Panevėžiečiai skautai neatlygintinai restauruoja gyvenamąsias patalpas: nudažė namą Ramygaloje

Panevėžiečiai skautai neatlygintinai restauruoja gyvenamąsias patalpas: nudažė namą Ramygaloje

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Šiais metais Lietuvos skautai jau ketvirtą kartą organizuoja projektą „Nuspalvink Lietuvą“, kurio metu dažo sunkiai gyvenančių žmonių namus, tvarko aplinką ar atlieka vidaus tvarkymo darbus. Vilnių, Kauną, Marijampolę dar tik aplankysiantis projektas savaitgalį startavo Panevėžio rajone, Ramygaloje.

„Pirmaisiais metais projektas startavo vienu namo dažymu Vilniuje. Pernai Lietuvos skautija minėjo savo veiklos šimtmetį, tad projektas „Nuspalvink Lietuvą“ buvo išaugęs net iki tarptautinio lygio – prie lietuvių skautų buvo prisijungė apie 20 svečių iš Prancūzijos. Idėja plėstis geografiškai atėjo tik šiemet“, – pasakoja projekto „Nuspalvink Lietuvą“ koordinatorius Panevėžio krašte Ignas Balza.

BIC

Septynis metus skautaujantis Ignas pasakoja, kad projekto įgyvendinimui dažomus namus išrinkti padeda „Carito“ organizacijos darbuotojai.

„Matai namą, bet nežinai kokios istorijos ten slypi. O štai „Carito“ darbuotojai geriausiai pažįsta žmones, kurie ten gyvena, žino jų istorijas, nuolat bendrauja ir todėl parekomenduoja, kuris namas yra labiausiai nusipelnęs spalvų“, – I. Balza atskleidžia kaip pasirenkamas namas projekto įgyvendinimui regione.

K. Bukauskienė.

Ramygaloje, Dariaus ir Girėno gatvėje stūksančiame name gyvena trys šeimos – 12 žmonių. Čia gyvenanti Kristina Bukauskienė užsimena, kad pats namas skaičiuoja jau antrąjį savo istorijos šimtmetį, o į Ramygalą buvo atkeltas iš kitos vietovės.

„Tikslios istorijos nežinau, reikėtų seniūnijoje pasidomėti… Gruodžio 6 dieną bus 16 metų, kai pati su šeima čia gyvenu“, – pasakoja moteris.

Ji priduria, kad skautų iniciatyva ir jai, ir kaimynams buvo netikėta. Socialinė darbuotoja apie projektą „Nuspalvink Lietuvą“ papasakojo antradienį, o penktadienio dieną 15 žmonių jau pažiro jų namų kieme nusiteikę kibti į darbus.

„Buvo nedidelis šokas. Bet kai jau pasakė, kad turėtume laukti – laukėme. Jokių didelių planų savaitgaliui neturėjome, tad smagu stebėti kaip keičiasi namų veidas, stengiamės kaip įmanydami padėti“, – atvirauja penkių vaikų mama, šeštadienio dieną sumuštinius ir  arbatą ruošusi bene 20-čiai žmonių.

K. Vaičelis.

„Mano skautiško vieneto šūkis: „Vertinam tai ką turim ir tikim tuo ką darom“. Ši mintis man labai artima, tad ir savaitgalio, savo laiko tokiems darbams negaila“, – sako Simono Daukanto Skautų vyčių draugovės narys, Lietuvos skautijos tarybos narys Kasparas Vaičelis.

„Turime čia šiandien ir dvyliktokų, kurie vakar atšoko išleistuves, išsimiegojo ir popiet prisijungė dažyti. Jei esi aktyvus skautas – tai visi vasaros savaitgaliai užimti. Kartais laiko ir šeimai nepakanka. Va, savo vyrą į pagalbą dažymui atsivežti teko. O ką darysi, visos pagalbos rankos laukiamos“, – Panevėžio krašto skautijos seniūnė Jurgita Kuprinskienė.

I. Balza.

I. Balza atkreipia dėmesį, kad projekto esmė yra ne tik tai, kad namas bus gražesnis ar įgys naują spalvą. Anot jo, projekto idėja atspindi visos skautų organizacijos vertybes.

„Skautai – aktyvūs, iniciatyvūs žmonės. Jų prioritetas – žmonės, tad labiausiai žavi faktas, kad savo laisvą laiką jie skiria neatlygintinam darbui. Petys petin darbuojasi kitų asmenų naudai, džiaugiasi jie tuo ką daro ir šio savaitgalio didžiausias pasiekimas bus naujos patirtys bei pozityvios emocijos“, – tikina projekto „Nuspalvink Lietuvą“  Panevėžio krašte koordinatorius.

Per savaitgalį namą Ramygaloje atnaujinę skautai neslepia, kad sudėtingiausia darbo dalis buvo senųjų dažų nuėmimo procesas. Per tris projekto įgyvendinimo dienas prie jo Panevėžio krašte prisidėjo 15 skautų ir patys namo gyventojai, kurie darbavosi savanoriškai.

Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ARTA Panevėžio Rotary klubas, Rokiškio Rotary klubas, Nacionalinė organizacija „Lietuvos skautija“, vietos bendruomenė bei verslininkai, seniūnija, Panevėžio atviras jaunimo centras, Panevėžio rajono savivaldybė.

„Gavosi savotiškas kopėčių ir teptukų suneštinis“, – juokauvo I. Balza.

„Tokią iniciatyvą būtų naudinga išplėsti plačiau. Daug yra tokių namų, kurie teptuko prisilietimų ilgisi. Ir mūsų gyvenvietėje yra daugiau tokių namų, kuriems naujų spalvų reikėtų… Nepaisant visko, labai džiaugiamės, kad projektas „Nuspalvink Lietuvą“ rado kelią į mūsų kiemą“, – dėkodama visiems prisidėjusiems prie namo atnaujinimo darbų sakė  Kristina Bukauskienė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.