos bendruomenė sugalvojo abiturientams kitokią šventinę nuotaiką, jei nebuvo galima surengti įprastos paskutinio skambučio šventės.

„Vyko nuotolinis paskutinis skambutis. Sukūrėme filmą, kurio trukmė – pusantros valandos. Jo formatas atrodė kaip žinios. Filme kalba gimnazijos mokiniai, administracija, tėveliai, auklėtojai, alumniai, miesto valdžia ir t. t. „Žiniose“ skambėjo įvairūs palinkėjimai, jautrūs žodžiai, linksmi atsiminimai“, – apie filmuko formatą pasakojo gimnazijos mokytoja.

„Nors paskutinės pamokos nebuvo, vis dėlto abiturientų auklėtojai birželio mėnesį surengs atskirą pamoką dvyliktokams, kuri ir bus lyg paskutinė pamoka“, – sakė B. Viederienė.

5-ojoje gimnazijoje atestatų įteikimai numatomi rugpjūčio viduryje. „Tikimės, kad iki to laiko, jau bus leidžiami tokie renginiai“, – sakė 5-osios gimnazijos mokytoja B.  Viederienė.

Pakoregavo karantinas

J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pripažino, kad šiųmetis paskutinis skambutis buvo kitoks – karantinas jį pakoregavo.

„Paskutinio skambučio šventė turi būti, nors jos šventimo scenarijų pakoregavo karantinas. Gimnazijos 11-tų klasių vadovai pasitarę, nusprendė, koks bus paskutinis skambutis 12-tokams. Svarbiausia, kad šventė įvyktų laikantis karantino taisyklių. Gimnaziją baigia šešios 12 klasės ir visoms klasėms laikas buvo suskirstytas, kad būtų išlaikyti atstumai“, – pristatė paskutinio skambučio šventę R. Dambrauskas.

R. Dambrauskas.

Pasak jo, abiturientus džiugino nuotraukos languose, gyva muzika.

„Kiekviename gimnazijos lange – abiturientų nuotraukos, o kiekvienai klasei sugroti muzikiniai kūriniai. Juos atliko Kęstučio Plančiūno vadovaujamas orkestras. Orkestrantai grojo skirtingose vietose ir stovėjo gimnazijos languose. Po tokių sveikinimų visos 6 gimnazistų klasės surado vietas gimnazijos teritorijoje, kad galėtų atsisveikinti su gimnaziją, su auklėtojomis“, – pasakojo gimnazijos direktorius.

Paskutinis skambutis buvo kiek paprastesnis

Panevėžio V. Žemkalnio gimnazijoje paskutinis skambutis buvo kiek paprastesnis. „Jis vyko nuotoliniu būdu. Susiskambinome per „Zoom“ programą. Abiturientai išgirdo direktoriaus, klasės auklėtojų sveikinimus. Taip pat vyko ir paskutinė pamoka. Paskutinio skambučio metu nebuvo jokių koncertų“, – pasakojo gimnazijos direktorius Artūras Totilas.

V. Žemkalnio gimnazijos vadovas teigė, kad kol kas nežinoma, kaip vyks atestatų įteikimo šventė.

Abiturientai su apsaugos priemonėmis

Panevėžio rajono Krekenavos M. Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius, naujienų portalui JP taip pat pasakojo, kad paskutinis skambutis šiandien buvo tikrai kitoks.

„Abiturientai su visomis apsaugos priemonėmis susirinko darželio kieme. Turime tokią tradiciją, kad dvyliktokai susirenka ten, kur viskas prasidėjo, tai yra vaikų darželyje. Vėliau abiturientai trumpai pabuvo mokykloje. Vyko paskutinė pamoka, kuri, žinoma, šįkart buvo trumpesnė nei įprastai. Na, o vėliau vyko Šv. Mišios“, – sakė gimnazijos vadovas.

Taip pat jis pridūrė, kad abiturientams atestatus įteikti planuojama rugpjūčio 7 dieną.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos duomenimis, šiemet bendrojo ugdymo mokyklas baigia 22,5 tūkst. abiturientų. Pernai paskutinis skambutis nuskambėjo 23,7 tūkst. bendrojo ugdymo mokyklų abiturientams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vyresnių klasių moksleiviams – papildomos matematikos, fizinio ugdymo pamokos

confident-noyce

Panevėžio moksleiviai šiais mokslo metais į mokyklas grįžti nebenori

confident-noyce

Panevėžio abiturientai grįžta į klases: testuojasi, nors neprivaloma, nerimauja dėl egzaminų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau