Panevėžiečiams – geriausių Lietuvos pučiamųjų orkestrų dovana

Panevėžiečiams – geriausių Lietuvos pučiamųjų orkestrų dovana

JP / Organizatorių nuotr.

Gruodžio 18 d. 16 val. Dailės galerijoje koncertuos dukart „Aukso paukšte“ apdovanotas Panevėžio rajono vario dūdų orkestras „Aukštyn“ ir Lietuvos kariuomenės orkestro solistų grupė.

Kalėdiniame koncerte bus atliekamas austrų pianisto ir kompozitoriaus Frydricho Guldos, garsėjusio tiek klasikinės, tiek džiazo muzikos kūryba ir improvizacijos. Žinovai teigia, kad koncerto dalys jungia džiazą, menuetą, roką, polkos elementus ir maršą. Tai išskirtinė ir ne itin dažnai skambanti muzika, užburianti visus. Lietuvos scenoje pirmą kartą šį koncertą atliko Povilas Jacunskas, kuris kalėdinį stebuklą kurs ir Panevėžio dailės galerijoje. P. Jacunskas – neabejotinai vienas ryškiausių šių dienų Lietuvos violončelininkų, daugkartinis įvairių Lietuvos ir tarptautinių konkursų laimėtojas ir prizininkas.

Koncerto organizatorius, kolektyvo „Aukštyn“ vadovas Remigijus Vilys džiaugėsi, kad panevėžiečiams ir miesto svečiams padovanos unikalų muzikinį kalėdinį stebuklą. „Tiesą pasakius, netikėjau, kad kada nors šis kūrinys skambės pas mus. Aš pats gal dešimtmetį laukiau progos koncertą išgirsti atliekamą „gyvai“. Sudėtingiausia tai, kad kūrinio partitūrų neįmanoma įsigyti, jos nuomojamos ir trumpam laikui. Tad įvertinus koncerto sudėtingumą, atlikėjų viruoziškumą, ir visas ir kitas detales, kurios turi būti sudėtos į vieną, kad būtų galima atlikti kūrinį – manau, kad šv. Kalėdų stebuklas jau įvyko“, – sako R. Vilys.

BIC

Kolektyvas „Aukštyn“ susikūrė 2007 m. Jam vadovauja R. Vilys, dalyvių amžius nuo 9 iki 35 metų. Kolektyvo meninį lygį įtakoja aktyvi koncertinė veikla, dalyvavimas įvairiuose konkursuose Lietuvoje, Baltijos šalyse, Europoje bei kultūriniuose projektuose.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.