Panevėžiečiai savo žinias tikrino Konstitucijos egzamine

Panevėžiečiai savo žinias tikrino Konstitucijos egzamine

Vilda LUKAITYTĖ / Arūno REVOTO, Panevėžio kolegijos nuotr.

14434906_577798942405261_411287044148089379_oTeisingumo ministerija šiandien visus šalies piliečius ir gyventojus kvietė pasitikrinti savo žinias konstitucijos egzamine. Egzaminas buvo organizuotas 60 Lietuvos savivaldybių ir jose esančiose įkalinimo įstaigose. Ne išimtis ir Panevėžio miestas bei rajonas. Konstitucijos egzaminas buvo laikomas ir Panevėžio pataisos namuose. Panevėžiečiai, norintys laikyti Konstitucijos egzaminą, rinkosi Panevėžio miesto savivaldybėje.

Egzaminą Panevėžio miesto savivaldybėje laikė 7 asmenys. Kaip teigė savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, beveik visais metais į savivaldybę laikyti Konstitucijos egzamino susirenka panašus skaičius asmenų.

„Du iš 7 laikančiųjų egzaminą, turi teisinį išsilavinimą, jiems egzamino užduotys parengtos kiek sudėtingesnės. Konstitucijos egzamine yra dvi kategorijos užduočių, vienos turintiems teisinį išsilavinimą, kitos neturintiems“, – pasakojo Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja S. Jakštienė.

BIC

Testą sprendė 7, o geriausiai jį išsprendė ir į antrąjį Konstitucijos egzamino etapą pateko 2 panevėžiečiai. Tai Justinas Čerkesas ir Daiva Andrionaitė. J. Čerkesas atsakė į 29 iš 30 klausimų, D. Andrionaitė – 27.

Kiek gausesnis būrys dalyvių laikančių Konstitucijos egzaminą susirinko miesto mokyklose. Čia egzaminą laikė 1 500 Panevėžio miesto moksleivių.

dsc_0017
Egzaminą Panevėžio miesto savivaldybėje laikė 7 asmenys.

Panevėžio rajono savivaldybė, kaip ir miesto, sulaukė tik 7 dalyvių. Nors Panevėžio rajono švietimo ir kultūros skyriaus specialistė Diana Žukauskienė teigė, kad ankstesniais metais šis skaičius būdavo dar mažesnis.

„Šiais metais dalyvių skaičius yra didžiausias. Sulaukėme ir vieno teisinį išsilavinimą turintį Konstitucijos egzamino dalyvio. Tačiau kol kas pasakyti keliems pretendentams pavyko patekti į antrąjį etapą, negaliu“, – naujienų portalui JP pasakojo D. Žukauskienė.

Konstitucijos egzaminą sudaro 30 uždarų klausimų, tai yra pirmasis etapas. Jeigu dalyviai atsakė tinkamai bent į 25 klausimus, jie patenka į antrąjį etapą, kuriame dalyvių laukia ir atviras klausimas.

Konstitucijos egzaminą laikantys asmenys visoje Lietuvoje rinkosi į ugdymo įstaigas, Seimą ar kitas valstybines institucijas, o negalintys ištrukti iš darbo tą galėjo daryti internetu naujienų portale DELFI. Pilietiškumo skatinimas neaplenkė ir įkalinimo įstaigų.

Egzaminą organizuoja LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėja – Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite .Šio konstitucijos egzamino užduotis rengė Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto sudaryta darbo grupė. O moksleiviams skirtas užduotis rengti padeda Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jukrevičius.

Konstitucijos egzamino vertinimo komisiją sudaro: komisijos pirmininkas (LR Konstitucinio teismo pirmininkas Dainius Žalimas), Mykolo Romerio universiteto Konstitucinės ir administracinės Teisės instituto direktorė prof. dr. Milda Vainiūnienė, Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jerkevičius, LR Teisingumo viceministras Julius Pagojus.

Visi norintys dalyvauti turėjo mėnesį laiko registracijai. Į egzaminą buvo kviečiami registruotis ir dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, mylintys savo šalį ir norintys dar geriau išmanyti pagrindinį Lietuvos įstatymą – Konstituciją.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.