Panevėžiečiai varė žiemą iš kiemo

Panevėžiečiai varė žiemą iš kiemo

JP / Gedimino KARTANO nuotr.

Sekmadienį panevėžiečiai varė žiemą iš kiemo – buvo švenčiamos Užgavėnės. Užgavėnių šventė Panevėžyje prasidėjo persirengėlių vaikštynėmis po miestą. Vėliau šventės dalyviai žingsniavo nuo kunigaikščio Aleksandro paminklo iki Bendruomenių rūmų.

Prie Bendruomenių rūmų gausiai susirinkusiųjų laukė linksmybės: gaspadinių ūlyčia, bankininkų konsultacijos, daktarų lekarstvos, vestuvininkų, čerauninkų kiemas, ubagų gryčia, aptiekoriai, sielų terapeutai, velnių ir raganų šventykla.

BIC

Nuotaikingai nusiteikę panevėžiečiai stebėjo Kanapinio ir Lašininio kovas, žaidė įvairius žaidimus.

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse (savaitgalį prieš Užgavėnes).

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

Šventės akimirkos

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.