Panevėžiečiai su augintiniais dalyvavo eisenoje – paminėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Panevėžiečiai su augintiniais dalyvavo eisenoje – paminėjo Pasaulinę gyvūnijos dieną

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Kasmet spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, diena. Šią dieną įvairiomis akcijomis stengiamasi atkreipti visuomenės dėmesį į gyvūnų globos ir gerovės klausimus, ugdyti suvokimą, kad elgesys su gyvūnais yra tautos sąmoningumo ir kultūros išsivystymo atspindys.

Surengė eiseną

BIC

Panevėžio gyvūnų globos draugija šią dieną paminėjo ypatingai – pirmą kartą surengė eiseną su augintiniais nuo „Romantic“ viešbučio iki Panevėžio miesto centrinės aikštės – Laisvės aikštės. Be to, atėjusiems į šventę ir atsivedusiems augintinius, dalijo dovanėles: medalius, lipdukus ir maisto paketėlius.

Eisenoje mielai dalyvavo panevėžiečiai. Jų su šunimis atėjo apie dvidešimt. Viešbučio kiemas aidėjo nuo jų džiaugsmingo lojimo.

Išėjo į gatves

Gyvūnų globos draugijos vadovė Rūta Liberienė naujienų portalui JP sakė, kad Pasaulinę gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, dieną mini kasmet.

„Tik šiais metais nusprendėme pasielgti kitaip, ne prieglaudoje šventėme, bet išėjome į gatves. Labai svarbu pasirodyti visuomenei, kad matytų žmonės, kaip reikia mylėti ir globoti augintinius. Juk jie – gyvos būtybės, jaučia skausmą ir yra ne žaisliukai, o šeimos dalis. Be to, norime su gyvūnais pasirodyti. Juk ne visi gali atvažiuoti į prieglaudą“, – kalbėjo draugijos vadovė.

R. Liberienė.

Pasak R. Liberienės, prieglaudoje yra apie 60 šunų.

„Kačių jau nebeskaičiuojame – trys pilni kambariai. Būtų labai gerai, kad Panevėžio miesto savivaldybė priimtų sprendimą sterilizuoti kates. Tai būtų teisingas sprendimas. Juolab kad iš vienos katės per metus galima sulaukti per 200 kačiukų. Sterilizacija tą procesą sustabdytų – mažiau neprižiūrimų kačių lakstytų“, – aiškino Panevėžio gyvūnų globos draugijos vadovė ir teigė, kad kartais žmonėms trūksta atsakomybės jausmo ir su gyvūnais elgiasi neatsakingai.

Keturi pagrindiniai gyvūnų laikymo principai:

atsakingai juos įsigyti – pirkti augintinius iš oficialių gyvūnų augintinių veisėjų, registruotus šunis, kates ir šeškus, surašius jų pirkimo-pardavimo dokumentus;

atsakingai prižiūrėti – užtikrinti, kad gyvūnai būtų tinkamą šeriami, girdomi, saugomi nuo nepalankių oro sąlygų, ligų ir sužalojimų;

atsakingai perduoti – esant būtinybei, šunis, kates ir šeškus perduoti tik registruotus, su jų sveikatos dokumentais;

atsakingai elgtis pastebėjus gyvūnų gerovės pažeidimus – apie tokius atvejus pranešti VMVT nemokamu telefono numeriu 8 800 40403 arba užpildyti elektroninę formą internete.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.