Panevėžiečiai šventė Užgavėnes (atnaujinta)

Panevėžiečiai šventė Užgavėnes (atnaujinta)

JP / "Facebook" nuotr.

12711121_10153535861716676_8986363367978246574_o
Originaliai su Užgavėnėmis sveikino Panevėžio kolegijos studentai. Jie apsilankė Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje.

Nors panevėžiečiai žiemą iš kiemo vijo praėjusį sekmadienį, tačiau šiandien, kaip ir priklauso, daugelis Panevėžio miesto įstaigų, organizacijų šventė Užgavėnes.

Užgavėnės švenčiamos buvo ir Panevėžio specialiojoje mokykloje. Su šios mokyklos auklėtiniais mokytojai skanavo pačių keptus blynus.

BIC

Originaliai su Užgavėnėmis sveikino Panevėžio kolegijos studentai. Jie apsilankė Panevėžio G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje. Gavusios vaišių, persirengėlės linkėjo gražių metų bibliotekai ir gausaus skaitytojų būrio.

Linksmai Užgavėnes šventė ir Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai.

Įvairiausiomis Užgavėnių kaukėmis pasipuošę, blynais, spurgomis nešini rinkosi „Žemynos“ progimnazijos mokiniai į mokyklą. Klegėjo, čiauškėjo, šoko, dainavo, vieni kitus skanumynais vaišino.

Įdomiausias renginys vyko mokyklos kieme. Čia Kanapinio ir Lašininio komandos varžėsi virvės traukimo rungtyje. Paskui visi norintys išbandė jėgą ir taiklumą daužydami molinius puodus. Čigonėlės žadėjo laimę išburti, Kanapinis su Lašininiu šiaudų prikimštais maišais vienas kitam kailį vanojo, o visi kiti smagiai juokėsi ir šaukdami: „Žiema, žiema, bėk iš kiemo“ žiemą varė.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su vilniečiais ir sostinės svečiais šiandien Daukanto aikštėje šventė Užgavėnes. Šventėje apsilankę gyventojai ragavo Užgavėnių blynų ir kareiviškos košės, šildėsi karšta arbata. Susirinkusiuosius linksmino aikštėje apsilankę persirengėliai ir kieminėtojai iš Mokytojų namų, šventinę nuotaiką kūrė folkloro ansambliai „Neris“, „Vilnelė“ ir „Vingrė“.

Užgavėnės – sena šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Šventė švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų. Šis laikotarpis būna nuo vasario 3 iki kovo 9 dienos. Lietuvoje Užgavėnės tradiciškai švenčiamos centrinėse miestų aikštėse, liaudies buities muziejuje Rumšiškėse (savaitgalį prieš Užgavėnes).

TAIP PAT SKAITYKITE: Užgavėnės anksčiau: ne tik tradicinis maistas bet ir erotikos elementai

Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Velykų (Kristaus prisikėlimo). Šiuo laikotarpiu skatinama pasninkauti, nevalgyti mėsos, gedėti iki Kristaus prisikėlimo šventės.

DĖMESIO. Jei savo įmonėje, įstaigoje taip pat šiandien šventėte Užgavėnes, pasidalinkite nuotraukas su naujienų portalo JP skaitytojais. Jūsų nuotraukų laukiame el. paštu info@jp.lt.

FOTOGALERIJA: Užgavėnės Panevėžyje

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.