Panevėžiečiai sunerimo: A. Bandzos socialinių paslaugų namų teritorijoje kertami ilgaamžiai medžiai

Algimanto Bandzos socialinių paslaugų namų teritorijoje Panevėžyje kertami storiausi medžiai. Supjaustyti nukirstų medžių kamienai nepuošia socialinės įstaigos kiemo.

Tuo tarpu įstaigos vadovas Sigitas Juodzevičius teigia, kad nukirsti – beverčiai medžiai. Artimiausiu metu teritorijoje bus nukirsti dar šeši medžiai.

Iškirto sveikus medžius?

Apie nukirstus medžius A. Bandzos socialinių paslaugų namų teritorijoje naujienų portalo JP redakciją informavo pilietiškas panevėžietis Valentinas.

Pasak jo, medžiai sveiki ir jų kirsti tikrai nevertėjo.

„Kamienai visai sveiki. Manau, kad būtų pakakę tuos medžius apgenėti, o ne iškirsti. Be to, vieną dieną eidamas pastebėjau, kad nukirsti medžiai sukapoti. Nemaža krūva malkų gulėjo viduryje kiemo, o kitą dieną jų jau nebuvo. Sakau, gal kas sumanė tokiu būdu apsirūpinti malkomis“, – svarstė vyras.

S. Juodzevičius.

Virto tuopa

A. Bandzos socialinių paslaugų namų vadovas S. Juodzevičius naujienų portalui JP patvirtino, kad socialinės įstaigos teritorijoje tikrai iškirsti medžiai.

„Kertami beverčiai medžiai tuopos ir invaziniai uosiai. Pernai buvo gautas leidimas medžiams kirsti. Jis galioja metus – iki šiųmetės vasaros. Patikėkite, tikrai nekirstume medžių neturėdami leidimo. Be to, kai kurie iš jau nukirstų medžių buvo avarinės būklės – labai pasvirę ir, bet kuriuo metu galėjo nugriūti. Su viena tuopa taip ir atsitiko. Prieš mėnesį, neatlaikiusi sniego svorio, tuopa išvirto su visomis šaknimis“, – aiškino S. Juodzevičius.

Kirtimus derina su specialistais

Anot socialinės įstaigos vadovo, tuopoms ir invaziniams uosiams jau nebereikia leidimo juos kirsti.

„Kol išrūpinome leidimą šiems medžiams kirsti, pasikeitė įstatymai ir jiems nebereikėjo leidimo. Tačiau, nors kirsti medžius galime, be reikalo to nedarome. Medžių būklę vertiname objektyviai. Kviečiamės specialistus ir visus kirtimus deriname su Panevėžio savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriumi. Beje, sulaukiame įvairių skambučių. Vieni piktinasi, kodėl kertame medžius. Kiti aiškina atvirkščiai ir nori, kad iškirstume socialinės įstaigos teritorijoje visus medžius“, – pasakojo S. Juodzevičius, kokių siūlymų sulaukė iš panevėžiečių.

Galėjo iškirsti 3 medžius

Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausiosios specialistės Rasos Stankūnienės, atsakingos už miesto želdinių priežiūrą, pakalbinti nepavyko. Valdininkė atostogauja.

Ją vaduojanti to paties skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Skiotienė naujienų portalui JP paaiškino, kad A. Bandzos socialinių paslaugų namams buvo išduotas leidimas kirsti tris medžius.

„Leidimas kirsti išduotas dviem gluosniams, beržui. Dar vieną gluosnį leista genėti. Teks pasidomėti situacija, nes pagal nuotraukas matyti, kad nukirsta kur kas daugiau medžių“, – aiškino I. Skiotienė.

Nežinojo apie kirtimus

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Panevėžio agentūros vedėja Ieva Jakupkaitė teigė nieko nežinanti apie kertamus medžius socialinės įstaigos teritorijoje.

„Pirma kartą girdžiu“, – sakė aplinkosaugininkė, o pasiteiravus, ar nebereikia leidimo tuopoms ir invaziniams uosiams kirsti, paaiškino:

„Jei medžiai auga Savivaldybės teritorijoje, reikia, kad Savivaldybė žinotų. Nors šie medžiai beverčiai, tačiau kiekvieno medžio kirtimą būtina tinkamai įvertinti ir įsitikinti, ar jį reikia kirsti.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

17 hektarų Ginučių ąžuolyno siūloma perduoti Aukštaitijos nacionaliniam parkui

confident-noyce

Nustatyta, kad ateityje ruduo gali prasidėti savaite anksčiau

confident-noyce

Kauno rajone pasodinta 6,6 tūkst. ąžuolų giria P. Plechavičiui atminti

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau