Panevėžiečiai po metų turės jaukią poilsio zoną rytinėje miesto dalyje

Panevėžiečiai po metų turės jaukią poilsio zoną rytinėje miesto dalyje

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP nuotr.

Panevėžiečiai jau kitų metų pabaigoje turės vietą laisvalaikiui – tvarkoma rytinė Panevėžio miesto dalies teritorija, besiribojanti „Ekrano“ mariomis, Pajuostės plentu ir J. Biliūno gatve. Darbai skaldomi į du etapus ir jie turi būti užbaigti iki kitų metų rugsėjo mėnesio pabaigos.  

Projektu siekiama sutvarkyti ir Panevėžio miesto gyventojų poilsio, laisvalaikio poreikiams pritaikyti šiltuoju sezonu vieną populiariausių viešųjų erdvių.

BIC

Projekto pirmam etapui įgyvendinti skirta apie 964 tūkst. eurų, antram etapui – per pusantro milijono eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto bei Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto.

Tiesia dviračių takus

Projekto vadovas Tadas Sanikūnas naujienų portalui JP pasakojo, kaip įgyvendinami projekto du etapai.

„Pirmąjį etapą įgyvendina bendrovė „Panevėžio melioracija“. Jis ribojasi su „Ekrano mariomis, Pajuostės plentu ir Panevėžio rajono ribomis. Vietoj seno tako įrengiamas naujas asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas. Čia atsiras poilsio aikštelės su suolais, šiukšlių dėžėmis. Tai bus poilsio vietos prie vandens, aikštelės su iškylomis ir laužavietėmis, paplūdimio tinklinio, vaikų žaidimų,  lauko treniruoklių ir diskgolfo aikštelės, mediniai takai su pontoniniais tilteliais vandens link. Be to, tvarkomi želdynai – tarp medžių masyvų sodinami šermukšniai“, – pristatė projekto vieną dalį T. Stanikūnas.

Tvarko J. Biliūno gatvę

Pasak jo, antrojo etapo darbai ribojami „Ekrano“ mariomis, Pajuostės plentų ir J. Biliūno gatve, o juos atlieka bendrovė „JK Ranga“.

„Naujomis trinkelėmis klojama dalis J. Biliūno gatvės šaligatvio, atnaujinami Pajuostės plento apšvietimo stulpai, stotelės danga, įrengiama automobilių aikštelė. Atsiras naujas 2,5 m pločio asfaltuotas pėsčiųjų ir dviračių takas, kuris jungsis su projekto pirmajame etape suplanuotu taku, atnaujintu J. Biliūno gatvės pėsčiųjų taku. Taip atsiras jungtis su kitoje J. Biliūno gatvės pusėje esančiu Skaistakalnio parku. Darbų atliekama daug ir, kaip bebūtų keista, antras etapas lenkia pirmąjį“, – pasakojo T. Stanikūnas ir pasidžiaugė, kad įgyvendinus projektą panevėžiečiai turės daugiau vietų laisvalaikiui praleisti.

Labirintų parkas

Modelis

AIK

Mano namukas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.