Panevėžiečiai švenčia 101-ąsias Lietuvos Valstybės atkūrimo metines

Prieš 101 metus, 1918-aisiais vasario 16-ąją, Lietuvos taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės aktą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Šiandien, kaip ir visa Lietuva, taip pat ir Panevėžys mini bei švenčia 101-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo dienos metines.

Šventė – tada, kai jaučiamės esantys ne vieni. Tada, kai esame bendruomenės dalis. Tokiuose šventiniuose renginiuose gausiai dalyvavo panevėžiečiai. Juolab kad ir ši diena buvo pavasariška.

Šventė tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje. Tai buvo šv. Mišios už Lietuvą ir Lietuvos žmones.

Griaudėjant saliutui Laisvės aikštėje iškilmingai pakelta Lietuvos vėliava, aidėjo Himnas ir vyko pilietinė akcija „Laisvė – geltona, žalia, raudona“.

„Šiandien minime tris sukaktis: Prieš 70 metų į suvažiavimą susirinkę visos Lietuvos partizanų apygardų atstovai paskelbė įkuriantys vieną pasipriešinimo organizaciją – Lietuvos laisvės kovos sąjūdį – ir priėmė politinę deklaraciją, kurioje konstatuota, jog taryba yra aukščiausiasis tautos politinis organas, vadovaujantis politinei ir karinei tautos išlaisvinimo kovai, kad būtų atkurta nepriklausoma demokratinė respublika. Taip pat sukanka 30 metų, kai po ilgos okupacijos Vasario 16-oji buvo oficialiai paminėta 1989 metais Mokslų akademijoje vykusiame posėdyje. Be to šiandien minime ir šimtas pirmąsias Valstybės metines. Ši šventė – tai mūsų protėvių dovana sau ir mums visiems. Ir tai, ką protėviai sukūrė privalome saugoti, puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms“, – sveikindamas panevėžiečius ir miesto svečius sakė mero pavaduotojas, laikinai einantis mero pareigas, Aleksa Varna.

A. Varna.

Mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis panevėžiečiai atžygiavo į „Cido“ areną. Čia vos sutilpo visi norintys pamatyti miuziklą „Eglė – žalčių karalienė“

Šią Vasario 16-ąją panevėžiečiai galėjo apsilankyti Dailės galerijos keramikos paviljone ir Fotografijos galerijoje, Pasipriešinimo sovietinei okupacijai ir Sąjūdžio muziejuje, o kino centre „Garsas“ pasižiūrėti dokumentinį filmą „Lituanie, mano laisve“.

Šventinė diena užsibaigė teatre „Menas“ aktoriaus-bardo Juozo Muliaučiaus koncertu.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Į Vilniaus televizijos bokštą iškelta didžiausia šalies Trispalvė

confident-noyce

Valstybės atkūrimo dienos įamžinimas: Signatarų gatvės bei šią dieną gimę vaikai

confident-noyce

Vaizdo skambučiams – atnaujinta lietuviškų fonų galerija

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau