Panevėžiečiai tiki – naujas prezidentas vienys tautą

Panevėžiečiai tiki – naujas prezidentas vienys tautą

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, DELFI, Luko VARANAUSKO nuotr.

Sekmadienį visa Lietuva, tame tarpe ir panevėžiečiai, skubėjo į rinkimų apylinkes – vyko šalies prezidento ir Europos Parlamento rinkimai.

Pretendentų į prezidentus sąrašas – nedidelis. Antrajame ture liko du kandidatai – į prezidento postą taikosi konservatorių remiama Seimo narė, buvusi finansų ministrė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas Gitanas Nausėda.

BIC

Kartu vykstančiuose rinkimuose į Europos Parlamentą dalyvauja 16 partijų ir visuomeninių komitetų keliamų kandidatų sąrašų. Lietuva į Europos Parlamentą renka 11 atstovų.

Naujienų portalas JP pasidomėjo, ko panevėžiečiai tikisi iš būsimo prezidento, kuris šaliai vadovaus penkerius metus.

S. Gailiūnas.

Tikisi palankumo verslui

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas ir bendrovės „Lietkabelis“ generalinis direktorius Sigitas Gailiūnas neišdavė, už kurį kandidatą balsavo.

„Lietuvoje sau vietos gyventi turi rasti kiekvienas. Man, kaip verslininkui, svarbu, kad susiformuotų palankus požiūris į verslą. Verslas – kuria Lietuvoje gerovę. Prezidentui turi rūpėti ir užsienio, ir vidaus politika. Be to, prezidentas privalo tinkamai sustyguoti santykius su užsienio šalimis. Naujas prezidentas turi vienyti tautą, vienyti politiką. Be to, jis privalo atsakingai formuoti Lietuvos vyriausybę“, – aiškino S. Gailiūnas.

E. Žukauskas.

Vienybė – svarbi

Panevėžio dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas buvo paslaptingas ir naujienų portalui JP nepasakė, už kurį kandidatą prezidento rinkimuose balsavo.

„Svarbu, kad būsimas prezidentas vienytų tautą. Tai – pats svarbiausias dalykas. Galima daugžodžiauti, bet labai svarbi vienybė. Balsavau ir už europarlamentarus. Linkiu būsimiems Lietuvos, Latvijos  ir Lenkijos europarlamentarams susivienyti ir dirbti kartu. Esu už Lenkijos karalystės ir Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės vieningumą naujoje plotmėje“, – kalbėjo kultūros įstaigos vadovas.

A. Skorupskas.

Didesnis dėmesys regionams

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas taip pat nepasakė, už kurį kandidatą prezidento rinkimuose balsavo.

„Nenoriu daryti įtakos ligoninės darbuotojams. Kiekvienas galime turėti savo nuomonę rinkimuose, bet darbe esame už sveikatos partiją. Tikiuosi, kad naujas prezidentas įneš naujų pokyčių. Be to, tikiuosi, bus didesnis dėmesys regionams. Lietuva negali būti tik dviejų miestų Lietuva. Tvirti regionai – svarbu. Taipogi tikiuosi gerų postūmių sveikatos apsaugos sistemai“, – aiškino A. Skorupskas.

T. Anilionis.

Nenori nusivilti būsimu prezidentu

Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centro direktorius Tautvydas Anilionis prisipažino, kad balsavo išankstiniuose rinkimuose.

„Mano pažiūros – centro dešinysis. Toks buvau visą laiką ir tos pažiūros nesikeičia. Esu nusiteikęs optimistiškai ir tikiuosi, kad išsakyti kandidatų žodiniai pažadai pavirs darbais. Pastaruoju metu girdėjome daug pažadų, kurie netapo kūnu. Tikiuosi, kad mūsų lūkesčiai bus realizuoti ir nenusivilsime išrinktu prezidentu“, – teigė T. Anilionis.

J. Girdzijauskienė.

Balsavo už vilties prezidentę

Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos narė, konservatorė Jurga Girdzijauskienė iškart pasakė, kad balsavo už Ingridą Šimonytę.

„Tai vilties prezidentė ir už ją balsavau. Kitaip ir negalėjo būti. Buvau penktadienį S. Daukanto aikštėje debatuose. Jaučiau Sąjūdžio dvasią. Be to, tikiu tiesos žodžiu be išvedžiojimu. Taip kalba I. Šimonytė ir ja tikiu. Jau girdėjome daug gražių žodžių. Norisi realių darbų, progreso“, – teigė politikė.

Kunigas S. Sudentas.

Svarbi tvirta šeima

Panevėžio Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prisidėjimo rektorato rektorius kunigas Sigitas Sudentas naujienų portalui JP sakė, kad negali kalbėti apie rinkimus, balsavimą.

„Tiesiog esame įpareigoti neagituoti – bažnyčia nedalyvauja rinkimų agitacijoje. Tačiau galiu pasakyti, ko tikiuosi iš naujai išrinkto prezidento. Dabartinės šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės užsienio politiką įvertinčiau dešimtuku, bet vidaus – 6-7 balais. Tikiuosi naujos dvasios, daugiau vyriškumo. Dvasios tėvas turi rūpintis savo šeima. Man, kaip kunigui, svarbiausia tvirta šeima. Esu už ateitį, kuri bus geresnė ir tvirtesnė“, – aiškino dvasininkas.

Rinkėjų aktyvumas

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

Prezidento rinkimų rezultatai

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

Rinkimai į Europos Parlamentą

Naudojami Vyriausiosios rinkimų komisijos žemėlapių portale vrk.maps.arcgis.com publikuojami žemėlapiai

Panevėžiečiai aktyviai dalyvavo Prezidento ir Europos Parlamento rinkimuose

AIK

H2Auto plovykla

EXPO

Labirintų parkas

Mano namukas

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.