Panevėžiečiai už šildymą mokės 40 proc. mažiau nei pernai

Panevėžiečiai už šildymą mokės 40 proc. mažiau nei pernai

Daiva PAULAUSKIENĖ / BNS nuotr.

Dėl šiltesnių orų ir mažesnės akcinės bendrovės„Panevėžio energija“ šilumos kainos nei 2019 m. sausį, gyventojai už šių metų sausį šildymui suvartotą šilumą preliminariais skaičiavimais vidutiniškai mokės 40 proc. mažiau nei prieš metus.

Šį sausį vidutinė lauko oro temperatūra Panevėžyje siekė +2,6 oC šilumos. Prieš metus ji buvo apie 4,5 oC laipsnius šalčio. Dėl šiltesnių orų (skirtumas 7,1 oC laipsnio) šį sausį Panevėžio daugiabučiuose šildymui buvo suvartota apie 35 proc. mažiau šilumos nei 2019-ųjų sausį.

Šių metų sausį AB „Panevėžio energija“ šilumos kaina buvo 13,4 proc. mažesnė nei pernai. Šiemet sausį šiluma kainavo 5,04 ct/kWh be PVM, praėjusių metų sausį – 5,82 ct/kWh be PVM.

BIC

Vidutiniai mokėjimai už šildymui suvartotą šilumą (neskaitant šilumos karštam vandeniui paruošti ir jo temperatūrai palaikyti) 50 kv. metrų ploto buto gyventojams šių metų sausio mėnesį yra apie 35 eurus su PVM. Prieš metus dėl vėsesnių orų ir didesnės šilumos kainos vidutinės sąskaitos už šildymui suvartotą šilumą sudarė apie 59 eurus su PVM.

Mažiausiai energijos naudojančiuose renovuotuose ir naujos statybos daugiabučiuose už 50 kv. metrų ploto butų šildymą šių metų sausį gyventojai vidutiniškai mokės apie 26 eurus su PVM (pernai – apie 42 eurus su PVM).

Nerenovuotuose daugiabučiuose namuose su nemodernizuotais šilumos punktais, kai karštas vanduo tiekiamas atvira sistema, už 50 kv. metrų ploto buto šildymą gyventojai vidutiniškai mokės 39 eurus su PVM (pernai – apie 66 eurus su PVM).

Skaičiuojant mokesčio už šilumą dydį, tiek šilumos kaina, tiek lauko temperatūra visiems yra vienoda, todėl didžiausią įtaką turi suvartotos šilumos kiekis, kurį lemia namo būklė (naujas namas, senas ar renovuotas). Priklausomai nuo to, kiekvieno namo šilumos suvartojimas pastatams šildyti yra skirtingas. Šilumos suvartojimui įtakos gali turėti ir vidaus vamzdynų sistemos subalansavimas, papildomai prijungti šildymo prietaisai, šilumos punkto automatizavimo lygis, gyventojų šilumos komforto lygis bei namo šilumos ūko priežiūra, už kurią atsakingi daugiabučių administratoriai ir šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

AB „Panevėžio energija“ gamina, tiekia šilumą ir atsako už nenutrūkstamą šilumos tiekimą vartotojams iki pastato įvadinio šilumos skaitiklio.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.