Panevėžiečiai unikaliai paminėjo 28-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines atnaujinta

Panevėžiečiai unikaliai paminėjo 28-ąsias Lietuvos nepriklausomybės metines atnaujinta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, KMHB, "Facebook", Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šv. Mišiomis už Lietuvą Kristaus Karaliaus katedroje prasidėjo Lietuvos nepriklausomybės 28-ųjų metinių minėjimas. Prieš iškilmingą vėliavos pakėlimo ceremoniją finišavo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono organizuotas estafetinis bėgimas – dalyviai startavo kovo 10 dienos ankstyvą rytą.

Panevėžio Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai jau ketvirtus metus kartu su miesto gyventojais kovo 11-ąją mini šventiniu bėgimu aplink Laisvės aikštę miesto centre.

BIC

Iniciatyva atsirado prieš šešerius metus ir tik prieš ketverius metus – nuo 2015-ųjų iš bataliono stadiono persikėlė į Laisvės aikštę.

Estafetinis bėgimas Panevėžio miesto širdyje sulaukia ypač didelio dėmesio iš gyventojų, ugdymo, statutinių įstaigų.

400 metrų trasa aplink Laisvės aikštę šiais metaus įveikė 871 bėgikas. Jauniausiam bėgimo dalyviui – 1 metai 11 mėnesių, vyriausiajam – 85 metai.

Bėgikai įveikdami trasa nešė Trispalvę, kurią nenutrūkstamai perduodavo vienas kitam į rankas.

Šiemet bėgimas truko 28 valandas.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas plk. ltn. Rolandas Putnikas naujienų portalui JP sakė, kad jam svarbios abi šventės ir Vasario 16-oji, ir Kovo 11-oji.

„Tik Kovo 11-ąją pats išgyvenau ir patyriau tą režimą, kuris buvo iki Nepriklausomybės atgavimo – Kovo 11-osios. Labais svarbu, kad turime laisvė kalbėti, turim laisvę pasirinkti, keliauti“, – kalbėjo karininkas ir pridūrė, kad kariškių estafetinis bėgimas vienija panevėžiečius:

„Nesu girdėjęs, kad kas nors rengtų tokį bėgimą. Kasmet rengiamame bėgime dalyvauja vis daugiau žmonių. Šiais metais buvo tiek žmonių, kad teko spręsti dilemą – sutalpinti visus norinčius bėgti. Visus dalyvius vienija jausmas – ir aš dalyvavau, ir aš prisidėjau prie šventės. Tokioje šventėje esame bendruomenė, esame visuma, o giedant himną apima bendrystės jausmas ir širdis ima plakti smarkiau.“

R. Putnikas.

Šventėje dalyvavęs bulgarų kilmės režisierius Peteris Stoičevas sakė, kad šventėje jaučiasi valstybės dvasia.

„Jaučiasi vienybė, kuri jus vienija. Labai smagu, kad nepraėjo noras džiaugtis atgauta nepriklausomybė. Šioje šventėje stipriai jaučiasi ne dirbtinis džiaugsmas, bet tikras“, – tvirtino režisierius ir pasidžiaugė, kad Lietuvoje jis dažnas svečias, o stato jau 18 spektaklį.

Panevėžietis atsargos karininkas kapitonas Petras Vaičikonis portalui JP sakė, kad jam svarbesnė Vasario 16-oji.

„Be jos nebūtų Kovo 11-osios. Kita vertus, svarbios abi datos. Juolab, kad šie metai Lietuvos šimtmečio metai. Abi šventės vieną kitą papildo“, – džiaugėsi šventė P. Vaičikonis.

Šventėje sutikti grupės „Naktinių personos“ narys, muzikantas Aras Vėberis su mylimąja Martyna Kerbedyte ir sūneliu Nojumi didžiavosi švente.

A. Vėberis ir M. Kerbedytė.

„Ji svarbi kiekvienam lietuviui. Didi ir reikšminga šventė Lietuvai. Prieš porą metu su kolega Alanu peržvelgę savo kūrybą ir pasitarę sukūrėme dainą „Saulės kraujas“ skirtą Kovo 11-jai. Didžiuojuosi, kad esu lietuvis ir nori priminti, kad Tėvynę reikia mylėti ne žodžiais, o darbais“, – pasidžiaugė muzikantas, o jo gyvenimo draugė Martyna jam pritarė:

„Svarbi šventė mums. Štai ir sūnų nuo mažumės pratiname prie Lietuvai svarbių švenčių. Man smagu, kad tokiomis progomis esame vieningi. Tuomet apima džiugios emocijos, o jos, kaip matau, apima visus.“

Netrūko renginių

Lietuvos nepriklausomybės 28-ųjų metinių minėjime Panevėžyje netrūko renginių. Vieni jų prasidėjo dar šeštadienį – kovo 10 dieną.

Kino centro „Garsas“ didžiojoje salėje  buvo demonstruojama dokumentinis filmas „Laisvės trajektorijos“.

Teatre „Menas vyko teatralizuota režisierės Dovilės Klementjevos istorijos pamoka.

Panevėžiečiams gausiais aplodismentais sutiko Panevėžio miesto partnerio Rustavio dovaną – Bendruomenių rūmuose koncertavo Gruzijos vyrų vokalinė grupė „Me Rustveli“. Miesto gyventojų pasveikinti atvyko miestų partnerių Liuneno (Vokietija) miesto delegacija, vadovaujama miesto mero Jurgen Kleine-Frauns, Maramurešo apskrities (Rumunija) delegacija, vadovaujama Tarybos nario Anton Rohian, Rustavi miesto (Gruzija) delegacija, vadovaujama mero pavaduotojo Goča Loria ir Gabrovo miesto delegacija.

Šiandien po pasibaigusio šventinio estafetinio bėgimo ir iškilmingos vėliavos pakėlimo ceremonijos įvyko dar vieną iškili ceremonija – ilgiausio laiško Lietuvai kapsulės palikimas ateinančioms kartoms. Laiškas su palinkėjimais buvo įdėtas į kapsulę ir užkastas ateinančioms kartoms.

Laiškas siekia 346 metrus ir sveria apie 20 kilogramų. Šioje originalioje akcijoje – laišką ateičiai rašė daug pavienių žmonių ir organizacijų.

Kovo 11-osios renginį vainikavo šventinis nemokamas renginys „Cido“ arenoje. Panevėžiečiams dovanotas miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barbaros Radvilaitės legenda“.

Šventės akimirkos

Bėgimo akimirkos

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.